fbpx Gmina sprzedaje, chętnych brakuje | Strzelec Opolski

Gmina sprzedaje, chętnych brakuje

Gmina sprzedaje, chętnych brakuje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na naszych łamach często informujemy o tym, jakie grunty i nieruchomości sprzedaje gmina. Ostatnio poruszyliśmy temat kamienicy przy ulicy Ks. Lange. Choć do przetargu zgłosił się chętny, który wpłacił wadium i wylicytował kamienicę za blisko pół miliona, nie doszło do transakcji i budynek nadal nie ma właściciela. Nowy nabywca poinformował na piśmie, że rezygnuje z nabycia nieruchomości. Wpłacone przez niego wadium zostało zatrzymane przez urząd miejski.

 

Chętny znalazł się jednak na nieruchomość gminną położoną między ul. Moniuszki i Stawową. Teren ten jest znany mieszkańcom i przyjezdnym jako tzw. miasteczko ruchu przy pobliskim targowisku. Powierzchnia terenu wynosi 0,7853 ha, a jej cena wywoławcza wynosiła 1 200 000 zł. Nabywcą nieruchomości został Krzysztof Reński, który prowadzi firmę UNICO. Jak przyznaje mężczyzna, czeka go sporo pracy, jednak na razie jest za wcześnie, żeby sprecyzować temat inwestycji.

 

Gmina ciągle próbuje sprzedać nieruchomość położoną przy ul. Piłsudskiego 26, czyli budynek po byłym przedszkolu. Choć przetargi rozpisywane były już kilka razy, chętnych na obiekt brakuje. Podczas czerwcowej sesji radni postanowili, że do budynku dołączona zostanie pobliska działka. Dzięki temu zwiększy się atrakcyjność nieruchomości i może w przyszłych przetargach szybciej znajdzie się chętny nabywca. Nieruchomość znajduje się na terenie przeznaczonym m.in. pod usługi oświaty, sportu, rekreacji i zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Po połączeniu działki zabudowanej z niezabudowaną całość obejmuje powierzchnię 0,2795 ha.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Irysy i kajaki
15 projektów do SBO
Międzynarodowy tydzień
Bezpiecznie od najmłodszych lat

Odpowiedz