Internetowa odnowa

Internetowa odnowa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od Nowego Roku nie działa strona internetowa gminy Strzelce Opolskie.

- Na początku października otrzymaliśmy informację od naszego operatora hostingu home.pl informację o zakończeniu wspierania skryptów PHP, co skutkuje tym, iż z końcem bieżącego roku serwis strzelceopolskie.pl oraz bip.strzelceopolskie.pl miały nie działać. Trzeba przyznać, że nasze serwisy internetowe z uwagi na swój wiek nie działają poprawnie i jedynym rozwiązaniem było utworzenie całkiem nowych stron - wyjaśnia Henryk Czempiel, kierownik Referatu Inicjatyw Gospodarczych i Promocji w urzędzie miejskim. - Strona urzędu jest bardzo rozbudowana, zawiera dużo informacji, dlatego to wszystko rozciąga się w czasie - dodaje.

Jak zapewnia urzędnik, nowa strona będzie bardziej funkcjonalna i przejrzysta, a także przystosowana do osób słabowidzących.

- Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia wynikające z braku dostępu do strony, miejmy nadzieję, że na dniach zostanie już w pełni przywrócona strona internetowa naszego miasta - mówi Henryk Czempiel.

Obecnie dostępna jest już okrojona strona Biuletynu Informacji Publicznej. Koszt utworzenia nowej strony internetowej to 25 800 zł brutto.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Były problemy z wodą
Gdzie wyrzucić choinkę?
Królowie z orszakiem
Kłopot z Wywozikiem
Sukcesy uczniów z Dziewkowic
Zimowe szaleństwo trwa
Pomoc prawna i psychologiczna
U nas tej karty nie zarejestrujesz
Śpiewamy kolędy
Odszedł Alfred Mrohs

Komentarze

Portret użytkownika seb
Wysłane przez seb (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 11:20

Dlaczego tej strony nie stworzył "ratuszowy" informatyk w ramach umowy o pracę?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 12:20

Tego typu pytania powinni zadawać redaktorzy Strzelca Opolskiego władzom miasta. Czyżby się bali ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 13:31

Redakcja SO jest w bardzo duzym stopniu zalezna od ratusza i starostwa i podejmuje sie tylko tematow wygodnych a te o bezczynnosci czytej nierobstwie tych na gorze sa cenzurowane lub je sie pomija jako  niewygodne typowa propagandasukcesu z czasow PRL nieprawdaz panie Karolu

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 10 Styczeń, 2017 - 14:27

Nieprawdaż Panie TCHÓRZU ! Pieniądze za ogłoszenia tych instytucji trafiają do NTO która sprzedaje się na naszym terenie w jednej czwartej ilosci sprzedawanych egzemplarzy "Strzelca Opolskiego"

 

Karol Cebula

Portret użytkownika Pan Tchórz
Wysłane przez Pan Tchórz (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 16:19

Czemu karolku nazywasz mnie tchórzem. Co prawda jest dla ciebie niewygodna? Identyfikujesz sie z tymi z komunistami z ratusza i mniejszoscia ze starostwa. Podobno zależało ci na dobru tego miasta ale z twojej wypowiedzi wnioskować można że zależy ci tylko na pieniądzach. Jesteś karolem Judaszem dziennikarstwa, sprzedawczykie. Czy ci nie wstyd?  Pamietaj ostatnia koszula nie ma kieszeni.  Jak nisko trrzeba moralnie upaść żeby sprzedać własne zasady i ty się chcesz nazywac dziennikarzen. Komunistom, jak i tobie, prawda zawsze była niewygodna.  Pismaku chyba ci sie na starość w głowie poprzewracało. Za co mnie nazywasz tchórzem za to że byłem  internowany czy za coś innego. Dziennikarzyno  nie masz do tego prawa nawet  moralnego,  a może altscheimer ci sie daje we znaki to by wszystko tłumaczyło.

Jedno wiem na pewno, że nie przeprosisz i jak najszybciej usuniesz ten wpis

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 16:36

Karol Cebula próbuje wykazać (no, nie całkiem kulturalnie), że jego gazeta nie jest zależna finansowo od urzędów, a Facet wpada w furię i toczy pianę. Ciekawe, czyżby jakieś slowo poruszyło jego kompleks?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 18:52

Oprócz tego, że jesteś tchórzem to jesteś również zwykłą życiową łajzą i nieudacznikiem, któremu się w życiu coś nie udało - prawdopodobnie z własnej winy. Swój żal do świata eksponujesz w bardzo niewybredny sposób. Jeżeli to poprawia ci przejściowo nastrój to ciągnij ten wątek. My się pośmiejemy z twoich "występów" a ty poczujesz sie dowartościowany. I o to właśnie chodzi!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 09:53

Swj zal do ludzi ktorzy maja inne zdanie niz ty exponujesz w bardzo wulgarny sposob. Kto w tej sytuacji jest łazja i nieudacznikiem?

Portret użytkownika oset
Wysłane przez oset (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 17:06

Za cóż to panie tchórzu cię internowano? Masz widocznie kompleksy i próbujesz się drogi czytelniku dowartościować opowiastką o internowaniu, przy okazji ubliżając innym. Żyję wystarczająco wiele lat na tym świecie aby nie dawać wiary takim pseudokombatanckim bajeczkom. Znam co najmniej kilka osób, działaczy "Solidarności" z naszego województwa, które były w stanie wojennym internowane i do głowy by im nie przyszło używać tego instrumentalnie w dyskusjach na forach internetowych. Ci ludzie mają po prostu swój honor. Czy uważasz, że sam fakt internowania stawia, już sam w sobie, kogoś w pozycji uprzywilejowanej jako posiadacza tzw. prawdy objawionej? Trochę skromności nie zaszkodzi. Jeżeli natomiast chodzi o przeprosiny to proponuję odwrócić role i jak najszybciej tego dokonać wobec Karola Cebuli. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 21:15

A no własnie, troche skromnosci, ale tobie nie zaszkodzi. I nie znasz nikogo z Solidarnosci z wojewodztwa ktorzy byli internowani. A ty jestes zwykla wazelina.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2017 - 21:57

Juz kiedys to okreslenie pana Cebuli  "Panie TCHÓRZU' padło tutaj w odniesieniu do innego czytelnika. Widze za pan Cebula lubi sie nim posługiwac. Zastanawiam sie tylko czy aby przystoi to mecenasowi kultury na jakiego niektorzy go kreuja. Ja raczej stawiam na brak wykształecenia i na wygorowany kompleks wyzszosci. Taka narcystyczna osobowosc.

A NTO zawsze sie słabo sprzedawało bo to ciagle komunistyczna gazeta Trybuna Opolska z N na poczatku. Pan , panie Cebula chwalił sie kidys ze SO sprzedaje sie w 10 tys egzemplarzy. Nie sadze. Powiat strzelecki z Toszkiem  to troszeczke powyzej 70 tys mieszkancow. Wiekszosc rodzin to 2+2 a wiec musiałaby kazda rodzina kupowac egzemparz raz w rygodniu. Ale nie kupuja. Wystarczy popytac w kioskach jak sie SO sprzedaje. Szału nie ma. W poniedziałki duzo egzemplarzy lezy w kioskach. Redakcje gazet w swoich czcionkach  redaktorskich pisza ile egzemplarzy wydrukowano. Wy nie, bo byłoby wiadomo jak jest naprawde. Z forum SO znikneły liczby mowiace o odsłonach  bo frekwencja zadna. Ludzie wola kupic Fakt bo tanszy i wiele bardziej interesujacy a jest tak na pewno bo jest najlepij sprzedajacym sie dziennikiem w kraju. 180 tys egzemparzy. Panie Cebula, panska gazeta jest nieciekawa. Piszecie o czyms co NTO juz wczesniej napisała a z zycia gminy....rece opadaja.

Portret użytkownika cotangens
Wysłane przez cotangens (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 18:30

Najpierw matematyka.

Do obliczeń przyjmujemy dane o sprzedaży (nie nakładzie) za listopad 2016.

Fakt sprzedaje się w Polsce w faktycznej ilości 270 tys. egz. (listopad 2016). Sprzedaż NTO - 11,6 tys. Liczbę mieszkańców powiatu strzeleckiego przyjmiemy 75.000 a gminy Toszek 10.000. Czyli ludność powiatu+Toszka to 2,2 promila całej Polski, natomiast powiat strzelecki to 7,5 procenta ludności województwa opolskiego.

Tak więc, sprzedaż "u nas" wynosi +/-:

Fakt - 2,2 promila z 270.000, daje niecałe 600 egzemplarzy na terenie powiatu plus Toszka

NTO - 7,5% z 11.600, to niespełna 900 egz. w samym powiecie strzeleckim

Strzelec Opolski - zdania podzielone, ale na pewno kilka tysięcy, przyjmując nawet, że sprzedaż to tylko połowa nakładu.

Portret użytkownika co?tangens!
Wysłane przez co?tangens! (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 18:35

Teraz komentarz...

miał być, ale właściwie po co? Matematyka nie potrzebuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 09:29

Cebula kim ty jestes, że  ludzi, którzy tak jak ja siedzieli nazywasz tchórzami chyba masz kłopoty ze zdrowiem psychicznym a to z wiekiem tak jest  traci sie kontakt z rzeczywistością, nie ma się obiektywnego spojrzenia na rzeczywistosć  przykładem jest niewłaściwa ocena popularnosci twego tygodnika itd itp. Jeżeli chcesz więcej na ten temat wiedziec to pczytaj o chorobach wieku starczego pod warunkiem,  że jeszcze umiesz czytać. Podobno tacy jak ty - celowo z małej- przygotowali sobie na cmentarzu aleję zasłużonych położą  cię tam w doborowym towarzystwie, kiedys tak chowano sekretarzy a twoje dziecko, ten brukowiec, przerobią na papier toaletowy.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 11 Styczeń, 2017 - 13:15

1.Nigdy nie widziałem,słyszałem ani czytałem aby internowano anonimów bo Ci tchórzliwie zawsze potrafili się odpowiednio zadekować.

2.Nigdy SO nie sprzedawał się w 10-tysiącah egzemplarzach.Maksymalnie było około 7000 .Aktualnie  około 6000.Dla potwierdzenia tego nie trzeba wymyslać tylko zajrzeć na stronę Kontroli Prasy.

3.Mój bolący poniektórych wiek jest faktycznie okazały (86 latek) i do tego  ,cholera ,jeszcze  zdrowie dopisuje.Przepraszam i życzę Wam pobicia mnie pod tym względem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 

Karol Cebula

Portret użytkownika oset
Wysłane przez oset (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 14:32

Uściślij za co oraz kiedy i gdzie siedziałeś. O ile mi wiadomo to złodzieje drobiu też odsiadywali kary więzienia. Ponadto wśród złodziei też bywają tchórze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 13:41

6000 egzemplarzy, to ledwo wychodzi pan na zero, chociaz  twierdze ze juz pan dopłaca do tego interesu. No , chyba ze panscy dziennikarze pracuja za 2000 brutto od stycznia tego roku to jeszcze pare groszy zaoszczedzicie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Styczeń, 2017 - 14:23

Jak poradził p.Karol zajrzałem K.P. Inne gazety lokalne sprzedają po 2,5 i 3 tys.egzemplarzy a SO jest na bardzo wysokiej   pozycji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.Te dane to sprzedaż , nie nakład.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2017 - 11:09

A co stoi na przeszkodzie zeby sprzedawac np. 12 tys egzemparzy? Panie Cebula, dlaczego nie sprzedajecie 12 tys. egzemplarzy SO?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2017 - 15:48

Dlaczego idiota? Masz monopol na madrosc? Chyba nie bo uzywajac takiego jezyka udowadniasz ze to ty jestes idiota.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2017 - 16:14

.....czas skłócić sąsiadów,przegonić niewiernych dziadów.I ostrzec wszystkie nacje,że to tylko ty masz rację.I cóż że wszystko legnie w błocie przecież mówimy o idiocie.....

Odpowiedz