fbpx Dużo zabawy, odrobina wiedzy | Strzelec Opolski

Dużo zabawy, odrobina wiedzy

Dużo zabawy, odrobina wiedzy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pogoda w sobotę 18 maja była idealna, aby spędzić czas nad wodą. A woda w gminie Kolonowskie to głównie Mała Panew. Tego dnia odbył się organizowany już po raz ósmy Gminny Spływ Kajakowy. Ta impreza to doskonała okazja dla mieszkańców, aby po promocyjnej cenie, na własne oczy zobaczyć naszą największą turystyczną atrakcję.

 

Są osoby, które w spływach biorą udział co roku: Katarzyna i Krzysztof Ploch pływają z gminą już od kilku lat. Dzięki temu załapali się nawet na plakat tegorocznego spływu. Kiedy urzędnicy zadzwonili z pytaniem, czy wizerunek państwa Plochów może znaleźć się na plakacie, pan Krzysztof zapytał: „Czy Kasia ładnie na tym zdjęciu wygląda?”. Taka postawa męża jest naprawdę godna wyróżnienia!

 

Państwo Bok z dziećmi w spływie brali udział po raz drugi. Przyznają, że poza nim nie mają zbytnio okazji do korzystania z uroków Małej Panwi. Rodzina wzięła aktywny udział w quizie zorganizowanym po spływie i wygrała!

 

Po zdobyciu rzeki, uczestnicy spływu zostali przez firmę Jaśko poczęstowani kiełbaską, zorganizowano też wspomniany już quiz wiedzy o gminie Kolonowskie, jej przyrodzie i historii. Część pytań w konkursie powtarza się co roku, ale jak mówi Józef Kotyś, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem, przypomnień nigdy dość, bo ludzie tymi sprawami nie żyją na co dzień, a pewną wiedzę o swojej małej ojczyźnie warto mieć!

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ryk silników
Wody Polskie odpowiadają
Serdeczności
Gwiazda Europy
Zawieś i zabierz!

Odpowiedz