fbpx Jest problem - brakuje toalet | Strzelec Opolski

Jest problem - brakuje toalet

Jest problem - brakuje toalet

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Strzelcach Opolskich na brak placów zabaw narzekać nie można. Dla dzieci przygotowano dużo miejsc, w których mogą miło i aktywnie spędzać czas. Wakacje są okresem, kiedy wolnego czasu jest więcej, więc rodzice i dziadkowie chętnie zabierają maluchy na świeże powietrze. Jest jednak pewien problem... brak toalet.

 

- Lubię wychodzić z wnukami do małego parku, żeby mogły się pobawić. Dzieci lubią to miejsce. Zadbano o wszystko: urządzenia do zabawy, ławeczki, ale nie pomyślano, żeby postawić jakąś toaletę. Wiadomo, jak jest z dziećmi, one muszą załatwić się od razu, ale nie ma takiej możliwości. Podobnie jest w ogródkach jordanowskich. Miłe, przestrzenne miejsce, ale toalety brak - mówi mieszkanka miasta.

 

Obok budynku prokuratury powstaje właśnie parking. Firma uzyskała niezbędne pozwolenia, więc prace ruszyły pełną parą.

 

- Mamy problem z tą częścią miasta, ale na nowo powstającym parkingu będą toalety. W ratuszu udostępniamy ludziom jedną toaletę na dole i jedną na górze, więc kiedy rodziny odpoczywają np. przy fontannie, mogą do nas przyjść. W weekendy można zwiedzać wieżę, więc też jest możliwość skorzystania z toalet, mimo że nie są to nasi petenci - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

 

W starostwie również można skorzystać za darmo z toalety. Znajduje się ona po lewej stronie od głównego wejścia do budynku. Nie jest zamknięta na kluczyk, więc można z niej śmiało korzystać.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chcemy, żeby było po ludzku
Kliknij na rolników
Można już głosować!
Dalej za drogo

Komentarze

Odpowiedz