fbpx Kaczyńskie ziewanie | Strzelec Opolski

Kaczyńskie ziewanie

Kaczyńskie ziewanie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Expose Donalda Tuska dla jednych było za długie i za szczegółowe, dla innych wprost przeciwnie: pozbawione konkretów i przez to wywołujące wręcz senność w ławach prawicowej opozycji. Najbardziej nudził się Jarosław Kaczyński. Ilekroć kamera zatrzymała się na jego obliczu, mogliśmy obserwować długotrwały proces ziewania.
Na razie może ziewać, gdy przemawia szef rządu, może go ignorować, zwracając się w sejmie do wszystkich, oprócz przemiera, może bałamutnie porównywać koalicję do PPR-u. Demagogiczny arsenał szybko się jednak wyczerpie, jeśli tylko rząd Donalda Tuska zacznie realizować zapowiedzi.
Premier Tusk w swoim programowym wystąpieniu nie zawarł niczego, co mogłoby wzbudzić ciekawość prezesa PiS, nie mówiąc o entuzjazmie. Nie obiecał, że od jutra każe śledzić wicepremiera Pawlaka i że do połowy kadencji zniszczy PSL, a nawet uprzedził, iż korupcja nie będzie zwalczana poprzez konferencje prasowe. Premier przedstawił faktycznie bardzo nudny program, gdyż tworzenie pozytywnej rzeczywistości jest samo w sobie pracochłonne i – w przeciwieństwie do rozwalania - pozbawione fajerwerków. Wie o tym każdy, kto w życiu cokokolwiek budował.
Z moich obserwacji wynika, że drugi filar opozycji czyli LiD pod wodzą W.Olejniczaka i M.Borowskiego zachowuje się irracjonalnie wetując program nowego rządu, zanim został on ogłoszony.
Z kolei reprezentująca najbardziej nieprzejednaną część SLD posłanka Joanna Senyszyn ogłosiła właśnie, iż Polsce nie jest potrzebna centrolewica, lecz partia będąca uosobieniem jej radykalnych poglądów. Można się zatem spodziewać rychłego końca LiD.
Chyba więc właśnie z tej strony nastąpi szybkie zasilenie szeregów koalicji rządzącej, bo na pewno nie wszystkim będzie po drodze z panią Senyszyn.
Dużo bardziej zagadkowa wydaje się przyszłość PiS, ponieważ nikt nie jest dziś w stanie przewidzieć jak długo Jarosław Kaczyński potrafi utrzymać w karnych ryzach większość swoich zwolenników.
Ja słuchając wystąpienia premiera, zobaczyłem na sejmowej mównicy dojrzalszego polityka, niż ten, którego znaliśmy z kampanii wyborczej. Donald Tusk pokazał, że potrafi być otwarty, ale też zdecydowany, elastyczny i zarazem stanowczy. Niektórzy mówią, że program, jaki przedstawił, wymaga przynajmniej dwóch kadencji. I bardzo dobrze. Może w końcu w następnych wyborach będziemy oddawać głos na tych, którzy powinni dokończyć rozpoczęte dzieło, a nie na ludzi, którym trzeba będzie przerwać szaleńczą zabawę Polską.
Karol Cebula
Zgadzasz się z autorem?
Masz inne zdanie?
Napisz cebula@strzelecopolski.pl
Lub Redakcja ul.Piłsudskiego 9

Komentarze

Portret użytkownika skazony_inteligencja@yahoo.pl
Wysłane przez skazony_intelig... w 30 Listopad, 2007 - 11:00

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu IV RP zdarzył się tragiczny
wypadek: zawalił się budynek Sejmu, grzebiąc wszystkich
parlamentarzystów. Przestał istnieć Rząd, zginęli najwybitniejsi
mężowie stanu - Lech i Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper, Roman
Giertych. W uznaniu zasług wszyscy trafili do nieba. Na wieść o tym
smutnym, a zarazem wesołym wydarzeniu, Pan Bóg pospieszył wyjść na
spotkanie nowo przybyłym. Skacząc z jednej chmurki na drugą spotkał
Adama i Ewę z walizkami w rękach.
- Cześć Adam, cześć Ewa, a wy gdzie się wybieracie? - zapytał Pan Bóg.
- Do Irlandii!

Portret użytkownika skazony_inteligencja@yahoo.pl
Wysłane przez skazony_intelig... w 30 Listopad, 2007 - 11:03

Jaki kraj ma najnowocześniejszego premiera?
- Polska, bo jako jedyny jest sterowany radiem.

Jaki jest program PISu - program radia maryja

-Dlaczego w niemczech udało sie stworzyć wielką koalicję a w polsce z POPISu nic nie wyszło?
-Bo w niemczech każdy miał dzadka w Wermachcie

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2007 - 20:52

Skazony ale masz bujna wyobraznie,to cecha inteligenta? No to ja juz dziekuje.

Odpowiedz