fbpx Hej kolęda, kolęda! | Strzelec Opolski

Hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Cała gama nut (od skocznych po refleksyjne) i śpiewających buź (pań, panów i młodzieży) zaprezentowała się w minioną niedzielę podczas koncertu kolęd, przygotowanego przez parafię z Centawy.

Parafia, na czele z gospodarzem, ks. proboszczem Janem Czekańskim, już po raz trzeci otworzyła kościelne bramy dla śpiewaków. Co dwa lata organizuje ogólnodekanalny koncert, który za każdym razem cieszy się większym powodzeniem.

- Zgłasza się więcej zespołów, a poziom ich występów jest coraz wyższy – przyznaje Danuta Kędzierska, która nadzorowała przedsięwzięcie. – W tym roku prezentuje się 19 grup, poprzednim razem było ich 16. Warto dodać, że trzy zespoły zapisały się już na koncert w 2013 roku!

W sumie w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 320 osób śpiewających, należących do różnych formacji. Każda z wokalnych grup miała do dyspozycji 10 minut występu przed publicznością.

- Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Po koncercie zostali zaproszeni na kolację – mówi Danuta Kędzierska.

Podczas muzycznej biesiady kolędowej w salkach przy kościele na śpiewaków i słuchaczy bez wyjątku czekały darmowe kawa i kołocz.

- Zdecydowaliśmy, że tym razem zaprosimy gości do filialnego kościoła w Błotnicy Strzeleckiej. Centawska świątynia jest za mała dla tylu uczestników i nie ma odpowiedniego zaplecza – wyjaśnia Danuta Kędzierska. – W Błotnicy warunki są dogodniejsze. Niemniej, w organizację spotkania włączyły się wszystkie sołectwa z parafii: Centawa, Warmątowice, Błotnica. W zaangażowaniu paniom z Błotnicy pomagało Koło Kobiet z Centawy. Ludzie upiekli ciasta. Tydzień przed koncertem był bardzo intensywny, ale dał nam dużo radości. Wszyscy się integrujemy. Dziękujemy lokalnym sponsorom, starostwu, gminom Jemielnica i Strzelce za wsparcie. Wójt z Jemielnicy zafundował m.in. profesjonalne nagłośnienie koncertu. Z kolei salon fryzjerski Renaty Kozioł zorganizował darmowe czesanie występującym paniom. Wszystkim dziękujemy – dodaje.

Przygotowaniem koncertu zachwycali się też uczestnicy.

- Chociaż w kościele w Centawie panuje wyjątkowa atmosfera, tutaj jest o wiele wygodniej – mówiła Krystyna Wodniok z Ujazdu.

- Organizacja na wysokim poziomie, z pompą, profesjonalna. Zachwyca mnie też pełen kościół słuchających ludzi – chwaliła Emilia Szpiech, szefowa Faski z Piotrówki i zapowiadała występ starszych faskowiczów: Wyśpiewamy historię narodzin Jezusa, a akompaniował nam będzie niezawodny Mariusz Cierpich.

Niedziela w Błotnicy wypadła śpiewająco.

JL

Odpowiedz