fbpx Gazyfikacja Mokrych Łanów | Strzelec Opolski

Gazyfikacja Mokrych Łanów

Gazyfikacja Mokrych Łanów

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Mokrych Łanach trwają prace związane z gazyfikacją sołectwa. Jak poinformował nas Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG), prace realizowane są z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

- Do 15 marca zostały zakończone prace na drogach gminnych, w tej chwili prowadzone są na drogach powiatowych i krajowych. Przewidziany termin zakończenia to 10 kwietnia - mówi rzecznik.

 

Realizacją zadania zajmuje się MORGAZ Firma Usługowo-Handlowa Mirosław Morawski z Opola. Pod koniec lutego PSG zorganizowała w urzędzie miejskim w Strzelcach spotkanie, podczas którego omawiano kwestię gazyfikacji sołectw w gminie, w tym również w sołectwie Mokre Łany. Jak dodaje rzecznik, po liczbie złożonych wniosków widać, że zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z gazu ziemnego jest bardzo duże. Łączna długość sieci wynosi 4249 mb. Całkowita długość przyłączy gazu to 360 mb i zgodnie ze złożonymi wnioskami obejmuje 40 posesji. Najwięcej przyłączy się na ulicy Wawrzyńca Świeżego - 16 sztuk, na ul. Ujazdowskiej 7, na ul. Granicznej 4, na ul. Brzezińskiej 5, na ul. Cichej i Toszeckiej po 3, a na ul. Łąkowej i Celnej po 1.

 

- Część mieszkańców może nie dowierzała, że uda się u nas poprowadzić gazociąg, ale teraz kiedy inwestycja trwa, pytają o możliwość podłączenia się. W ramach możliwości staramy się im pomóc i proponujemy, żeby jak najszybciej złożyli wnioski. Z posiadanych przez nas informacji wiemy, że kolejne przyłącza firma planuje zrobić w sołectwie pod koniec roku. Ci, którzy złożyli wniosek odpowiednio wcześniej, podłączyli się już w trakcie prac - mówi sołtys Jerzy Lubiński.

 

Dodaje również, że prace przebiegają sprawnie i nie ma żadnych poważnych utrudnień w ruchu. Jak informuje nas rzecznik, opłata za przyłączenie jest regulowana taryfą i zgodnie z nią za wykonanie przyłącza o długości do 15 metrów trzeba zapłacić 2356,31 zł brutto. Opłaty za gaz zależą od jego zużycia oraz zakwalifikowania odbiorców do danej grupy taryfowej.

 

Polska Spółka Gazownictwa chce rozbudować sieci gazowe i likwidować tzw. białe plamy na mapie polskiego gazownictwa. Na bieżąco organizowane są spotkania w poszczególnych miejscowościach, gdzie spółka informuje o swoich planach i możliwościach rozbudowy sieci dystrybucyjnej gazu.

 

- Po takich spotkaniach w województwie opolskim wpłynęły już do nas wnioski o budowę sieci gazowej z sołectwa Rożniątów. Czekamy też na odpowiedzi m.in. z sołectw Sucha oraz Dziewkowice - dodaje rzecznik.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piękny jubileusz
Być kobietą, być kobietą...
Wybory trwają
Recytowali, aż miło

Odpowiedz