fbpx Kapie na głowy | Strzelec Opolski

Kapie na głowy

Kapie na głowy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kiedy odwiedziliśmy Spórok tydzień temu, padał deszcz. Po wejściu do budynku świetlicy zastaliśmy kałużę w bocznym korytarzu. Okazuje się, że dach jest nieszczelny i przy większych opadach przecieka. Problem ten powstał, kiedy do starej szkoły w Spóroku dobudowano dodatkowe pomieszczenia świetlicowe i boks strażacki. Przeciek powstaje na styku starego i nowego budynku.

 

Obecni na spotkaniu przedstawiciele wsi od razu zgłosili sprawę do urzędu gminy. Konrad Wacławczyk zapewnił nas, że sprawa została już przekazana firmie dekarskiej, która ma zlokalizować nieszczelność i w najbliższym czasie ją zlikwidować. Oby skutecznie, bo jak się dowiedzieliśmy, ten problem występuje tu nie po raz pierwszy.

 

Świetlica w Spóroku ma też inny mankament. Po utworzeniu tu w 2016 roku przedszkola, część budynku została zagospodarowana na potrzeby dzieci. Mieszkańcom bardzo odpowiada to rozwiązanie. Świetlicowa ma mniej pracy w związku z utrzymaniem obiektów. Jest jednak i ciemna strona. Wraz z częścią przedszkolną „zabrano” też toalety. Teraz na trzy świetlicowe sale jest tylko jedno wc, które wcześniej pełniło funkcję służbowego. To zdecydowanie za mało, gdyż w świetlicy niejednokrotnie organizowane są imprezy na kilkadziesiąt osób, a spotkania plenerowe przy budynku nawet na więcej!

 

Gmina na razie nie ma jednak sprecyzowanych planów zwiększenia zaplecza sanitarnego budynku.

 

- Możliwość rozbudowy sanitariatów teoretycznie istnieje - mówi wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Do wyboru są dwie opcje: przebudowa części, w której znajduje się świetlica i druga zakładająca adaptację na toaletę pomieszczenia, w którym teraz znajduje się natrysk (oczywiście kosztem natrysku). Na chwilę obecną nie ma jeszcze konkretnych planów realizacji tego przedsięwzięcia - podsumowuje.

 

Warto jednak się nad tym tematem pochylić. Może w przyszłorocznym budżecie?

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Urząd bez papierów
Na jednym kole do teatru
Wakacyjny gadżet
Zamknięty rozdział

Odpowiedz