Gdy lampa nie świeci

Gdy lampa nie świeci

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ostatnio jeden z mieszkańców na portalu społecznościowym w internecie zadał pytanie: gdzie zgłaszać nieświecące lampy? Wskazał, że w Barucie nie świecą aż trzy!

Jedni radzili mieszkańcowi, by dzwonił na infolinię do Tauronu. Inni - by kontaktował się z urzędem gminy lub sołtysem. Która rada jest najlepsza?

Okazuje się, że najłatwiejszym sposobem jest powiadomienie o awarii urzędu gminy. Urzędnicy mają swoje kanały kontaktowe z Tauronem.

- Naprawa wykonywana jest bardzo szybko - mówi zastępca wójta Piotr Pyka.

Do najczęstszych powodów awarii lamp należą przepięcia bezpieczników. Dużo rzadziej zdarza się uszkodzenie żarówki.

Obecnie gmina Jemielnica posiada nowe energooszczędne oprawy, dzięki czemu płaci niższe rachunki za prąd. Jednak co roku musi negocjować z Tauronem opłatę abonamentową za eksploatację lamp. Na swoim terenie ma 663 latarnie. Za każdą co miesiąc płaci 10,85 zł. Taką kwotę udało się wynegocjować na najbliższy rok. Wyjściowa stawka, zaproponowana przez monopolistę energetycznego, była znacznie wyższa:

- Wynosiła 12,30 zł - informuje Justyna Klama, kierownik referatu inwestycji.

W ramach amortyzacji Tauron przeprowadza drobne inwestycje. Może np. dowiesić dodatkowe lampy na istniejącej sieci.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oddani szkole
Idealna pani domu
Z partnerską wizytą
Nauka i zabawa z gośćmi

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2016 - 15:11

Redakcjo Strzelca Opolskiego jak ma być dobrze? P

Pan Roman Kolek - wicemarszałek województwa opolskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Pan Kolek chyba pomylił swoja pracę z dziennikarstwem. Na fecebooku opisuje praktycznie wszystko co się dzieje w województwie opolskim, nawet pochwalił się ostatnio tym, że miał przyjemność zainicjowania pierwszej beczki piwa na Oktoberfescie w Krapkowicach. 

Panie Kolek śmiem twierdzić, że zamiast tego opisywania na facebooku lepiej by było się zająć na dobre służbą zdrowia. Pan Kolek pisze że wypowiedział się tam i tam, zainicjował to i to, Panie Kolek ale Pana czyny mówiąc delikatnie są zerowe. Pytam Pana co mam robić jak na prywatna wizytę mnie nie stać a do lekarza mam za ponad rok? Drugie pytanie czy Pan wie co robią lekarze na nocnych dyżurach, dlaczego nie ma kontroli ich pracy w nocy, wystarczy głupi tefon do lekarza. 

Panie Kolek czas chyba powiedzieć pasuje, nie chce być odpowiedzialny służbę zdrowia. Dziwię się, że jeszcze nikt na to nie wpadł w tym samorządzie w opolu żeby pana odwołać. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2016 - 16:58

Pytania jakie postawiłeś skieruj do "szefowej" dobrej zmiany lub co najmniej do jej funkcjonariusza z arystokratycznym nazwiskiem, odpowiedzialnego za ochronę zdrowia. Powodzenia!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Październik, 2016 - 16:21

Czy Staroscie Swaczynie się w głowie poprzewracało??? Chcemy interwencji Najwyższej Izby Kontroli!! i Telewizji Polsat.

Starosta po raz drugi wysyła prośby do lekarzy o przedstawienie ofert cenowej na świadczene usługi stwierdzenia zgonu... To nie są małe pieniądze. Ostanio zapłaciliśmy lekarzowi , który stwierdził zgon i wypełnił stosowne dokumenty 500 zł. 

Nie róbcie się jaj, to jest śmiechu warte, Panie starosto pytam od czego są lekarze w strzeleckim szpitalu?????????  Czy lekarz, który jeżdżi w pogotowiu nie może jechać stwierdzić zgonu??? Nie no to jest czeski cyrk lub inaczej kabaret.

 

Odpowiedz