Jarmark powinien być krótszy!

Jarmark powinien być krótszy!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jarmark bożonarodzeniowy w Strzelcach rozpoczął się tradycyjnie, 6 grudnia, na mikołajki. Przed ratuszem zostały rozstawione budki ze światełkami, ozdobami świątecznymi. Program jarmarku, jaki przygotowała gmina, był bardzo bogaty. Był św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który wręczał prezenty, i karuzela. Podczas całego jarmarku zaprezentowało się bardzo dużo zespołów, grup lokalnych, dzieci i młodzież. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów świątecznych, gdzie robiono bombki, stroiki i pierniki. Ostatni weekend był pełen atrakcji. W sobotę przed południem rozpoczęło się świąteczne gotowanie z restauracją TORO i pokazy rzeźbienia w lodzie. W ostatni dzień kiermaszu wystąpili: orkiestra dęta z Kotulina, orkiestra góralska Hajduki, Centavia i Mariusz Kalaga. Jarmark przed ratuszem zakończył się pokazem tancerzy ognia.

Atrakcji było dużo - tylko ludzi brak!

Sprzedawcy, którzy w tym roku postanowili handlować pod ratuszem, jednogłośnie narzekali na brak ludzi.

- Sytuacja jest tragiczna! - mówi jedna ze sprzedających. - Nie ma wcale ludzi, a nawet jak są, to nic nie kupują. Jestem w plecy! Zero jakiegokolwiek utargu. Niektóre rzeczy uda mi się sprzedać po sezonie, ale te typowo świąteczne będę mogła sprzedać dopiero za rok... - dodaje kobieta.

- Spodziewałem się lepszego utargu - mówi inny sprzedawca. - Większość osób do mnie nawet nie dochodzi, bo myśli, że już tutaj nic nie ma, jest mało przejrzyste ustawienie...

- Ja dzisiaj zarobiłam 4 zł - dodaje kobieta, stojąca siedem godzin ze stroikami świątecznymi.

Sprzedawcy uważają, że korzystniej było, gdy jarmark odbywał się na Placu Żeromskiego.

- Tam jest lepsze miejsce i klimat, dużo więcej osób tam przychodziło. I dla nas sprzedawców był tam większy utarg - przyznają pytani handlowcy.

Planując imprezę w przyszłym roku, warto się zastanowić nad skróceniem kiermaszu. Kilka dni na handel w tak małym mieście wystarczy, a bogaty program rozłożony na mniejszą liczbę dni na pewno ściągnie większą widownię.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przedsiębiorcy i serca z piernika
Narty na Trzech Króli
Jest koncepcja na mieszkania
Kiedy ślisko i biało!
Pływalnia nieczynna w Wigilię
Gwiazdka okazała się szczęśliwa
Jarmark w Dziewkowicach
Choinkowe cuda
Śmiej się!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2016 - 11:31

A tak niedawno kiedy ludzie krytykowali to miejsce pewna radna pisała ze bedzie cudnie..

Mieszkancy i handlowcy chca jarmarku na Zeromskiego a władza pod ratuszem i znowu wpadka  Mieszkancy nie beda przychodzic na smierdzacy spalinami hałasliwy Rynek tylko kiedy to dotrze do "nieomylnego" Goca.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2016 - 00:52

A czy ta pewna radna nie prowadzi opodal swoich interesików? Może myślała, że tłumy ludzi przy okazji zostawią i u niej jakiś grosik. No cóż jak mówi przysłowie-chytry dwa razy traci. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2016 - 13:27

     Nie za bardzo rozumiem dygresji - o chytrości radnej ?  Co mają wspólnego  zakupy   spodni  czy zimowej kurtki z  chińskim badziewiem   i podklepywaniem  żywego  osiołka po dupie.  Kto jest chytry - ukrainka  ktora  wczoraj   utargowała 4 zl  czy   glodny, przestraszony  i przemarznięty osiołek?  A może   chytry  jest  właściciel  zimowej  karuzeli ? 

Portret użytkownika ed
Wysłane przez ed (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2016 - 12:11

Mieszkańcy Strzelec wolą pojechać na jarmark do Wrocławia lub Opola bo tu nic wielkiego. W sobotę 17 grudnia o godzinie 16.30 były pozamykane wszystkie stragany. O tej godzinie we Wrocławiu zaczyna sie dopiero ruch w interesie. Ale co dla małomiasteczkowych oficjeli to wystarczy karuzela i kilka straganów zrobia pare zdjęć i jest czym sie pochwalić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2016 - 12:36

Wczoraj mialem okazje zobaczyc jamark w Opolu. Pociag ktorym mialem jechać do Strzelec mi uciekł ,tak było fajnie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2016 - 13:36

 A powiedzcie mi drodzy forumowicze - co można kupić  takiego ciekwaego  na tzw bozonarodzeniowych jarmarkach czego nie można  ZDOBYĆ  przed  i po ''akcji jarmark''   przez  okraglutki  rok .   No- moze nie można poklepać osiołka po dupie lub zabaczyć ukrainkę opatuloną jakby  była członkiem brygady antyterrorystycznej. A główną atrakcją jest karuzela przy temp - 10 . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2016 - 14:54

 Mało targują handlarze , bo ceny mają z kosmosu , niech się przestawią ,że w Intermarche , Kaufie , czy Biedronce takie chińskie badziewie jest o połowę tańsze , a porządne świaytełka są w sklepach elektrycznych . Stoisko z cukierkami to kogoś poj.. - w rarytasie  dużo tańsze , a stroiki to sie kupuje na kieramaszach szkolnych albo na rzecz niepełnosprawnych .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Grudzień, 2016 - 00:31

To zaden jarmark bozonarodzeniowy. To totalna kompromitacja władz miasta

Portret użytkownika oset
Wysłane przez oset (niezweryfikowany) w 24 Grudzień, 2016 - 13:04

Wszystkim forumowiczom oraz zespołowi redakcyjnemu życzę spokojnych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę także pomyślności w nadchodzącym roku. Przepraszam tych, których w ferworze polemicznych dyskusji być może w jakiś sposób uraziłem. W ostatnich latach nie podpisuję się wprawdzie swoim kłującym nickiem - na forum jednak funkcjonuję.

Odpowiedz