fbpx Gotowi do 500+ | Strzelec Opolski

Gotowi do 500+

Gotowi do 500+

Artykuły : 
Numer wydania: 

W lutym UMiG w Zawadzkiem otrzymał pierwsze pieniądze na obsługę programu Rodzina 500+.

- Do gminnego budżetu wpłynęło 2 916 210 zł - mówi Marek Kutyła, kierownik OPS-u w Zawadzkiem. - Obecnie trwają przygotowania do programu - dodaje.Dwudziestego szóstego lutego urzędnicy z Ośrodka Pomocy Społecznej brali udział w szkoleniu przeprowadzonym przez pracowników Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki MRPiPS, które dotyczyło obsługi programu 500+. Dodatkowo gmina planuje utworzyć nowe miejsce pracy, został już ogłoszony nabór na pracownika, który będzie się zajmował obsługą nowego programu.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można składać od 1 kwietnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawadzkiem, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet.

E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej (PKO Bank Polski). Przypominamy, że wnioski są bezpłatne.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dyżur radnego dla niepełnosprawnego
Las w poezji
Przyjdź na spotkanie z marszałkiem
Nowy zarząd w Kielczy
Ale jajo!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Marzec, 2016 - 18:08

Brawo brawo a w przyszłym roku państwo Polskie ogłosi "plajte" no chyba że projekty zapowiadane w kampanii wyborczej pt.skrócenie wieku emerytalnego,leki za darmo dla starszych powyżej 75 roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku to moje proroctwo szybciej nastąpi niż przyszły rok.Chcę zaznaczyć że te postulaty nie są złe ale niestety nie na kieszeń i stan gospodarki naszego państwa no może nie naszego bo ludzie o moich poglądach to tzw (drugi sort).Naprawdę strach pomyśleć gdzie za jakiś czas możemy wylądować jako naród,społeczeństwo?Brrrrr.....

Portret użytkownika dfds
Wysłane przez dfds (niezweryfikowany) w 17 Marzec, 2016 - 08:21

Coś w tym jest.

W sumie może lepiej dać tą kasę na ośmiorniczki i prywatne loty do Gdańska niż zwykłym obywatelom bo i po co.

Polska od dawna jest bankrutem tylko jest to dobrze ukrywane a to, że ktoś w końcu postanowił rozdać ludziom a nie tylko wśród swoich to jest nie do przyjęcia przez świnie oderwane od koryta. Mże po postu tobie nie pasuje bo jesteś jedną z nich?

Portret użytkownika Znowu źle...
Wysłane przez Znowu źle... (niezweryfikowany) w 15 Marzec, 2016 - 19:05

Najlepiej byłoby, żeby młodzi mieli stabilną pracę, odpowiedni system mieszkaniowy, ale 500+ to i tak lepiej niż 'becikowe' - jednorazowy strzał i koniec. Nie ma co marudzić tylko się cieszyć, że gonimy kraje które szanują swoje społeczeństwo.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Marzec, 2016 - 20:09

Owszem trzeba się cieszyć ale tak jak napisałem wcześniej szkoda będzie za nie długi czas ludziom powiedzieć że kasy brakło bajka się skończyła.Było by to zrozumiałe jakby rząd zaproponował że wywali np. 100 lub 200 tys zbednych urzędasów którzy nam utrudniają życie i w to miejsce zaoszczędzone pieniądze przekazuje na program 500+. Zobaczycie że za chwilę odezwią się zwiąki zawodowe w sprawie wieku emerytalnego,z doniesień medialnych widać że górnicy są na ostatku cierpliwości,będzie sie działo,naród sie wku..... i Mr Kaczora ze resztą spółki wywali w kosmos. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Marzec, 2016 - 12:44

Jak najbardziej jestem za pomocą dla dzieci, bez względu na pochodzenie, stan majatkowy, status itp. bo dzieci nalezy traktować jedną miarka. Uważam, że danie do ręki 500 zł jest sprawa nieprzemyslana, bo za te pieniądze należało dzieciom zapewnić np. obiady, koszt zakupu wyprawki do szkoły, pobytu w żłobku i przedszkolu, kolonie, obozy, wszelkie formy wypoczynku, jakies stypendnia, zakup sprzętu do nauki (np. komputery, meble biurowe i wiele jeszcze innych rzeczy), bo wtedy te biedniejsze nie będą miały żalu o to co maja te dzieci rodziców bardziej zamożnych. A tak jak jest, to kasa ta wyląduje w kieszeni rodziców i jak znam życie zostanie skonsumowana na ich potrzeby wewnętrzne, bo generalnie jest ciężko większości na codzień. Tak jak mówi przedmówca, należało pojść w kierunku zapewnienia rodzicom pracy i uczciwegio zarobku, zredukować biurokrację, dla której stworzono tyle stanowisk jako zaplecza partyjnego, zapewnić dobry socjal jak wyżej tj, żłobki, przedszkola itp i to wtedy by miało efekt wymierny na przyszłóść, a nie szykowanie biedy w kolejnych latach

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 16 Marzec, 2016 - 22:05

To jest prawie 3 mln. I to trzy miesiące przed czasem. Taki bogaty nasz rząd? Zawsze było na odwrót, pieniądze szły na końcu. Coś może faktycznie ku lepszemu idzie.

A tak z innej beczki. Te 3mln to na jaki okres? Do końca roku? Wychodzi na jakieś 5800 zasiłków, czyli niecałe 500 na miesiąc. Na tyle oszacowano ilość dzieci w Zawadzkiem? Może ktoś kompetentny dopowiedzieć?

Odpowiedz