fbpx Inwestycja nie wszystkim się podoba | Strzelec Opolski

Inwestycja nie wszystkim się podoba

Inwestycja nie wszystkim się podoba

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niedawno pisaliśmy o zakończeniu budowy boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Staniszczach Małych. Inwestycją zachwycony jest sołtys, zadowoleni są też mieszkańcy. Popołudniami jest tam mnóstwo dzieci, a wieczorami - dorosłych. Jeden z naszych Czytelników, odwiedzając boisko, dopatrzył się jednak niedociągnięć i błędów, które być może powstały już na etapie projektowania zadania.
- Po co przy wjeździe na parking przy boisku zrobiono próg? - zastanawia się. - To wejście do przedszkola, ostatnio moja córka przewróciła się, podjeżdżając tam na rowerku. To zupełnie bez sensu. Stary parking był dobry i nie miał takich śmiesznych barier.
Poza tym Czytelnika irytuje niezagospodarowany fragment gruntu przy boisku, od strony głównego wejścia do szkoły.
- Rośnie tam jakieś zielsko, nie można było zrobić tego do końca? - pyta. - Ludzie mówią, że gminie zabrakło pieniędzy na zrobienie tego kawałka. Czy to prawda?
W każdej plotce jest źdźbło prawdy, ale idźmy po kolei: próg znajdujący się przy wjeździe na parking wyznacza granicę działki. Jak wyjaśnił nam Piotr Leja z urzędu gminy, czuwający nad obiektem, w miejscu krawężnika kończy się parking, dalej kostka jest już tylko wyjazdem na drogę gminną.
- Najazd spełnia standardy, a jego wysokość nie przekracza obowiązujących norm - wyjaśnia. - To wjazd na parking, samochody pokonują go bez problemu.
Jeśli idzie o niezagospodarowany kawałek terenu - urzędnicy pominęli ten fragment w projektach: wcześniej rosła tu trawa i tak miało pozostać, ale w czasie remontu trawnik przysypano, a w jego miejsce wyrosło niezbyt estetyczne ziele.
- Kiedy przeprowadzaliśmy odbiór boiska, dostrzegliśmy ten problem - przyznaje burmistrz, Norbert Koston. - Planujemy w tym miejscu usunąć niepotrzebny płot, położyć płyty ażurowe i postawić ławkę. Wykonane to będzie dopiero w przyszłym roku, w tym nie mamy już mocy przerobowych: gmina realizuje 28 różnych inwestycji. Drogi wokół szkoły też mogłyby być lepsze. Planujemy w najbliższych latach uporządkować ostatecznie teren wokół podstawówki w Staniszczach Małych.
MM

Odpowiedz