Gotowi 8 dni w tygodniu!

Gotowi 8 dni w tygodniu!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu pomiędzy gminą Jemielnica, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Łaziskach zostało podpisane porozumienie w sprawie włączenia jednostki OSP z Łazisk do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

- Łaziska starały się o ten przywilej od 4 lat - mówi prezes jednostki, Piotr Breitscheidel. - To dla nas zaszczyt - przekonuje.

- Wejście do KSRG to radocha dla całej jednostki - cieszy się Józef Klyszcz, naczelnik OSP Łaziska. - Choć nie ma co ukrywać - przybędzie nam obowiązków. Zadeklarowaliśmy gotowość na każde wezwanie 24 godziny na dobę i... 8 dni w tygodniu! Tak, właśnie tyle, bo nie ma wolnych sobót ani niedziel.

Ochotnicy liczą jednak, że w zamian za ich dyspozycyjność, jednostka otrzyma możliwość rozwoju.

- Coś za coś. W ramach KSRG będziemy mieli możliwość pozyskania dodatkowych środków na zakup nowoczesnego sprzętu - przyznaje Józef Klyszcz. - Liczymy, że potrzebne środki do nas trafią.

Od podpisania dokumentów upłynie jeszcze kilka tygodni zanim OSP oficjalnie stanie się częścią KSRG. Dokumenty muszą zostać zweryfikowane w Warszawie. Gdy procedura dobiegnie końca, na terenie gminy Jemielnica będą funkcjonować trzy jednostki należące do KSRG - OSP Jemielnica, OSP Gąsiorowice i OPS Łaziska.

- Strażakom z OSP Łaziska serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji przyjętych nowych obowiązków - mówi wójt Marcin Wycisło.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jeść zdrowo, kupować z głową
Życzymy 200 lat!
Tu nawet niewierzący chcą zdjęcie z krzyżem

Komentarze

Portret użytkownika SIEMA
Wysłane przez SIEMA (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2016 - 12:46

Na powyższym zdjęciu wyraźnie widać że osobnik zwany WYCISKIEM już wie że światowy rząd truje nas szczepionkami rozpylanymi przez ludzi-kraby z trampolin zamontowanych na dachach wieżowców.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2016 - 17:48

Chyba cię  dokladnie porąbalo- nie pij nie bierz nie uzywaj to ci szkodzi.

a tak poza tym to  Pan Bóg dał nam siedem dni w tygodniu an Ty pisarczyno  chcesz stac ponad nim. Wara CI  !!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Październik, 2016 - 09:50

 Niebywałe szczęście dopisalo   redaktorowi z  tej fotorelacji .    Trafił na moment w którym  4  mędrców w  tym samym momencie chwyciło za długopisy  w tym samym momencie   złożyli autografy   i w tym samym momencie   pochylili  sie nad  tym  wiekopomnym dokumentem.

PS. No  bo przecież nikomu  przez  myśl nie przejdzie  ,że była to   prymitywna ustawka [ jak wiekszość  fotorelacji  ukazujących sie w strzelcu opolskim]

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Październik, 2016 - 19:35

Pani Redaktor proszę teraz napisać, że Wójt Marcin Wycisło sprzedaje grunt na boisku szkolnym w Łaziskach. Nie zrozumiałe jest to dlaczego gmina sprzedaje ziemię w tak atrakcyjnym miejscu, dlaczego sprzedaje, a nie wynajmuje? Panie Wycisło chcemy odpowiedzi w gazecie!! Jest to beznadziejny pomysł. 

PS. Pani Kubik bardzo proszę o zdanie nie pytać radnego Łazisk Piotra B. Bo każdy dobrze wie jakie zdanie może mieć Pan radny, jak radny się zgodził na siatkówkę ze zlomu od jemielnicy to dlaczego nie miał by się zgodzic na sprzedaż gruntu.

 

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Październik, 2016 - 22:57

A ja nie rozumiem czego ty nie rozumiesz? Piszesz jakby tu chodziło o boisko szkolne. Skoro napisales A napisz i B.  Z tego co sie orientuje to tego gruntu jest tyle co kot na płakał i jest to nie uzytkowane i zniedbane.

Portret użytkownika Lola
Wysłane przez Lola (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2016 - 07:21

"gmina sprzedaje ziemię w tak atrakcyjnym miejscu" nie osmieszja się!....w koło Łazisk same ugory i nie użytki, ziemi pod dostatkiem więc nie jęcz

Portret użytkownika siemko
Wysłane przez siemko (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2016 - 11:22

Witam. Ten kto to pisze niema pojęcia co to jest boiska a co ugór. Było zebranie wiejskie i nikt niemiał zastrzezen do sprzedarzy . Te pare metrów jak sie sprzeda to jest bardzo niewieke ,
jeszcze zostanie na duzy plac zabaw do dzieci z przedszkola. I narescie zostanie przeniesiony  plac zabaw który bedzie bezpieczniejszy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2016 - 13:55

 Pan wójt nie sprzedaje boiska, boisko jest nienarszone. Podziwiam panie z przedszkola które muszą chodzic z dzieciakami na plac zabaw. Narescie doczekają się placu zabaw obok budynk ,a nie przy ruchliwej drodze.

Odpowiedz