fbpx Grad goli w ostatnim meczu | Strzelec Opolski

Grad goli w ostatnim meczu

PIŁKA NOŻNA: I liga juniorów młodszych

W minioną niedzielę Piast Strzelce Opolskie wygrał z Błękitnymi Jaryszów aż 7:1 w spotkaniu kończącym sezon. Kibice nie mogli być zawiedzeni po meczu, w którym padło aż osiem bramek. A jedna ładniejsza od drugiej.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana, z momentami, w których dominowali gospodarze. To oni także strzelili pierwszego gola, jednak dopiero pod koniec pierwszej części gry. Jeszcze przed pierwszą bramką obie drużyny miały swoje sytuacje. W 21. minucie Mateusz Mendla podawał do Sebastiana Urbańczyka, ale Bartosz Weremko wybił piłkę za linię końcową. Piast chwilę później też mógł strzelić, gdy Szymon Chrupcała zagrał do Kamila Szulca. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, jednak nieczysto trafił w piłkę. W 42. minucie Dawid Pudelko dostał prostopadłe podanie, wyprzedził obrońcę Błękitnych i spokojnym strzałem pokonał Pawła Gołąbka. Do szatni gospodarze schodzili prowadząc 2:0. Jeszcze przed przerwą Szymon Chrupcała przymierzył zza pola karnego, a do piłki odbitej od słupka doskoczył Kamil Szulc, który wpakował ją do siatki.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło kolejne trafienia. Jako pierwsi gola strzelili goście. W 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Weremko próbował złapać piłkę, którą jednak po chwili wypuścił z rąk. Z szansy skorzystał Mirosław Rudner, umieszczając ją w bramce. Piast odpowiedział natychmiastowo, a dokładnie Kamil Szulc strzelił ładnie na dalszy słupek (3:1). W 79. minucie skompletował on hat-tricka. Siedem minut później było już 5:1, a na listę strzelców wpisał się Dawid Pudelko. Piast wyszedł z kontrą dwóch na trzech i jego trafienie było formalnością. Jeszcze przed końcem gospodarze dołożyli dwa gole. Najpierw Szymon Chrupcała zdobył bramkę po indywidualnej akcji lewą stroną boiska. Trzy minuty później zanotował asystę, wykładając piłkę Maciejowi Włodarczykowi.

ZAG

Piast Strzelce Opolskie -
Błękitni Jaryszów 7:1 (Pudelko - 2, Szulc - 3, Chrupcała, Włodarczyk dla Piasta, Mirosław Rudner dla Błękitnych)
Piast: Bartosz Weremko, Adam Sosnowicz, Kacper Friedrich, Marcel Kozioł, Marcin Górecki, Michał Kałka, Dawid Pudelko, Paweł Wiśnia, Szymon Chrupcała, Kamil Szulc, Maciej Włodarczyk oraz Jan Dąbrowski
Błękitni: Paweł Gołąbek, Kamil Masztakowski, Damian Rudner, Bartosz Bimer, Łukasz Kapica, Tomasz Pszczelorz, Mateusz Mendla, Dominik Kocurek, Sebastian Urbańczyk, Mirosław Rudner, Krystian Fogel