fbpx Hala zablokuje inne inwestycje? | Strzelec Opolski

Hala zablokuje inne inwestycje?

Hala zablokuje inne inwestycje?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Subregion kędzierzyńsko-strzelecki otrzymał dotację na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Nasza gmina jest jednym z członków subregionu, a więc pieniądze popłyną także na inwestycje w naszej hali sportowej. Niestety dofinansowanie z zapowiadanych 85% zmalało do nieco ponad 32%.

Całkowita wartość remontu hali wynikająca z unijnego projektu to 3 miliony i 490 tysięcy złotych. Dotacja, którą mamy otrzymać, wyniesie 1 milion i 149 tysięcy. Pozostałe 2 miliony 343 tysiące gmina Zawadzkie musi wyłożyć z własnych środków. To dla budżetu Zawadzkiego bardzo dużo, a gminy na kredyt nie stać.

Swój pomysł na realizację tej oczekiwanej od lat inwestycji ma przewodnicząca komisji budżetu i finansów rady gminy, Beata Mańka-Kulik.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chcesz więcej książek?
Woda jak herbata. Wodociąg się sypie
Przyjaciel z lasu
Dużo o bezpieczeństwie

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2017 - 12:30

Teraz wychodzą te obiecanki. A gdzie połączenie z T. Górami, ściezka rowerowo-piesza z Żędowicami-Kilecza.! prawie mln zł juz jest ?a  z czego - a no z Centrum Przesiadkowego. Nie chcę tu jeszcze dalej wymieniać obiecanych gruszek na wierzbie? Planuję halę, a nie mam kasy, planuję remont dróg w okolicy Powst.Śl. - kasy nie ma.Pytam ile zainwestowano w uzbrojenie na osiedlu Opolska 61 przy kanale na te 7-8 domków jednorodzinnych. Ile sprzedano - 1 (słowinie jeden).Remontujemy żłobek z b. przedszkola-kto przedstawił koszty tej reformy?, jak z niej planuje się wybrnąć, w jakim kierunku chcę się przeprowadzic działania, bo tu trzeba naprawdę dużej kasy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2017 - 13:50

Naprawdę hala sportowa to nic innego jak antyreklama naszego miasta jakoś tzw.centrum Zawadzkiego skrzyżowanie z ul Wajdy i Dworcową zrobiło się jakoś ponuro troszkę knajpy Stodoła i Blus bar poprawiają estetykę tych ulic ale cała reszta masakra.Ech... gdzie te piekne czasy lat 90-tych jak to miejsce tętniło życiem i było naprawdę zadbane. 

Odpowiedz