fbpx Hat-trick i zwycięstwo | Strzelec Opolski

Hat-trick i zwycięstwo

PIŁKA NOŻNA: II liga juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Jedności Rozmierka pokonali na własnym boisku LZS Grodziec 3:0, a wszystkie trzy bramki zdobył Jakub Kałka. Goście od początku spotkania grali w dziesiątkę, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem nawet w dziewięciu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po kilkunastu sekundach mogli strzelić gola. W 6. minucie Daniel Kała posłał dobrą piłkę do Jakuba Kałki, który przebiegł z nią dwadzieścia metrów. Podawał do Bartłomieja Grzyska, ale jego strzał minął lewy słupek. W 10. minucie przy polu karnym faulowany był Kałka i on także wykonywał rzutu wolny, jednak uderzył za mocno. Niedługo później blisko zdobycia bramki głową był Piotr Piontek. Pierwszy gol padł w 13. minucie. Piłkarze Rozmierki przejęli piłkę na połowie rywala, a Jakub Kałka ładnie uderzył zza pola karnego. W 25. minucie pierwszą składną akcję zagrali goście, gdy Szymon Mreczuch próbował szczęścia z rzutu wolnego. Kilka chwil później jeden z zawodników Grodźca mógł zaskoczyć Michała Ochmanna, gdy kopnął piłkę z połowy boiska. Jedność odpowiedziała od razu, Kałka podawał do Bartłomieja Grzyska, który nie trafił z kilku metrów. W 41. minucie było 2:0, a strzelcem gola ponownie okazał się Jakub Kałka, który wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Brodackiego. Obrońcy LZS-u próbowali jeszcze wybijać piłkę, ale nieskutecznie.

Początek drugiej połowy był spokojny. Rozmierka prowadziła dwoma golami i kontrolowała grę, pozwalając rywalom na więcej. W 59. minucie trzecią bramkę mógł zdobyć Jakub Kałka, ale piłka po jego strzale minęła lewy słupek. Kilka chwil później jeden z przeciwników, będąc sam na sam z naszym bramkarzem nie strzelił gola, bo na drodze stanął mu Michał Ochmann. Potem futbolówka po uderzeniu jednego z naszych piłkarzy uderzyła w poprzeczkę i ostatecznie nie wpadła do siatki. W 76. minucie Rozmierka mogła strzelić kolejnego gola. Po podaniu Jakuba Kałki, Patryk Brodacki nie trafił jednak do bramki LZS-u. Po chwili przed szansą stanął Jakub Ostrowski, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Ostatnie minuty goście grali w dziewięciu, z powodu urazu jednego z obrońców. Tuż przed końcowym gwizdkiem Ostrowski oddał strzał, który wybił bramkarz, jednak tak niefortunnie, że piłka wpadła wprost pod nogi Kałki, który umieścił ją w siatce i tym samym skompletował hat-tricka.