fbpx Dwa lata na remont | Strzelec Opolski

Dwa lata na remont

Dwa lata na remont

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dawna pocysterska karczma w centrum Jemielnicy zostanie wyremontowana. Przypomnijmy, że w tym roku nadarzyła się okazja i obiekt od prywatnego właściciela za kwotę 225 tys. zł kupiła gmina. Radni zgodzili się na taką transakcję, mając na uwadze, że w Jemielnicy brakuje świetlicy wiejskiej - tj. miejsca spotkań mieszkańców takiego jak w innych miejscowościach.

 

Po paru miesiącach od zakupu obiektu pojawiła się szansa na pozyskanie dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont. Gmina wystąpiła o środki, jej wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

 

W minioną środę do Jemielnicy przyjechali przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Opolu wraz z wicemarszałkiem Romanem Kolkiem. Wójt Marcin Wycisło podpisał umowę o dofinansowanie remontu dawnej karczmy kwotą 500 tys. zł. Drugie tyle ma dołożyć gmina z własnego budżetu.

 

Budynek ma zostać odrestaurowany tylko częściowo, ale będzie nadawał się do użytkowania przez mieszkańców. Inwestycja obejmie głównie parter: salę spotkań i zaplecze socjalne, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, centralnego ogrzewania, ocieplenie i otynkowanie ścian. Natomiast dach pozostanie nieruszony - może w przyszłości na jego wymianę uda się pozyskać środki z innego źródła.

 

Gmina ma 2 lata na przeprowadzenie wskazanych prac i rozliczenie się z dotacji.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ciekawe wykłady. Zapraszamy!
Kto został radnym
Faska wyróżniona!
Kto jedzie na jarmark?

Odpowiedz