Gmina dopięła swego

Gmina dopięła swego

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzy tygodnie temu w artykule „Nowy wiadukt, stare oświetlenie” pisaliśmy o tym, że urząd miejski w Strzelcach Opolskich zgłosił swoje uwagi co do zaplanowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu oświetlenia przy wiadukcie. Przypomnijmy, że w planie było zamontowanie lamp sodowych, a urząd miejski domagał się zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych lamp LED, bo to gmina będzie płacić za utrzymanie i eksploatację oświetlenia. Na etapie wcześniejszych negocjacji ZDW wypowiedział się, że taka wymiana jest możliwa, ale na koszt gminy. Minęło dwa tygodnie, podczas których trwały, jak powiedział wiceburmistrz Józef Kampa, trudne mediacje, które zakończył się pomyślnie dla gminy.

- Wykonawca odda inwestycję już z nowym oświetleniem ledowym, tak jak chciała gmina - mówi Józef Kampa. - Nad sprawą oświetlenia pochylił się nie tylko Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale i sam marszałek, którzy wspólnie znaleźli odpowiednie kwoty na pokrycie zwiększonych kosztów zakupu opraw ledowych. W wyniku czego gmina nie będzie musiała dopłacać - dodaje wiceburmistrz.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piec to nie śmietnik!
Mają dosyć wierzby płaczącej
Będzie część rekreacyjna
Zrób szopkę
Gmina wyróżniona za sport
Jak wdrożyć ekonomię społeczną
Łączą pokolenia i tańczą
Tir tam się nie zmieści
Młodzi przedsiębiorcy mają wsparcie

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 11:32

"(...) którzy wspólnie znaleźli odpowiednie kwoty zwiększające koszt zakupu opraw ledowych" - takie rozwiazanie prowadzi przeciez do podwyzszenia kosztow. Czy ktos to rozumie?

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 22 Listopad, 2016 - 13:59

Tak,np.ja.Zakup lamp ledowych jest jednorazowym wydatkiem,w dodatku ponoszonym  przez inwestora a z obniżonych opłat ekploatacyjnych korzystać będzie Gmina.Brawo Burmistrzu !!! Szkoda,że tak rzadko mam okazję i podstawy do pochwały RATUSZA.

Karol Cebula

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 18:02

To jest poprawne koszty zakupu sawyzsze za  to koszta eksplatacji  konserwacji itp sa duzo nizsze. Jako ze jest to inwestycja na lata powinno sie stosowac najnowsze rozwiazania pomimo ze sa nieco rozsze w zakupie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 16:18

Dlaczego brawo burmistrzu! W koncu facet dostaje rocznie 150 tys zł a czy tyle zarabia? Gdyby obwodnica była gotowa  jak planowali to biłbym brawo. Jak sie ma te kilka lamp do ratusza ktory po zmroku oswietlony jest jak kasyno .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 17:57

No tak z jednej strony oszczednosci a z drgiej pozwala na zaintalowanie, za sume 30 tys zfundusu obywatelskiego,  oswietlenia na drodze wewnetrznej ktorej oswietlenie zgodnie z prawem budowlanym nie nalezy do zadan gminy i sluzyc bedzie tylko paru znajomkom  ado tego bedzie generowac roczne koszty ok 3 tys. troche to przyomina propagande sukcesuzczasow PRL-u. No coz mamy towarzysza  burmistrza.......

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 20:22

Same mądre głowy ojojoj nic tylko kandydować i wprowadzać zmiany na lepsze tylko oby nie takie zmiany jak teraz robi to PIS

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2016 - 20:29

a co Tobie się Prezesnie podoba może Ojciec Dyrektor  tez Ci się nie podoba tak anonimowo to kazdy potrafi ..............

Portret użytkownika s
Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2016 - 08:20

Rozpindala nasze państwo, zawłaszcza kolejne instytucje i wprawdza dyktaturę. Trybunału już nie ma, sądownictwo na cenzurowanym, antek swoimi bojówkami chce bronić Polskę przed Ślązakami, z sojuszników zostały namtylko Węgry, reszta świata z nas się śmieje, a Waszyczykowski powtarza, że nie dorośli do naszego poziomu. Wymieniać by dużo i długo ....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2016 - 12:30

Same bzdury piszesz. Sadownictwo i prokurature trzeba kontrolowac, TK takze bo to panstwo w panstwiee Robia co chca, kiedy chca i jak chca. Karaja lub nie takze kogo maja ochote. Zadnej dyktatury nie widze. Mozesz mowic co chcesz, paszport masz w domu, mozesz jechac gdzie masz ochote, pracowac na całym swiecie ...i gdzie tu dyktatura. Jakis Petru pierdzi głupoty a ty zamiast to przemyslec to powtarzasz cudze mysli  a nie swoje. Masz klapy na oczach.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 23 Listopad, 2016 - 13:20

No niestety, nie widzisz i to jest problem. Ugadaliśmy się kiedyś na trójpodział władzy i niezależność jednej od drugiej. Jak trzeba kontrolować sądy, tak samo trzeba kontrolować rząd i sejm, by żadna z tych instytucji nie zawładnęła państwem, a niestety mamy teraz niesamowity przechył w jedną stronę kontrolowany przez prezesa wiodącej opcji politycznej. Sądownictwo w niczym nie jest wyższe od rządu, jak rząd od sejmu, a sejm od sądownictwa. To są niezależne instytucje, nawzajem się kontrolujące. Przez lata działało to w miarę dobrze. Obecnie Sejm jest karykaturą pluralizmu i ustawodawsta sprowadzony do bezmyślnej maszynki do głosowania podporządkowanej dobrej zmianie. Rząd jest taką samą wydmuszką realizującą jedynie słuszne wytyczne wiodącej siły politycznej, a sądownictwo jest oczernianie tylko dlatego, że owa wiodąca siła nie ma w nim większości. Zaczął prezydent od ostentacyjnego zlekceważenia wyroku TK z grudnia ubiegłego roku, cała reszta jest tylko tego następstwem, wiodąca siła przez rok trybunał naprawia, wypuściła już chyba trzy ustawy naprawcze, co tylko pokazuje ich zdolności w tej dziedzinie. Ludzi stara się skłócić, dzieli na lepsze i gorsze sorty, na Śląsk chce wprowdzać bojówki Antka by bronić Polaków przed Ślązakami.

I to wcale nie są bzdury. Zadałeś pytanie, co złego robi PIS, dostałeś odpowiedź. Warto, byś się nad nią zastanowił, bo nie zawsze własny punkt widzenia okazuje się być prawdziwy. Są ludzie, którzy to widzą, i nie jest ich wcale tak mało. Coś na rzeczy pewnie jest, a udawanie, że się ich nie widzi, czy posądzanie ich o głupotę na pewno nie służy sprawie. Ty dyktatury nie widzisz, OK, nikt ci tego nie wymawia, nie obrażaj jednak tych, którzy widzą to zagrożenie i pozwól im o tym mówić tak jak ty mówisz o kontroli sądów. Tym bardziej, jeśli ich o to pytasz.

Portret użytkownika anpio
Wysłane przez anpio (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2016 - 21:42

Kto ci takie pranie mózgu zrobił...rzady PIS-u to spychanie Polski na margines świata...ku ruinie gospodarczej..Pokaż kraj który obniża wiek emerytalny... niszczy oświate... obraża sie na sąsiadów..ma kretyna ministra obrony...a za naczelnika faceta który nie pojęcia o świecie wokół oraz otaczającej rzeczywistośc..no i pokaż mi sympatycznego polityka PIS-u..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2016 - 22:13

A nie przyszło ci do głowy ze to POpaprancy przez 8 lat rzadow doprowadzili Polske na margines swiata. Bez wazeliny włazili w tyłek wszystkim w Brukseli. Kiedy obejmowali rzady po PiSie stan zadłuzenia wynosił 500 miliardow a po 8 latach rzadow PO juz bilion.Nie przyszło ci do głowy ze to praca jest stworzona dla człowieka a nie odwrotnie. Podnoszenie wieku emerytalnego tak by ludzie pracowali do smierci do zbrodnia przeciw ludzkosci. Zaden rozwoj gospodarczy tego nie usprawiedliwia bo to wyscig bez mety. Rabunkowa gospodarka wszystkich rzadow swiatowych prowadzi do unicestwienia ludzkosci . Tu nie ma zadnych perpektyw dla przyszłych pokolen. Nigdy nie byłem członkiem zadnej parti i nigdy nie bede ale obiektywnie musze przyznac ze Kaczynski to waga super ciezka w polityce. Najlepszy strateg jaki zyje w europie. Patriota bo nie dopusci zeby Polska skamlała na kolanach przed Merkel i żabojadem. Nie dopusci zeby za unijne srebrniki posyłali nam co chcą i kogo chca. To nie my mamy miec respekt przed unia ale unia musi miec respekt przed Polska. Albo na rownych zasadach, albo wcale. Wielka Brytania juz pokazała jaka jest unia. Pooglądaj program "Panstwo w Panstwie " w niedzielne wieczory to troche sie dowiesz o przestepcach zwanych komornikami, przekretach prokuratorow i sedziow. Ktos to musi naprawic bo te instytucje sa poza kontrola i dla własnych interesow. A jesli chodzi o nieopublokowane wyroki TK, to za PO było takich ponad sto i nikt mordy na całą europe nie darł i nik do Brukseli kapowac z PiSu nie jezdził. Wroc na ziemie.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2016 - 07:13

Poza kontrolą obecnie jest nie trybunał, tylko sejm i rząd - na pasku prezesa. 

A poza tym daj przykład jednego nieopublikowanego wyroku. Tylko jeden. Nie dasz, bo takiego nie było.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2016 - 20:23

Mówimy o nieopublikowanych wyrokach. Nie było takiego. Dopiero teraz rząd wedle własnego uznania decyduje, które opublikować, a które nie. Spróbuj więc jeszcze raz: jeden przykład nieopublikowanego wyroku

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2016 - 21:10

Czy ty nie rozróżniasz pojęcia "niewykonany" od "nieopublikowany"? Wróć parę postów wyżej, odetchnij i spróbuj jeszcze raz.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 25 Listopad, 2016 - 09:12

Przyparty do muru? Skończyły się argumenty? Platforma i poprzednicy opublikowali wszystkie wyroki trybunału, a ty kłamiesz mówiąc, że tak nie było.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2016 - 10:53

Skoncz juz POpaprancu. Zwyciezca wziął wszystko bo tak juz jest.. A ten twoj TK jest nam tak potrzebny jak baletnicy gumiaki. Twoje PO tak zadłuzyło kraj ze bedziesz do usranej smierci za darmo na ten dług pracował. Z pretensjami do Schetyny i całej reszty a nie do PiSu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2016 - 09:03

opublikowany a niewykonany, czy nieopublikowany - roznicy nie ma. Za duzo TVN ogladasz.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 25 Listopad, 2016 - 09:11

Nie ma różnicy? Kłamiesz, tak samo, jak kłamiesz, że PO też wyroków nie publikowała. Do tej pory nikt się na nieopublikowanie wyroku nie odważył. PIS jest pierwszy, który wprowadził tę nowość do naszego życia politycznego i jest to jeden z wielu elementów składających się na to, co, jak pytałeś, "PIS zrobił źle".

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2016 - 21:16

PIS oprócz tradycji niewykonywania wyroków TK (i może tak robić, bo poprzednicy też tak robili? swoista to moralność) dorzucił jeszcze jeden, całkiem nowy: ich niepublikowania. Ciekawe, co byś powiedział, jakby Beata nie wydrukowała np. ustawy. Czy też powiesz, że słusznie, bo ktoś sejm musi kontrolować?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2016 - 22:03

Trybuna Konstytucyjny to zbedny balast dla narodu. Jest zupełnie niepotrzebny.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 25 Listopad, 2016 - 09:07

Można bez niego żyć, tak samo jak można bez sejmu, rządu i demokracji. Kwestia wyboru. Jeśli popatrzysz na niego jak na bezpiecznik w instalacji elektrycznej, to okazuje się całkiem przydatny, nawet jeśli czasami się postawi i wyłączy źle działający obwód.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2016 - 10:16

Argumentacja godna nacjonalisty, który sam siebie uważa za patriotę. "...unia musi mieć respekt przed Polską." Uzasadnij racjonalnie dlaczego domagasz się buńczucznie respektu. Może wystarczy szacunek dla dokonań w jakiejś dziedzinie a najlepiej w wielu? Jakież to mamy osiągnięcia gospodarcze, naukowe, technologiczne, kulturalne, polityczne aby domagać się roli "rozgrywającego" w UE? Jesteśmy krajem na dorobku, biorcą większośc unijnych (i nie tylko) funduszy pomocowych. Pani kanclerz Merkel nie oczekuje od nas "skamlania na kolanach", jednak niemiecki podatnik, główny sponsor środków unijnych, ma prawo oczekiwać od nas co najmniej wstrzemięźliwości w "rozrabianiu" w Europie w tandemie z takim "mocarstwem" jak Węgry. Jeżeli nam się Unia aż tak nie podoba to zróbmy referendum, które zdecyduje czy być w tej wspólnocie czy też nie. Chcesz szpanować boso, ale w ostrogach? Tak na marginesie pragnę zauważyć, że jeżeli podstawowym źródłem twojej wiedzy o funkcjonowaniu państwa są programy telewizyjne na które się powołujesz to nie zazdroszczę ci zasobów wiedzy...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2016 - 12:13

Znasz jeden kraj na swiecie ktory nie jest na dorobku? Znasz jeden kraj na swiecie ktory wie kiedy sie dorbi? Nie ma takiego . 2% populacji ma w reku 80% swiatowych zasobow finansowych. Maja jeden chory cel, jeszcze wiecej? Dzis Bogiem jest chciwosc a ty jestes trybikiem ktory ma zaspokajac ta chciwosc. Myslisz ze jak ruski napadna na Polske to ktos palcem ruszy? Nikt. Wykorzystaja czas kiedy Polska sama sie bedzie bronic na własne przegrupowania.  Niemcom jest na reke Polska w uni bo przesuneli granice zagrozenia o 700 km. i sami nie musza pierwsi przystapic do obrony. Wierzysz ze jak wroca POpaprancy do władzy to bedzie lepiej? Nie bedzie. Nie bedzie lepiej za PO, nie bedzie lepiej za PiSu, nie bedzie lepiej za Nowoczesnej, nie bedzie lepiej. Przyjmij to do swiadomosci Wszyscy politykierzy całej uni i ci wewnetrzni, krajowi maja jeden cel. Własny interes. Przyjmij do swiadomosci ze niesprawiedliwosc na tym swiecie jest faktem a lepiej ci sie bedzie zyło. Polska nie potrzebuje 460 posłow, 100 senatorow, chorego kleru i niezliczonej ilosci politykow , wszystkich na garnuszku podatnikow. A dlaczego nie robia z tym porzadku? Kolesiostwo. Jedno zdanie o Niemczech. To najbogatsze panstwo w europie i jedno z najbogatszych na swiecie z ogromnie wydajna gospodarka i musi miec zbyt na własne towary i po to sa im potrzebne panstwa dookoła. To czysty biznes i nie ma tu miejsca na sentymenty.  Aldi, Lidl, Kaufland, firmy VW i inne niemieckie ulokowały sie w Polsce. A ile polskich firm jest w niemczech? O jakiej wstrzemiazliwosci ty belkoczesz? Merkel zrobi wszystko by Polacy pracowali w niemieckich firmach w Polsce i robili zakupy w niemieckich sklepach, nawet dadza pieniadze na autostrady bylebys mogł do tych fabryk i sklepow wygodnie dojechac. A Wegry kolego wcale nie sa takie słabe. A ja nie szpanuje. Mam obywatelstwo niemieckie i polskie ale obiektywnie patrze na swiat.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2016 - 20:31

To są w większości urojenia i fobie. Dobrze bowiem jest mieć bogatego i przyjaźnie nastawionego sąsiada. Polska dużo na tym skorzystała.  Co złego jest w kupowaniu niemieckich towarów bez wyjeżdżania za granicę? Kiedyś o tym marzyliśmy, dziś stało się faktem. Niemeickie towary i usługi wywyindowały jakośćrodzimej produkcji i czy mamy z tego rezygnować tylko dlatego, że Niemcy też na tym korzystają? Mieliśmy świetne układy z Niemcami, całkiem dobrze szło z Francją, w trójkącie Weimarskim byliśmy na najlepszej drodze, by samemu dostać się do europejskiej ekstraklasy i rozdawać karty miast płakać na obcy wyzysk. PIS ten cały kapitał roztrwonił w niecały rok, pokłócił się z każdy, z kim się dało i to w czasie, gdy Putin na wschodzi szczerzy zęby i odbudowuje mocarstwowe zapędy. Zamiast jeszcze bardziej zjednoczyć się z zachodem, PIS na własne życzenie wypisuje się z europejskiej wspólnoty i wymachuje szabelką Putinowi. Naprawdę wierzy, że da mu radę?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2016 - 20:59

PiS nic nie roztwonił a buduje. A  twoj sposob myslenia to cecha maminsynkow. Nie lekaj sie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2016 - 15:40

Warto by poznac nazwiska tych notabli miejskich? Burmistrza ktory po pijaku chciał wiechac do sklepu juz mielismy. Jakis mundurowy z policji po pijaku tez pocharatał kilka samochodow na osiedlu swgo czasu i jak tchorz uciekł na emeryture. Czyzby inni brali przykład?

Odpowiedz