fbpx Działo się | Strzelec Opolski

Działo się

Działo się

KARATE

Sezon 2018/2019 w karate już za nami, a my spieszymy z informacjami na temat sukcesów naszych zawodników w ostatnich tygodniach.

Grand Prix Śląska

Jedenastego maja w Głubczycach reprezentacja Nidana wzięła udział w X Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego. W turnieju uczestniczyło dwustu trzydziestu pięciu zawodników z dwudziestu klubów z Polski, Czech i Słowacji, a wśród nich szesnastka z Zawadzkiego: Julia Bartodziej, Jagoda Chromiec, Magdalena Dykta, Nadia Dziedzic, Wiktoria Dziedzic, Alicja Guzdek, Martyna Jerominek, Magdalena Kopeć, Ilona Koperska, Marta Sprancel, Kaja Wirska, Kacper Gołaś, Bartłomiej Jainta, Łukasz Koj, Bartosz Pruski oraz Michał Talaga.

Nidan w klasyfikacji medalowej z dorobkiem osiemnastu krążków zajął wysokie, piąte miejsce. Karatecy z Zawadzkiego zgarnęli w sumie pięć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych medali, a wywalczyli je:

złote

Michał Talaga - kata indywidualne chłopców 14-15 lat

Julia Bartodziej - kumite indywidualne dziewcząt 16-17 lat (OPEN)

Julia Bartodziej - kumite indywidualne dziewcząt 14-15 lat (+54 kg)

Alicja Guzdek - kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat (-35 kg)

Michał Talaga - kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (-45 kg)

srebrne

Wiktoria Dziedzic - kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (+50 kg)

Julia Bartodziej - kata indywidualne dziewcząt 14-15 lat

Ilona Koperska - kumite indywidualne dziewcząt 9 lat (fantom)

Michał Talaga - kata indywidualne chłopców 12-13 lat

Łukasz Koj - kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (+70 kg)

Ilona Koperska - kata indywidualne dziewcząt 9 lat

brązowe

Bartosz Pruski - kata indywidualne chłopców 10 lat

Marta Sprancel - kumite indywidualne dziewcząt 9 lat (fantom)

Jagoda Chromiec - kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat (+30 kg)

Bartosz Pruski - kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (fantom)

Magdalena Kopeć - kumite indywidualne dziewcząt 14-15 lat (-47 kg)

Bartłomiej Jainta - kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (fantom)

Karate 1 Series A - Stambuł

Osiemnastego maja w tureckim Stambule odbyły się kolejne zawody z serii Karate 1 Series A, w których wystąpiły dwie zawodniczki Nidana: Natalia Szponder oraz Wiktoria Grejner.

Natalia Szponder rywalizowała w kategorii kumite indywidualnym (-55 kg), w której wystartowało w sumie sto trzydzieści sześć zawodniczek. W pierwszej rundzie pokonała Dunję Maksic z Serbii, a w drugiej niestety uległa Rumunce Natalii Parau Lorenie, remisując swój pojedynek.

Wiktoria Grejner startowała w kumite indywidualnym (-68 kg), a oprócz niej jeszcze dziewięćdziesiąt osiem innych reprezentantek. Pierwsze dwie rundy rozstrzygnęła na swoją korzyść, pokonując kolejno Aysę Abat z Finlandii oraz Beyzę Coskun Zeynep z Turcji. W trzecim pojedynku mierzyła się z Japonką Kayo Semenyą, która zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu. Walka zakończyła się wygraną Japonki, która później w rozstrzygającej walce o finał przegrała. Gdyby jednak udało się jej rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść, Wiktoria startowałaby w repasażach.