fbpx Jest pomysł na park | Strzelec Opolski

Jest pomysł na park

Jest pomysł na park

Artykuły : 
Numer wydania: 

Park miejski w Zawadzkiem najprawdopodobniej doczeka się zmian. Obecnie gmina jest w posiadaniu koncepcji zagospodarowania parku przygotowanej przez studentów Uniwersytetu Opolskiego. Na bazie koncepcji powstanie projekt zagospodarowania terenu, będący dokumentem wyjściowym do realizacji inwestycji oraz podstawą do sporządzenia wniosku o dotację w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

- Koncepcja zagospodarowania terenu parku miejskiego w Zawadzkiem powstała w celu przywrócenia jego świetności użytkowej - wyjaśnia Renata Augustyniak z urzędu miejskiego. - Zaprojektowano nowy układ komunikacji pieszej oraz nasadzeń, składających się przede wszystkim z roślin rodzimych gatunków. Główne funkcje, jakie będzie spełniał park po rewaloryzacji, to spacerowo-wypoczynkowa i reprezentacyjna - dodaje urzędniczka.

Nowymi elementami parku będą punkt miast partnerskich oraz plac z pomnikiem hutnika. Dla dzieci zachowany zostanie plac zabaw z urządzeniami dla trzech grup wiekowych. Obecnie prowadzone są rozmowy robocze z biurem projektowym, mające na celu ustalenie zakresu prac dokumentacyjnych, sporządzenia kosztorysów inwestorskich oraz oszacowania kosztów dokumentacji.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chcą więcej
Babski comber w Żędowicach i Kielczy
Spotkania w sołectwach
Co miłe, szybko się kończy

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2016 - 15:28

A ja bym go ogrodził puścił kozy które by to obżerały (zaoszczędzone koszty koszenia) i by grało tak zwany klimat wiejski bo Zawadzkie idzie w tym kierunku żeby być większą wioską.A tak na poważnie czy to jest taka ważna sprawa nie ma ważniejszych do rozwiązania w tej gminie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2016 - 20:46

Jest ważniejsza. Mostek niezgody. Sen z oczu niektórym spędza.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2016 - 21:35

kiedy bedzie pomysł na sciezke rowerową

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 luty, 2016 - 08:39

Będzie jak zostanie usunięty ten "mostek niezgody". Nie możemy spać  przez to

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 luty, 2016 - 11:21

A gdzie tematy :

- pociąg do T.Gór,  basen ( za 3miesiące trzeba będzie byc juz gotowym do sezonu letniego),   ściezka rowerowo-piesza do Kielczy i Żędowic (gdzie było radio-prasa telewizja),   uruchomienie nauczania zaowodowego w technikum, zrobienia ''coś'' z Domem Kultury i Halą Sportową, zrobienia ''coś'', lub z kimś w sparawiez pieniedzy (milionami), które przeszły nam koło ''nosa'' w ub miesiącu za brak napisania w terminie1 pisma ( słownie jednego pisma z jednym zdaniem do ministerstwa), załatwienia do końca sprawy działki na cmentarz itp.  Przeciez p.burmistrz miał tyle pmysłów i zrozumieć mozna było, że problem było to,który z nich uruchomić.Za chwilę mija 1,5 roku urzędowania i chciałbym wiedzieć za co p. burmistrz bierze pieniądze, co zrobił, bo to są moje i mieszkańców Zawadzkiego pieniądze, chyba, że....osiągnięciem będzie sprowadzenie Zawadzkiego do poziomu wiochy i pozostaną cieńkie kawały i granie do kotleta na zabawie wiejskiej

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 luty, 2016 - 09:27

No przynajmniej jedno doprzodu. Ciekaw jestem ile lat będzie trwała realizacja tej umowy, bo sprawa tego cmentarza była załatwiana przez chyba 10 lat.Poza tym, czy trzeba było czekać az 10 lat ze zmina ''szefa'', żeby ja popchnąć do przodu, 10 lat czekać żeby ruszyła do przodu, bo tak to odbieram. Nowy człowiek i od razu było mozna,może by tak szerzej opisać tą historię bo inaczej prostą sprawę będą realizowały pokolenia. I na koniec - ile gmina w sumie musiała przekazać pieniędzy za tą działkę (wg mojej wiedzy setki tyś.) od czasu,''nazwijmy'' to jej pozyskania? ile płaciła rocznie za nia przez niemal 10 lat nie mogąc jej przejąć, czy tez kupić ostatecznie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 luty, 2016 - 18:52

Mieciu,mordo ty moja Shreku przewspaniały a ty dalej swoje,przyznać ci trzeba żeś waść uparty jesteś 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 luty, 2016 - 20:09

Mariuszku mordo ty moja, nie otwierwj ciągle lodówki- trzeba przyznać, żeś uparty jak osioł!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 luty, 2016 - 06:58

Oj Mieciuniu ja wiem żeś gminą chciał rządzić jak Fidel Kubą ale demokracja powiedział idz na urlop

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 luty, 2016 - 16:02

Oj Mariuszku ja wiem że kierujesz gminą jak  Kim Dzon Un,ale demokracja ci już raz pokazała miejsce w szeregu, uważaj bo historia lubi się powtarzać, a miejce w UMiG Strzelece Opolskie na razie zajęte,a niewiadomo czy tak ochoczo cię koledzy przyjmą.Pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2016 - 14:21

Mieciu ty sie tak nie przejmuj,ciekawe z jaką radością ciebie przyjeli w T.Górach?Różnica polega na tym że ty już na urząd burmistrza nie wrócisz drogi kolego.Jak żeś mordunio nie wygrał wyborów to pracownicy dali na dziękczynnom intencje w kościele.Martw sie o siebei.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2016 - 16:21

Mariuszku ty się tak nie przejmuj! Mniej stresu, o "radości" w TG możesz popytać -kto pyta nie błądzi,drogi kolego niezbadane są wyroki boskie- a dla ateisty- nigdy nie mów nigdy, pamiętasz  jaki byłeś zaskoczony ,że cię ludziska  pogonili. Przecież byłes na mszach dziękczynnych w gminie z tego powodu- zapomniałeś? Z jednym się zgadzam - martw się o siebie-.Bo o gminę nie potrafisz,rozumiem ,że poptytać w TG nie za bardzo możesz bo pociągi nie dojeżdżają-a to pech....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2016 - 16:40

Ja nie mogę, burmistrz ma tyle czasu, by takie dyrdymały tutaj wypisywać, a na forum nas( mieszkańców) olewa ciepłym....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2016 - 18:26

Przecież to nie burmistrz pisze ale napewno odpisuje eksburmistrz

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 luty, 2016 - 19:35

To na pewno pisze burmistrz i na pewno nie odpisuje były burmistrz. To widać po chamskich zaczepkach, które prowokuje takim pisaniem  burmistrz. PS. Zapamiętaj ,że na pewno  a nie  "napewno".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2016 - 12:49

Chłopie weż dobrą lekturę posiedz na kiblu i dolnym otworem wywal z siebie złość i głupotę

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2016 - 18:23

już pomogło ale twój przypadek jest bardzo skomplikowany i potrzebuje dorady fachowca od pewnych schorzeń

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2016 - 18:41

No widzisz jak niewiele trzeba by ci pomóc.PS. W sprawie "dorady" pozwól ,że zapytam chodzi ci o rybę?Myślę ,że wiele ci nie pomoże w twoim przypadku potrzeba innego fachowca, tego od zdrowia i to zdrowia psychicznego! Spróbój może również ta moja  porada ci pomoże.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 luty, 2016 - 11:46

Trochę z innej beczki, gdyz nie mogę słuchać i czytać tych bredni na forum zawadzkiego, jakie prowadzi ''ktoś'' z UMiG w zastępstwie burmistrza do p. Norbiego. Nie jest prawdą, powtarzam, nie jest prawdą, że dwutygodnik starostwa nie jest dostarczany do naszego UMiG. Poruszając tą sprawę, to własnie będąc w UMiG wręczona  została mnie przez pracownicę tegoż urzędu ta gazeta i jest ona wystawiona mieszkańcom przy wyjściu z budynku, tak jak się ukazuje. Jest to chamstwo i arogancja, bo inaczej tego nie można już nazwać, ze strony tej osoby wypowiadającej się w imieniu urzędu. Takie stanowisku UMiG daje do zrozumienia gdzie nas tak sedrecznie mają. Przykromi mi jest (bo tez tak to zrozumiałem, że jest w powiecie jedna taka jedna rada, mająca reprezentować wszystkie gminy), w której brakło tam naszego reprezentanta (osobiście uważam, że tą osobą powinien być p. Norbi). Tylko brak zainteresowania ze strony gminy spowodowł, że w tak leceważycy sposób potraktowano w gminie i sprawy osób niepełnosprawnych i  wykazywanego przez nie zaangażowania w te sprawy, w tym zaangazowanie p. Norbiego, który tymi sprawamy zajmuje się nie tylko na szczeblu gminy, ale i powiatu i domniemywam, że i wyżej. Takie kłamstwo obrazuje nam w jaki sposób jesteśmy balamuceni przez obecną władzę. Myślę, że czas już z tym skończyć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2016 - 18:24

podobnom w Zawadzkiem ma być wybudowant Lidl czy ktos coś wie na ten temat

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2016 - 18:30

Tak to prawda. Ma być zlokalizowany koło krytego basenu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2016 - 11:03

Jedyny pomnik jaki może stanąć w Zawadzkiem to czerwona gwiazda z sierpem i młotem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2016 - 12:07

Uważam że pomysł na pomnik w parku to dobry pomysł. Ale nie z gwiazdą. Lepszym rozwiązaniem było by na przykład postawić pomnik jakiegoś burmistrza.