fbpx Grasuje złodziej! | Strzelec Opolski

Grasuje złodziej!

Grasuje złodziej!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rok temu w urzędzie w Kolonowskiem pojawiła się pierwsza w naszym powiecie półka bookcrossingowa. Bookcrossing to zostawianie przeczytanych już książek w miejscach publicznych, tak aby mógł je sobie wziąć i przeczytać ktoś inny. Gdzieniegdzie powstają specjalne półki lub skrzynki na podrzucanie takich pozycji. Książki powinno się opatrzyć odpowiednią naklejką i zarejestrować za pomocą strony internetowej.

 

Książki leżące w skrzynce w urzędzie w Kolonowskiem nie są niechcianymi książkami, a takimi, które mają być nadal czytane. Pojawiło się jednak podejrzenie graniczące z pewnością, że książki z półki są zabierane do innych celów.

 

Ostatnio półka dwa razy była zapełniana książkami darowanymi przez sympatyków Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem. Po każdym takim uzupełnieniu woluminy znikały. Nie pojedynczo, a nawet nie po kilka sztuk. Opróżniana była od razu cała skrzynka.

 

W maju pracownicy BiCeK-u wystawili do wymiany książki będące klasyką literatury polskiej, więc nie były to książki, na które rzuca się chmara czytelników. Tego samego dnia półka była pusta. Do jakich innych celów mogą się przydać książki naraz w takiej ilości? Może ktoś pali nimi w piecu? Niszczy tym samym nie tylko literaturę jako taką, ale też szkodzi środowisku. Książek przecież nie wolno palić!

 

Półka bookcrossingowa chwilowo znikła z korytarza magistratu, jeśli znów się tam pojawi, pracownicy BiCeK-u będą uważnie śledzić nagrania z urzędowego monitoringu, by złapać złodzieja książek.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Toaleta zamiast wiaty
Zasady dla ratowania planety
Czekoladowe szaleństwo
Rekreacja dla małych i dużych

Odpowiedz