fbpx GOSiT do likwidacji, hala do remontu | Strzelec Opolski

GOSiT do likwidacji, hala do remontu

GOSiT do likwidacji, hala do remontu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Szykują się zmiany w sportowej rzeczywistości Zawadzkiego. Gmina do końca 2019 roku musi rozliczyć dotację unijną, którą otrzymała na termomodernizację hali sportowej, oznacza to, że prace budowlane powinny zakończyć się jesienią. Urzędnicy zakładają, że ekipa budowlana wejdzie do obiektu na początku wiosny. Od wyników przetargu zależy, czy przez cały czas remontu hala będzie zamknięta, czy też wyłączane z użytkowania będą poszczególne jej części. Na spotkaniu, które zorganizowano przed świętami w dawnej kawiarni sportowej, burmistrz z przedstawicielami sekcji sportowych i najemcami pomieszczeń dyskutował, jak ma wyglądać ich funkcjonowanie podczas remontu i po nim.

 

Hala podzielona

Zgodnie z planem burmistrza, dotychczasowa administracyjna część hali ma zostać wyłączona z użytkowania. Ma zostać oddzielona od sal sportowych wraz z pokojami motelowymi na górze. Gmina będzie szukała inwestora, który miałby tam zrobić bazę noclegową z prawdziwego zdarzenia.

 

Nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca na biura Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki, który ma przestać istnieć z końcem marca, ale swoje pomieszczenia na parterze hali mają też kluby sportowe karate Nidan oraz ASPR Zawadzkie. W odcinanym korytarzu są również szatnie siłowni Maximus i sauna. Podczas spotkania ustalono, że część związana z siłownią przeniesie się do przyziemia, a dla klubów sportowych zostaną zagospodarowane boksy w holu hali lub pomieszczenia na piętrze, jeśli uda się je oddzielić od części hotelowej.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Liga na półmetku
Chcą więcej za mniej
Sesje trzeba usprawnić

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2019 - 14:40

Centrum Turystyczne Opolszczyzny bez Gminnego Osrodka Turystyki? Jak to bedzie funkcjonowac? ;-)

Odpowiedz