fbpx Emeryci się bawią | Strzelec Opolski

Emeryci się bawią

Emeryci się bawią

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak co roku emeryci z gminy Jemielnica spotkali się pod wiatą w Gąsiorowicach, żeby wspólnie spędzić czas.

- To impreza integracyjna połączonych kół z Jemielnicy i Baruta - mówi Joachim Jelito, przewodniczący koła jemielnickiego. - Jest okazja do rozmów, żartów, tańca... Bardzo potrzebne są takie spotkania, o czym świadczy frekwencja.

W minioną środę do Gąsiorowic zjechało ponad 100 osób. Przygrywał im zespół Tytan (panowie Maseli).

- Kiełbaski i krupnioki zasponsorował Grzegorz Pyka, za co dziękujemy - mówi Joachim Jelito. - Dziękuję członkom zarządu koła Jemielnica, pani sołtys Gąsiorowic i wójtowi gminy za udostępnienie miejsca, paniom z koła gospodyń w Gąsiorowicach za pomoc organizacyjną.

Koszty spotkania częściowo pokryli sami uczestnicy, udało się też pozyskać grant z gminy.

- Ta impreza jest częścią większego projektu kulturalnego, na który gmina przyznała nam w sumie 3,5 tys. zł. We wrześniu wybierzemy się na wycieczkę do Rud Raciborskich i palmiarni w Gliwicach - zapowiada Joachim Jelito.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ołtarz do rozbiórki
Zostały wspomnienia
Grzybów jest więcej
Odeszli...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 21:11

Łaziska ma nadzieję, że Pan Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło przyjął do wiadomości i przekazał koledze ze starostwa, że Łaziska to nie Piotrówka i nie życzymy sobie psucia dożynek gminych kampanią wyborczą. Mamy również nadzieję, że Pani Sołtys Lazisk poinformowała osoby odpowiedzialne za nagłościenie w dniu dożynek, aby były czujne i były przygotowane na taką ewntualność. 

Szanowni Panstwo, dostojni goście, w Łaziskach na dożynkach chciano jeszcze jedną rzecz wykluczyć, a mianowice darmochę dla elity, ale są rzeczy których poprostu nie można przeskoczyć. Nie dość, że przez cała kadencję biora z naszych pieniedzy bo podatników kilka kilkanaście tysiecy na miesiąc to jeszcze na dożynkach moga za darmo zjeść i popić. A zwykły śmiertelnik ktory pracuje cięzko za 2 tysiące na miesiac musi sobie wszystko kupić. Jest to poniżające, niesprawiedliwe i bezszczelne. Dlatego w Łaziskach tego nie akceptujemy i nie chcielibyśmy aby tak jak inne dożynki zamiast ze świętem plonów najbardziej kojarzone były z darmochą dla elity.

Panie Wójcie prosimy również na dożynkach wiele rolnikom nie obiecywać. Bo na ostatnich dożynkach Pan tyle naobiecywał, że co niektórzy rolnicy w ostatnim czasie wpadli na pomysł aby nie płacić podatków do budżetu gminy bo poprostu są tak zbulweroswani Pana polityką rolną. Więc może mniej tego obiecywania a więcej roboty na rzecz rolnika bo za rok na dożynki to traktora nie będzie. 

Portret użytkownika Zajebongo
Wysłane przez Zajebongo (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 00:29

Ja lubie i popieram politykę wójta. Jakby kaczor był nie prezesem pisu a wójtem jemielnicy, to by ci dawno sklepał pyszczek. Niech będzie polityka na dozynakch! Jestem z lazisk i popieram wójta!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 11:27

Do czytelnika zaczynającego wpis od "Łaziska ma nadzieję..." mam krótkie pytanie: Czy wypada aż tak profanować gramatykę języka polskiego już pierwszymi słowami wpisu?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2017 - 19:06

Tak masz rację, człowiek powinien nieustannie poszerzać swoją wiedzę. Zachęcam do naśladownictwa. Mniej będzie wtedy powodów do kpin na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2017 - 08:28

Jeżeli ma się świadomość swoich niedoskonałości to nie ma przecież przymusu ich ujawniania na forum. Kpina natomiast jest dosyć stonowaną formą przypomnienia niedoskonałemu piszącemu, że ma pewne wady utrudniające mu wystąpienia publiczne. I tylko tyle.

Odpowiedz