fbpx Dyrektorzy stracą stołki | Strzelec Opolski

Dyrektorzy stracą stołki

Dyrektorzy stracą stołki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się w środę 24 kwietnia w Strzelcach Opolskich, radni podjęli kilka uchwał w sprawie placówek oświatowych na terenie naszej gminy.

 

Pierwsza z nich dotyczyła utworzenia od 1 września 2019 roku przedszkola publicznego w Błotnicy Strzeleckiej z oddziałem w Warmątowicach. Obecnie te dwa przedszkola są oddziałami zamiejscowymi przedszkola w Dziewkowicach. Oddział przedszkolny w Suchej, należący do przedszkola w Rozmierce, również będzie samodzielnym przedszkolem. Podjęto też dwie uchwały, zgodnie z którymi przedszkola te od 1 września razem z miejscowymi szkołami podstawowymi będą tworzyć zespoły placówek oświatowych. Takie same zespoły powstaną również w Dziewkowicach i Rozmierce. Oznacza to, że część dyrektorów straci swoje stanowiska, ponieważ w czerwcu odbędą się konkursy na dyrektorów nowo powstałych placówek. Na razie przedszkola zostaną w swoich budynkach, a siedzibami zespołów będą budynki szkół.

 

Istniejący obecnie Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie, do którego należy również przedszkole w Osieku, od września powiększy się o przedszkole w Kadłubie i zamiejscowy oddział tego przedszkola w Grodzisku.

 

Marzenna Staroszczyk, dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek, podkreśla, że zmiany mają na celu uporządkowanie przestrzeni edukacyjnej w gminie, zwiększenie skuteczności zarządzania w jednostkach oświatowych, racjonalne wydawanie środków oraz zwiększenie możliwości w kreowaniu polityki kadrowej.

 

Wśród radnych swoje obawy dotyczące zmian wyraził Jan Chabraszewski. Mówił m.in. o tym, że tam gdzie nie ma konieczności, nie powinno się łączyć szkół i przedszkoli, bo w każdej z tych placówek jest inna organizacja pracy. Podczas głosowań większość radnych była za przyjęciem proponowanej reorganizacji. Wyjątkami byli: Jan Chabraszewski, który był przeciwko wszystkim zmianom, Piotr Pospiszyl, który był jedynie za utworzeniem przedszkola w Błotnicy, przy pozostałych uchwałach wstrzymał się od głosu, Zofia Habasz wstrzymała się podczas głosowania dotyczącego utworzenia zespołu placówek w Rozmierce.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co jest na tym maszcie?
Uroczystości majowe w Strzelcach
Bitwa w Suchej
Pełni sił i pomysłów

Komentarze

Portret użytkownika Restrukturyzacja
Wysłane przez Restrukturyzacja (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2019 - 14:34

Wszystkie przedszkola powinny być połączone w zespół, zlikwidować sekretarki a pozostawić jednego dyrektora i wicedyrektora którzy mieliby służbowe auto z gps do objazdu wszyskich pkacówek - tak jak przedstawiciele regionalni w przemyśle prywatnym też ogarniają temat na jeszcze większym obszarze. Pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2019 - 13:14

Masz100% racji , ale te nieroby już tak przyzwyczaiły się do dojenia budżetowego stołka ,że za nic w świecie  nie dopuszczą do tego . W normalnych firmach to oczywiste , ale nadzyczajna kasta nierobów ( oceniam ,że tylko ok.15 % nauczycieli to fachowcy i tzeba im dac porządnie zarobić . Resztę gonić do innej roboty z kamieniłomami na czele .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2019 - 22:29

   Problem naszego kraju   jest  taki  że  z   budżetu    ssie kasę  ok 50-70  %      ciężko pracujących  budzetowych   pijawek    na które  musi zapracować pozostałe   ok 30%   . Tak więc  nie dziwota  że   Polska sie  '' rozwija ''   ..a dlug   przekroczył    JEDEN  BILION  ZŁOTYCH . Równia  pochyła. 

Odpowiedz