fbpx Grand Prix PZSkat | Strzelec Opolski

Grand Prix PZSkat

Skatowe rozmaitości

W Bojszowach został rozegrany IV Grand Prix Polskiego Związku Skata. Organizatorem turnieju był Okręg Tychy Miasto. W turnieju wystartowało 317 zawodniczek i zawodników. Z naszego powiatu udział wzięło czterech skacistów.

Na 29 miejscu został sklasyfikowany Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie - 2556 pkt.), 60. był Franciszek Świtała (GOSiT - 2276 pkt.), Jerzy Stanulla (DK Strzelec Strzelce Op.) zajął 113. miejscu z wynikiem 2035 pkt., a Ernest Bryłka (GOSiT) 133. lokatę z wynikiem 1960 pkt. Turniej wygrał były mistrz świata Adam Kołodziejczyk (OSP Lędziny - 3152 pkt.), przed tegorocznym mistrzem sekcji GOSiT Zawadzkie Marcinem Szymskim (Victoria Tranzyt Chróścice - 3093 pkt.). W klasyfikacji po czterech turniejach sklasyfikowanych jest 505 zawodników. Do finału mistrzostw Polski kwalifikuje się najlepszych 180. Nasi skaciści sklasyfikowani są: Franciszek Świtała - 30. miejsce (416 pkt.), Marek Wyszkowski - 89. miejsce (325 pkt.), Jerzy Stanulla - 131. miejsce (284 pkt.). Taki sam wynik ma na koncie Antoni Świtała (GOSiT) i zajmuje 132. miejsce. Na 225. miejscu sklasyfikowany jest Ernest Bryłka (GOSiT) z wynikiem 200 pkt. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery turnieje. Najbliższe 23 i 24.06.2019 r. w Złotowie.