fbpx Kajakiem na Granicę | Strzelec Opolski

Kajakiem na Granicę

Kajakiem na Granicę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uczestnicy cieszącej się niezmienną popularnością wśród mieszkańców imprezy nie mieli do tej pory zbyt wiele szczęścia do pogody. Tym razem jednak VII Gminny Spływ Kajakowy odbył się przy pięknym słońcu i praktycznie bezchmurnym niebie. Za przygotowanie, zorganizowanej po raz pierwszy w 2012 roku z inicjatywy Grzegorza Hajduka z „Dzikiej Chaty” oraz Urzędu Miasta i Gminy w Kolonowskiem, imprezy odpowiada od kilku lat Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem.

 

Miejsca na tegorocznym spływie, jak zwykle pełnym niespodzianek, skończyły się w niespełna dwa dni, a część jego uczestników to prawdziwi weterani - niektórzy płynęli już po raz siódmy!

 

Tradycyjnie zabezpieczeniem kajaków zajmuje się co roku inna gminna firma. Tym razem za przygotowanie „łódek”, wioseł i kapoków odpowiedzialne było przedsiębiorstwo DS Spływy Kajakowe, a raczej jego właściciel - Dawid Spałek. I choć to podmiot istniejący na rynku od niedawna, wyprawę przygotowano w pełni profesjonalnie.

 

Spływ, tym razem na trasie Fosowskie - Staniszcze Małe (Granica), to jednak nie wszystko. Organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci turystycznego posiłku oraz drobnych upominków. Spora grupa gminnych kajakarzy wzięła także udział w tradycyjnym quizie na temat rodzimych terenów.

 

Wyraz twarzy uczestników VII Gminnego Spływu Kajakowego daje nadzieję na to, że miejsca na przyszłorocznej imprezie zapełnią się w ciągu kilku godzin. Czego organizatorom życzymy.

 

Anna Szaton

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wielkie bieganie w Staniszczach Małych
Serdeczności!
Kulturalne Lato czeka. Zapisz się!