fbpx FlixBus zatrzyma się w Strzelcach | Strzelec Opolski

FlixBus zatrzyma się w Strzelcach

FlixBus zatrzyma się w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na naszych łamach kilka razy pisaliśmy o tym, że mieszkańcy i władze gminy starali się o utworzenie przystanku ówczesnego Polskiego Busa w Strzelcach. W sprawę zaangażowana była również radna Danuta Foryt.

 

- Już cztery lata temu starałam się o taki przystanek w naszym mieście. Z żalem patrzyło się na autobusy, które przejeżdżają przez Strzelce, ale się u nas nie zatrzymują. Niestety ta firma nie była zainteresowana tematem - mówi radna.

 

Jakiś czas temu właścicielem linii został FlixBus, a autobusy z czerwonych zmieniły się na zielone. Jesienią radna ponownie złożyła interpelację w tej sprawie, uznając, że jest to bardzo ważny temat dla strzelczan i mieszkańców okolicznych wiosek. Urzędnicy wysłali maila z zapytaniem, czy istnieje możliwość zatrzymywania się w Strzelcach autobusów tej firmy. Odpowiedź była pozytywna. Na razie w planach jest uruchomienie połączeń na trasie Wrocław-Zakopane.

 

- Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby nasi studenci mogli dojeżdżać na uczelnie do dużych miast. Ze Strzelec szczególnie trudno dostać się do Krakowa, więc takie połączenie się przyda. Autobusy jadą kilka razy dziennie, również w weekendy. Pierwsze miesiące będą próbne, zobaczymy, czy mieszkańcy będą zainteresowani ofertą przewoźnika - dodaje Danuta Foryt.

 

- Z wnioskiem o uruchomienie przystanku zwrócił się do nas przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich. Na jego prośbę przeanalizowaliśmy potencjalne trasy, które mogłyby obejmować Strzelce Opolskie i podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu procedury zmierzającej do włączenia miasta do naszej siatki połączeń. Wymaga to jednak szeregu działań, w tym m.in. zmiany zezwoleń i uzyskania pozwoleń od odpowiednich organów, dlatego też trudno oszacować, jaki będzie dokładny termin uruchomienia połączeń stąd. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym półroczu  – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ostatnie wybory sołtysów
Zmiana w „Oddychaj bez smogu”
Przebojowe świetlice
W Suchej będzie mokro!
W Kadłubie jaja zdobią

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Kwiecień, 2019 - 16:32

I  na zapadlej Nowej Wsi  musi sie zatrzymac zeby  buractwo nie mialo daleko chodzić .

Odpowiedz