fbpx Kajaki wizytówką Opolszczyzny | Strzelec Opolski

Kajaki wizytówką Opolszczyzny

Kajaki wizytówką Opolszczyzny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Działająca w gminie Kolonowskie firma wynajmująca kajaki otrzymała wojewódzkie wyróżnienie. W tym roku po raz czwarty Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna (OROT) ogłosiła konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT. Tytuł przyznawany jest w pięciu kategoriach. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych.
Grzegorz Hajduk, właściciel Dzikiej Chaty w Kolonowskiem, zgłosił do konkursu swoją ofertę: „zintegrowane organizowanie aktywnego wypoczynku” w kategorii „pakiet usług turystycznych”.
- Już raz zgłaszałem spływy kajakowe do tego konkursu, kilka lat temu - wspomina Hajduk. - Wtedy moje działania nie były tak rozbudowane, a spływy - popularne, nie udało mi się uzyskać certyfikatu.
Obecnie Dzika Chata rozwinęła swoją działalność. Poza spławami, oferuje noclegi, wyżywienie, transport, a także dodatkowe formy aktywności, na przykład wypożyczalnię rowerów. To wszystko sprawiło, że OROT w tym roku docenił ofertę przedsiębiorstwa.
- Zdobycie tego certyfikatu to duży prestiż dla firmy, znaleźliśmy się w gronie takich atrakcji, jak Jura Park, Twierdza Nyska - mówi z dumą właściciel.
Grzegorz Hajduk co rusz przygotowuje dla turystów nowe atrakcje: raz w miesiącu, w okolicach pełni księżyca, organizuje nocne spływy kajakowe, jego kajaki pływały po Małej Panwi nawet w środku zimy. W ubiegłą sobotę na przystani Dzika Chata zorganizowano pierwsze w okolicy „Zakopanie wiosła” - czyli zakończenie głównego sezonu kajakowego. Główną atrakcją imprezy był pieczony dzik.
- Chciałem tym rodzinnym festynem podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy cierpliwie znosili trudy ruchu turystycznego w ostatnich miesiącach - podsumowuje właściciel Dzikiej Chaty.
MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gmina bierze kredyt na 800 tysięcy?!
Zakładowa należy do gminy
Menele w centrum miasta
Wszystkiego najlepszego!

Odpowiedz