fbpx Gmina znów nie przyjmie schetynówki? | Strzelec Opolski

Gmina znów nie przyjmie schetynówki?

Gmina znów nie przyjmie schetynówki?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym roku gmina Zawadzkie w połowie roku dowiedziała się, że dzięki oszczędnościom może otrzymać dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, tzw. „schetynówek” na remont ulicy Bogusławskiego w Zawadzkiem za łączną kwotę 1,7 miliona złotych. Program pokrywa połowę kosztów przedsięwzięcia, ale środków nie przyjęto, bo w budżecie nie było już funduszy na wkład własny do zadania.

 

W tym roku nasz samorząd ponownie złożył wniosek, tym razem na mniejszą kwotę niespełna pół miliona złotych. Remontowana miałaby być ul. Powstańców Śląskich, prosty, 250-metrowy odcinek od Opolskiej do kanału. Pieniądze przyznano nam tym razem już w pierwszym rozdaniu, ale w budżecie znów nie ma zarezerwowanych środków na realizację tej inwestycji.

 

- Pojawiły się nowe okoliczności - tłumaczy burmistrz Mariusz Stachowski. - Okazuje się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje remontować w najbliższych latach ulicę Opolską w mieście. W ramach tych prac odwodnienie ulicy Opolskiej musi być podłączone do kanalizacji deszczowej w ulicy Powstańców.

 

Takie prace wiążą się z koniecznością rozebrania pewnego odcinka Powstańców. Oznaczałoby to, że wykonana dzięki „schetynówce” nawierzchnia zostanie wkrótce rozebrana. Gmina woli wycofać się z inwestycji, niż wyrzucać środki na śmietnik. 19 stycznia wysłano zapytanie do ZDW w sprawie terminów i zakresu planowanej inwestycji. Póki co nie otrzymano odpowiedzi.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Śnieg w lutym?!
Na tropie miłości
Kontrola bez sensu
Plac zabaw zniknie sprzed szkoły

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 10:20

Panie Burmistrzu proszę rozwinąć pojęcie "w następnych latach"- to 5 ,10 , czy 20 lat? ZDW już wystąpił o umożenie decyzji środowiskowej dla  ul. Opolskiej w Zawadzkiem! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 10:21

Czegoś tu nie rozumiem! Jak składam projekt, to muszę miec pełną wiedzę na temat tego co chcę zrobić? Z artykułu wynika, że dopiero, gdy projekt został przyjęty uzyskano dofinansowanie to okazało się, że nie ma budżecie środków własnych, czego przyczyną jest informacja z ZDW, że Opolska ma być robiona i lepiej czekać?. No paranoja jakaś. Jak nie urok to s-czka.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 10:49

Nic nie stoi na przeszkodzie remontu ul.Powstańców! ZDW jeżeli planuje odwodnienie przez Powstańców Sl. musi ,po remoncie,pozostawić teren w takim stanie jak go zastał!!! Prawda jest inna przyznanie "schetynówki" kolejny raz zaskoczyło Burmistrza ,który nie przewidział takiej sytuacji i nie zagwarantował pieniędzy w budżecie ,na ten cel! Moim zdaniem ,spokojnie można przesunąć pieniądze z "Centrum Przesiadkowego"- bo tam kosztorys wykonawczy zdecydowanie przewyższa kwotę przeznaczoną przez Urząd.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 13:38

Myśle, że tą lekturę forum czyta p. burmistrz i Przewodniczący Rady, bo juz na forum zawadzkiego zrobił już wszystko, żeby one ''zginęło''. Same prawdy oczywiste są tu przekazywane, które każdy średnio rozgarnięty zrozumie. Są pewne granice przyzwoitości robienia ludzi w k....a. Może by tak podpowiedzieć przyjrzenie sie temu problemowi np. przez CBA. Zamachanie róża robi się sprawy, a za takie nie?Dla średnio rozgarniętego jest to określane jako niedbalstwo, niedopełnienie obowiązków. Drugi rok koło nosa przepadają nam setki tysięcy złotych. Jak widać z tego artykułu, to przez te 2 lata wyremontowane mogły byc ze schetynówki drogi obejmujące rejon Osiedla Powstańców i dalej. Myślę,że trzeba skończyć z odpowiedzialnościa polityczna bo to juz przestało być śmieszne

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 14:35

A co się dzieje dalej z wnioskiem, czy tez uchwałą w sprawie tzw. ''budżetu obywatelskiego''. Cisza i znów bedzie za chwilę po ptokach. Przygotowanie uchwały w tej sprawie i dalszych działań wymaga ''zachodu'' ze strony p. burmistrza i przy tym tempie co przy innych sprawach mam obawy czy zdąży do 2030 roku?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 17:45

a co spółka zawkom ma do poruszanego tutaj tematu?? czytaj treść artykułu zrozumieniem i przytaczaj argumenty właściwe merytorycznie

Portret użytkownika zawak
Wysłane przez zawak (niezweryfikowany) w 14 luty, 2018 - 12:27

Niestety nie swiadczy to najlepiej o nas - mieszkancach gminy, w koncu ktos go wybral.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 luty, 2018 - 13:36

No właśnie. Gdzie są dziś jego aktywni narratorzy, dlaczego nie alarmuja w sprawie forum zawadzkiego. Za poprzedniej kadencji było ich wszędzie pełno. Co teraz macie do powiedzenie p. Norbi, smok b. radny z Żędowic

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 luty, 2018 - 21:21

Dajcie już spokój Norbiemu, wykonał swoje zadanie wzorowo. Nie wiem dlaczego macie o to pretensje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 09:58

Są w kulturze przez duże ''K'' takie magiczne słowa : proszę, przepraszam, dziekuje. Kazdy się myli i czasami po czasie widzi błedy i wtedy winien uzyć tych słów. Nie usprawiedliwiam poprzednika, bo uważam że brakowało mu w kontaktach tego coś, co by ujęło mieszkańców. Był stanowczy, konkretny, zawsze przygotowany (bez tłumu urzędników do wyjasniania spraw) i dobrym gospodarzem, a to się nie wszystkim podobało. Ale wracając do artukułu, to uważam to za wielce lekceważące pracę urzędników (jeżeli to oni byli autorami projektu) przez swojego przełożonego, gdy każe się robic projekt, kiedy on zostaje przyjęty i dostaje kasę i to drugi rok z rzędu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 10:08

Jak sobie przypominam końcówkę poprzedniego roku, gdy uchalano budżet, a w nim podwyzki podatków i inne dla mieszkańców, to chyba p. Przewodniczący skomentował to, że sa potrzebne do budżetu, że sa niewielkie (chyba 200 tys zł w skali roku) i nie stanowi istotnego obciążenia mieszkańców. Skoro tak, się stało, to średnio myślacy lub zainteresowany tym po tam siedzi w Radzie, to by powiedział w interesie mieszkańców : dobra, ale ta kasa idzie na dofinansowanie schetynówki, czyli Powstańców Śl. bo tyle trzeba dofinansować. Wtedy bym zrozumiał, że podwyżka była zasadna, a tu widac każdy sobie rzepkę skrobie. Nie wiem po co nam w takim razie funkcja Przewodniczącego Rady za 1.100 zł , bo radnych jeszcze bym zrozumiał.A co to będzie jak jeszcze mu bibliotekę przeniosą?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 11:06

ano co tam w tej sprawie słychać przenoszą tą bibliotekę w końcu czy nie bo nawet u źródła nie wiedzą ,czy tylko kupa szumu koło tematu i nic z tego a z drugiej strony pytam sie po co to przenosić czyżby burmistrz miał kolejny wspaniały plan na bubynek

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 16:58

Zrobią to jak zawsze po cichu.

Tak jak uchwalili podatki od nieruchomości czy podwyzki za wodę i śmieci.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 14:55

Zaorać i sasadzić nazołt las tak jak to buło na Zawadzikm prandzyj jakie 200 a może 300 lołt a chadziajów odprawić skond przyszli z tych bogatych swoich stron  i baje święty pokój, gmina sie rozwiąże a na pierona ja tu łostanie połra ludzi i to baje nojlepij

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 17:54

Ja ino jeszcze co by ta elektryka ze chałup wzieli. Na co to komu, kiedyś tego nie boło. Szło se legać i łonaczyć po ćmoku a terozki gańba.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2018 - 09:38

teraz to chadziaje tu rządzą bo jest nas tu większość kto się czuł Niemcem to wyjechał już dawno do tego dobrobytu za zachodnią granicę  a jak sie chce zabrać głos to prosze pisać w języku urzędowym czyli polskim bo tu jest Polska właśnie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2018 - 13:41

Jaka Polska? tu jest przede wszytkim "ŚLĄSK" ukochana ziemia za którą niejednokroć ślązacy autoktoni przelewali krew dla Polski miedzy innymi też a potem dostali zapłatę od Rzeczpospolitej w postaci(szwaby,gebelsy,kolaboranci najświeższym przykładem jest temat pana Jana Rychel itd.)dlatego byda pisoł i godoł po śląsku i żoden chadziaj mi sam nie baje stawioł warunków.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 luty, 2018 - 07:49

Kiedy te Centrum Przesiadkowe będę budować? Rozumiem, że będzie to przystanek dla PKP (bez połączenia z T.Górami) z ew. dojazdem do Kielczy, PKS lub coś w tym rodzaju z dojazdem do............? Proszę przy tak dużej inwestycji nie zapomnąć o tym, że jestesmy Centrum Turystycznym Opolszczyzny i w tym miejscu zaplanować miejsce dla przystani na kajaki, bo nuż Mała Panew się pogniewa i co wtedy będze? Bedziemy budować kolejne Centrum Przesiadkowe dla kajaków i innych pływających środków transportu. Radzę władzy za wczasu przemysleć temat

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2018 - 17:47

 W tym roku to ani centrum przesiadkowego nie bedzie ani remontu hali ani nic , bo nie ma pieniędzy na nic.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2018 - 17:58

Za to Zawadzkie sie bawi,, gale noworoczne, konkursy na sportowca z nagrodami , operetka na dzien kobiet , a jeszcze bedą dni gminy i inne atrakcje to chyba pieniadze są albo o co chodzi?, 

Odpowiedz