fbpx Dzikie wysypisko przy targu | Strzelec Opolski

Dzikie wysypisko przy targu

Dzikie wysypisko przy targu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który był oburzony dzikim wysypiskiem śmieci, znajdującym się w pobliżu stacji paliw przy ul. Plac Targowy w Strzelcach Opolskich.

 

- Centrum jest takie zadbane, budynki są odnowione, jest czysto, ale nikt nie interesuje się resztą miasta – mówi. – Te śmieci zalegają już tam jakiś czas. Teraz pod wpływem wysokich temperatur i deszczów to wszystko się rozkłada i śmierdzi. Myślałem, że zostanie to uprzątnięte, ale widzę, że nikomu się nie śpieszy – dodaje.

 

Na dzikim wysypisku znajduje się mnóstwo śmieci. Są tam odpady z tworzyw sztucznych, szkło, papier, opony, odpady budowlane i wielkogabarytowe, itd. Sprawę nasza gazeta zgłosiła do urzędu miejskiego. W piątek 8 czerwca została przeprowadzona wizja lokalna w terenie, która potwierdziła istnienie wysypiska. Urzędnicy ustalili również, że znajduje się ono na działce, która jest własnością osoby prywatnej.

 

- Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także przepisami uchwał rady miejskiej w Strzelcach Opolskich, obowiązek utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości poprzez m.in. zbieranie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych, a także prawidłowe się ich pozbywanie, w sposób zgodny z przepisami, spoczywa na właścicielu nieruchomości – informuje Daniel Abramczuk z Referatu Zarządzania i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. - W związku z powyższym urząd miejski poinformował właściciela przedmiotowej nieruchomości (posiadacza odpadów) o zaistniałej sytuacji oraz zwrócił się do niego o uprzątnięcie zalegających odpadów – dodaje.

 

Czy właściciel posprząta? Kiedy oddawaliśmy gazetę do druku, śmieci nadal leżały.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Strażacy rywalizowali
Sołtysi u św. Anny
Serdeczności
Tutaj się dzieje
Zabawa dla każdego

Odpowiedz