fbpx Dwa zwycięstwa ZAKSY | Strzelec Opolski

Dwa zwycięstwa ZAKSY

Podopieczni Rolanda Dembończyka mają już za sobą dwa mecze półfinałowe siatkarskiej drugiej ligi. W miniony weekend na własnym parkiecie pokonali dwukrotnie Kęczanina Kęty 3:0 i 3:2. Emocji nie brakowało, a losy drugiego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w piątym secie. Do awansu do finału ZAKSIE brakuje już tylko jednej wygranej.

To były dwa kompletnie inne spotkania. Pierwsze w większości zdominowali gospodarze, poza pierwszym setem, gdzie do 20. punktu prowadził Kęczanin. Rywale blokowali ataki strzelczan i skutecznie kończyli swoje kontry. W końcówce seta po naszej stronie zafunkcjonował jednak blok i to ZAKSA objęła prowadzenie. W drugiej partii było już nieco spokojniej, a nasi siatkarze w połowie seta zaczęli budować swoją przewagę, która dała im komfort psychiczny do końca tej odsłony. Ostatnia partia toczyła się już pod dyktando ZAKSY, która straszyła rywali wysokim blokiem i pokazała, kto w tym meczu był górą.

Drugie spotkanie obfitowało w emocje, a do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. Pierwszą partię bez problemu wygrali gospodarze i nic nie zapowiadało zmiany na boisku. Potem jednak Kęczanin postawił wszystko na jedną kartę i znacznie poprawił się w obronie, wygrywając drugiego seta. W następnym górą byli strzelczanie, którzy straszyli przeciwników zagrywką, jednak w kolejnej części meczu lepsi byli nasi rywale. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym arcyemocje lepiej wytrzymała ZAKSA i to ona w całym play-offie prowadzi już 2:0.