fbpx Katastrofalny stan drogi! | Strzelec Opolski

Katastrofalny stan drogi!

Katastrofalny stan drogi!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czytelnik poinformował naszą redakcję o katastrofalnym stanie ul. Zdzieszowickiej na odcinku od Leśnicy w stronę Zdzieszowic.

 

- Ulicą tą wiele osób dojeżdża do pracy do Zdzieszowic - mówi Czytelnik. - Trzeba wykonywać slalom, żeby nie wjechać w dziury. Gdy było ślisko, droga nie została posypana nawet piaskiem lub solą. Temat ciągnie się już latami. Z tego co wiem, to w waszej gazecie już kilka razy ukazywały się artykuły na ten temat. Czy starostwo ma w planach porządny remont tej drogi? Bo jak widać, łatanie dziur, które od lat stosuje, nie przynosi żadnych efektów.

 

- Ulica Zdzieszowicka w Leśnicy jest remontowana w ramach bieżącego utrzymania dróg - mówi wicestarosta strzelecki Janusz Żyłka. - Są to prace interwencyjne polegające na naprawie największych ubytków mieszankami bitumicznymi na zimno. Zaraz na początku wiosny na tym odcinku drogi zostanie wykonany kompleksowy remont cząstkowy. Już teraz ogłaszamy przetarg na remonty cząstkowe emulsją i grysami dla całego powiatu. Najgorszy odcinek ulicy Zdzieszowickiej o długości ok. 200 m w obrębie skrzyżowania z ulicą Krasowską i na dojazdach doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej, lokalnie wzmocniona zostanie także podbudowa. To w ramach odnów nawierzchni, które zostaną wykonane w pierwszej połowie roku. Kolejne odcinki w kolejnych latach? Oby! Należy także zaznaczyć, że na terenie gminy Leśnica planowana jest największa inwestycja drogowa powiatu, a mianowicie przebudowa drogi Zalesie Śl. - Cisowa oraz największa inwestycja mostowa - przebudowa obiektu w Lichyni - podkreśla wicestarosta.

 

uj

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
O leśnickich młynach
Warsztaty z czeską trenerką
Szkolenie dla rolników