Drogi czy hala?

Drogi czy hala?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Marcowa sesja rady miejskiej była wyjątkowo krótka - trwała zaledwie godzinę - i wyjątkowo spokojna. Pojawił się na niej jeden zaskakujący wątek. Przewodniczący komisji samorządności, Danieliusz Gałązka, przywołał prezentację na temat stanu dróg po zimie, jaka została przedstawiona podczas ostatniego posiedzenia komisji.

Z jego wypowiedzi wynikało, że stan dróg jest fatalny - jest mnóstwo pęknięć, dziur, nierówności, także na tych traktach, które niedawno były remontowane. Gałązka nawoływał, że gmina powinna robić drogi porządnie, a nie w sposób prowizoryczny. Radna Teresa Dziuba uważa, że dziury po zimie zawsze będą, bo taki mamy klimat i po prostu trzeba reagować i doraźnie naprawiać.

Tymczasem radny Jan Czanguleit przypominał, że w 2018 roku nie będą robione żadne drogi, bo trzeba zacisnąć pasa i skupić się na planowanym remoncie hali sportowej.

- Hala to priorytet i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości - mówił.

Tymczasem radny Jan Stanek zasugerował, że gmina nie powinna zajmować się tematem hali dopóki mieszkańcy nie mają porządnych dróg.

Priorytety gminy zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Na ten rok w budżecie gminy zaplanowano pierwotnie remont czterech dróg: Ligonia i Paderewskiego w Zawadzkiem, Słonecznej w Żędowicach i Torowej w Kielczy. Remont Ligonia już został przesunięty w czasie, bo środki potrzebne są na utworzenie żłobka. Wszystko jest potrzebne: i drogi, i żłobek, i hala sportowa. A środków w budżecie ciągle tyle samo...

Szanowni Czytelnicy z gminy Zawadzkie! Co Waszym zdaniem powinno w pierwszej kolejności zostać wyremontowane: drogi czy hala? Wypowiedzcie się za pomocą SMS-owej sondy „Strzelca Opolskiego”. Ślijcie SMS-y o treści so.hala lub so.drogi na numer 71601, koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT. Głosy będą przyjmowane od 7:00 rano we wtorek, 4 kwietnia, do 9:00 w poniedziałek, 10 kwietnia. Każdy może się wypowiedzieć!

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gminie potrzebna jest spółka
Mieszkańcy nie mają uwag?
Jest dyrektor!
Burmistrz odpowiada na bieżąco
Skarga nadal bezzasadna

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 09:37

Jezeli cos wymyga remontu nie nalezy tego odkladac, gdyz wtedy owe koszty beda rosnac w nieskonczonosc. Jezeli gmine nie stac na remonty drog i obiektow, nie pozostaje nic innego jak dany obiekt (w tym przypadku Hale Sportowa) sprzedac lub wydzierzawic.

"Z pustego to nawet Salomon nie naleje(...)"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 11:27

Wcale nie jest to prosty morał. 

Ile osòb używa drogi Ligonia? Osobiście może raz w życiu tam byłem. W hali natomiasti wiele częściej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 11:24

Morał z tego jest taki, że budżet przygotował na ten rok p. burmistrz, który został przegłosowany ''za'' większością radnych, którzy w tej chwili, po 2 miesiacach widzą inne priorytety. ( w dalszym ciągu wnioskuję i imienne podawanie głosujacych). teraz raptem są inne pomysły i inne potrzeby. Faktycznie z pustego to i Salomon nie naleje. Jednak myslenie nikogo i z niczego nie zwalnia-z odpowiedzialności. Mamy więc obraz radnych (tych co zawsze głosują za), jak sa przygotowani do sesji i tematów, które im sa przekazywane przez burmistrza. Już mamy Centrum Turystyczne Opolszczyzny, budujemy Centrum Przesiadkowe za prawie 1 mln zł, po co więc nam drogi, hala. zbudujmy kolejne Jakieś Centrum, kupmy pomysł sprzedania nam przez Starsostwo technikum za prawie 800 tys. tak by można te bzdurne wydatki wymieniać. Nie bedzie taniej wymienic tych co sa za tymi bzdurami?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 11:35

Jakby nie oceniać poprzednia ekipe, to w sprawie dróg i pomysłu na ich realizację było sporo pozytywów. Był jakis plan realizacji, który był robiony i były na niego pieniadze. Dlaczego więc nie pofatygowano się, żeby kontynuowac to co było dobre. Jak zauwazyłem, to budowanie-remonty dróg w Zawadzkiem rozpoczęto od Nowego osiedla idąc w kierunku Żędowic. Tm sposobem zdołano wyremontowć wszystkie(prawie) drogi, uliczki aż do przejazdu kolejowego do Huty. Trzeba było iśc dalej, kontynuowac ten marsz w kierunku Żędowic i dziś bylibyśmy znacznie dalej, a tak - co pomysł to z innej strony, tam trochę, tam mniej albo wcale i mamy co mamy. Powiadaja starzy ludzie, jaki pan taki kram i coś chyba w tym jest

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 4 Kwiecień, 2017 - 11:59

Każdy może sie wypowiedzieć, wysyłajcie SMSy, 1,23zł za sztukę. Gdyby redakcji faktycznie zależało na zbadaniu opinii publicznej, to by zrobiła ankietę internetową, mailową albo zwykłą, telefoniczną. Można również zbierać głosy bezpośrednio w redakcji. A tak, niezależnie od intencji wychodzi na to, że idzie tylko o kasę. 1,23zł od głosu, im więcej głosów, tym lepiej, a jak kto chce mieć większą rację, może ich więcej wysłać.

Portret użytkownika mieszkaniec gminy
Wysłane przez mieszkaniec gminy (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 20:20

Jakoś dziwnie

Pisze sięże nie ma na to ,ani na tamto bo "rzekomo pieniędzy" jest  tyle samo co w latach poprzednich.

A jakoś dziwnym trafem co chwila jest podwyżka opłat za śmieci, podatku od nieruchomości, czy opłat za wodę.

Może by tak odchudzić napuchniętą do granic możliwości gminę?

Niedługo już zaczną stawiać biurka na korytarzach czy toalecie ,a w czasie słonecznego lata to i na parkingu przed urzedem.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2017 - 20:49

Co sądzą o tym główni myśliciele od mostka. Zaktywizowali się i odgrzali temat.Może byście tak błysneli kolejny raz inteligencja i napisali coś konkretnego, pożytecznego dla gminy, tak jak pisaliście i byliście aktywni za poprzedniej kadencji

Portret użytkownika Przypadkowy
Wysłane przez Przypadkowy (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 08:19

Temat mostka nie został tak sobie zaktywizowany, a wynika z danej przez burmistrza obietnicy co do realizacji której brak jest ze strony UMiG żadnej informacji.

Sprawa "mostka" jest natomiast ściśle związana z potrzebą reorganizacji ruchu drogowego a w szczególności zapewnienia dojazdów pożarowych do budynków 17 i 19 co wynika z decyzji administracyjnej Komendy Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Dla wyjaśnienia, inteligencja podnoszących temat "mostka" wynika z większej wyobraźni i troski m. innymi o bezpieczeństwo pożarowe i właściwe uregulowanie rochu drogowego na osiedlu, zgodnie z wynikami przeprowadzonej w tym temacie przez UMiG ankiety - szchegóły na forum UMiG - proponuję czytać uważne i ze zrozumieniem. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 09:21

Szanowny "Przypadkowy" wel "kugog"- z decyzji Strazy Pożarnej nie wynika, że sprawa "mostka" jest powiązana z uregulowaniem dojazdów pożarowch, te zawarte sugestie SP ( dojazdy) SM wykonała! Proszę po raz kolejny nie wprowadzać w błąd ( manipulować) mieszkańców. Ja w poprzedniej kadencji przy "zmasowanych" atakach pewnego gremium na Burmistrza  pisałem ,że ta sprawa nie jest taka prosta do załatwienia. przekonywano mnie ,że nowy Burmistrz "zrobi pstryk' i już załatwione i  co?......kto miał rację. PS.Jak to jest "smoku" z tą komikacją Burmistrz- mieszkańcy, dalej uważasz ,że ten Burmistrz i jego spsób  komunikacji bardziej Ci odpowiada?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 12:57

Szanowny czytelniku 5 Kwiecień, 2017 – 09:21

Choćby SM wykonała/ uregulowała sprawę dojazdów pożarowych, to była też ankieta w tej sprawie w której udział wzięło: 256 mieszkańców, było przeciw likwidacji mostka - 14, likwidacja mostka, bez możliwości przejazdu - 39 likwidacja mostka, umożliwienie dojazdu do 19 i 17 - 202
I jeszcze konkluzja ze strony urzędu: Biorąc pod uwagę wyniki ankiet zostanie sporządzona koncepcja nowej organizacji ruchu na drogach gminnych w obrębie osiedla przy ul. Powstańców Śląskich. Planowana jest również w 2017 r. organizacja spotkania z mieszkańcami osiedla w trakcie, którego będą mogli zapoznać się z koncepcją oraz zgłosić do niej uwagi.
Ja też pytam: Gdzie jest owa koncepcja i kiedy odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedla w tej sprawie?

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 13:09

A kogo pytasz mnie? Jesteście tak naiwni i myślicie że ktokolwiek zajmie się sprawą "mostka" przy tylu sprawach do zrobienia w gminie i notorycznym braku kasy,a w tym wypadku dochodzi sprzeciw części mieszkanców! Co do pytania to zapytaj tego co dał takie zapewnienie.Czy masz chociaż malutką orientację ile może kosztować takie rozwiązanie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 17:01

....... a ludzkie życie według ciebie nie kosztuje nic? Przecież m. innymi po to ma być zrobione to połączenie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 11:41

Proszę poinformować czytelników jakie zadania wynikające z decyzji administracyjnej straży pożarnej w zakresie dojazdów pożarowych do bloków 17 i 19 miała do wykonania SM i do kiedy oraz jakie z nich wykonała, a w szczególności czy został wykonany plac manewrowy na wys. 19-ki.

Ideą wykonania połączenia ul. Stawowej z drogą osiedlową było zapewnienie przejazdu w zamian za wykonanie placu manewrowego oraz uregulowanie katastrofalnego rozwiązania ruchu na tym terenie. Wykonanie tego przejazdu/połączenia wraz z chodnikiem rozwiązywało by sprawę mostka który w tym momencie stał by się zbędny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 13:39

Jak sobie przypominam, to p.burmistrz przed jego wyborem tyle naobiecywał, że kolejny temat, kolejnej myśli-pomysłu nie należy traktować juz powaznie a raczej w kategorii kabaretu. Zreszta to widać po forum zawadzkiego jak potraktował forumowiczów, jak ich o.ał, jak robi, żeby z tematów ucieć, zapomniał krytykując wczesniejsze posunięcia poprzednika, że ten kił ma 2 końce. Uważam, że temat mostka jest rozwiazany, czemu słuzyła ankieta, a zalecenia Straży pożarnej powinny byc załatwione na poziomie urzedników UMiG-ZAW-KOM-Spółdzielnia, a nie burmistrza (a skoro się zadeklarował, to nie wypija ten kielch). To po prostu szukanie sztucznych problemów i bicie piany i uciekanie od  tych powaznych, na które się nie ma pomysłu, a jest ich  na prawdę do rozwiązania wiele . Przez takie wyciąganie tematów podrzędnych, odgrzewanie kotletów dawno zjedzonych, tylko pozwala się zaciemniać rzeczywiste problemy, ktore powinne mieć priorytet u burmistrza,czy rady

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 13:58

Norbi! A jak Ty oceniasz zaistniałą sytuację? W poprzedniej kadencji trwoja ostatnia konkluzja była-"aby załatwić sprawę "mostka nie mostka"trzeba poczekać na zmiane Burmistrz, bo z tym ( Orgackim dop. mój) nic nie da sie załatwić. A z tym "dobrym" da się???

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 14:27

Zawadczanie myślą tylko o sobie! A co z drogami w Żędowicach? Może z tym coś zrobić a nie myśleć o zas....m mostku.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 21:29

A kto w tej kadencji wyremontował wam drogę w kierunku jemielnica 30 tys. z gminnej kasy, dach na przedszkolu kolejne 100 tys, plac i wjazd do szkoły za kolejne chyba 150 tys, tera w planach jest Słoneczna ☀ za prawie 200  i wiele innych pomniejszych rzeczy. 

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 08:40

O czy ty pie....sz! Jaką drogę do Jemielnicy ? Te kostkę wyremontowano za 30tyś. Nie kpij sobie z mieszkanców. Pokaż mi na BIP-ie przetargi na te prace które wymieniłeś. Nie ma ?! Bo to było z innych funduszy nie gminnych, rozumiesz ciołku zawadczański.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 09:51

Nie wiedziałem, że przedszkole i szkoła mają swoje fundusze na w.w. remonty. Nie wszystko musi być na Bip - e. Wystarczy że podejdzesz do jednej i drugiej pani dyrektor (pani Kozioł, i pani Trepka) i się dopytasz. Pozatym ja Cię nie obrażam tylko informuję. A twoje teksty tylko świadczą że chyba z kulturą Ci nie po drodze. Pozdrawiam 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 09:58

A odnośnie drogi wylotowej w stronę Barutu . To gmina w sumie dołożyla w ostatnich latach do niej Starostwu ponad 250 tyś. A tylko w tej kadencji 35. Podpytać się swojego sołtysa albo radnych z waszej miejscowości a potem pisz głupoty i obrażaj swoich sąsiadów z Zawadzkiego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:09

Ale czemu gmina dokłada starostwu? Czy starostwo dołożyło Gminie do jakiejś inwestycji?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:35

Gmina dołożyła do remiontu drogi? Ta droga jest po remoncie? Bez jaj! Gmina dołożyła do remontu chodnika i tyle, dołożyła do zadań które jest w gestii powiatu ,to się nazywa gospodarność?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:31

Nie wiesz ,że szkoła w Żędowicach działa na zasadzie stowarzyszenia?Nie mam więcej pytań. Ustawa o zamówieniach publicznych mówi wyraźnie ,że musi być droga przetargowa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:46

Szkoła jest gminna i z kasy gminnej finansowana. A stowarzyszenie działa przy szkole. Fajnie by było jakby stowarzyszenie utrzymywało szkole i remontowalo. Jescze na pensje nauczycieli może dają.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:55

" Z kasy gminnej są finnansowane szkoły"?Nie dziw ,że nazwano Cię ciołkiem.Jeżeli już chcesz coś napisać to sprawdź. PS Jedyną szkołą do której dopłaca gmina to Zawadzkie gdzie nie wystarcza subwencji, bo stanęli okoniem i nie utworzano zespołu szkół, utrzymują dwie dyrektorki i podwójną administrację.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:45

"A twoje teksty tylko świadczą że chyba z kulturą Ci nie po drodze." O jakiej kulturze mówisz? O tej którą reprezentujesz pisząc nieprawdę lub pólprawdę?Jak sie mają wydatki ponoszone na wsie, do tego co zrobiono( bezsensownie) W Zawadzkiem-począwszy od Centrum Turystycznego, przez budowe Gimnazjum bez sali sportowei( niezagospodarowany stary budynek gimnazjum),do  bezsensownych planów Centrum Przesiadowego. Ile % funduszy przeznacza sie na wsie? A ile wsie wnoszą z podatków?To jest ta kultura zawadczańska? Dostaliście i bądzie cicho! Tak?

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2017 - 14:21

Nie chcialbym tu dolewac oliwy do ognia, ale Zawadzkie ma prawa miejskie (od 1962). Dlatego najwiekszy odlam budzetu pozostanie w Z-kiem czy sie to podoba czy nie. O jakim kolwiek braku kultury nie moze tu byc mowy - takie sa przepisy. Poza tym wielu mieszkancow Z-go juz sie wypowadalo pozytywnie na temat inwestycji w pozostalych dwoch miejscowosciach gminy, np. w sprawie placu zabaw w Kielczy. Nie rozumiem skad tu nagle tyle jadu...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2017 - 20:42

Proszę podać te przepisy z których( niby) to wynika? Konkrety!  Z innej strony spojrzenie czy nie powinno być tak ,ile wpływów do budżetu gminy( procentowo) taki sam procent na inwestycje  czy to w mieście czy na wsiach- chyba logiczne? A nie taka sytuacja jak jest cały czas większość w Radzie ma miasto i  ich głos decyduje.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2017 - 09:23

"...Taki sam procent na inwestycje  czy to w mieście czy na wsiach- chyba logiczne?(...)"

W takim razie skad sie wzial program rozwoju wsi? Gdzie sie podzial program rozwoju miast w takim wypadku, skoro to takie logiczne?

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 10:50

"Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 21:29". Wiesz co to takiego  "subwencja oświatowa" i z jakiego źródła pochodzi, i na jakie cele jest przeznaczona? To się zorientuj.gmina swoich( naszych) pieniędzy na w/w sprawy nie wyłożył ani grosza, chodzi mi o szkołę i przedszkole.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 13:20

Panie Heńku, a od kiedy przedszkola są objęte subwencją. Dopłaty są tylko do najstarszych dzieci które mają iść do szkoły. W zeszłym roku na cele oświatowe gmina wydała ponad 13 mln. A subwencji było 6,5. Z tego na same przedszkola i żłobek około 4 mln. Nie słyszałem żeby subwencją była na remonty. Z tego co wiem to jest na dziecko. A według  danych gminy w żadnej placówce oświatowej nie starcza subwencji na to żeby szkoła wyszła na zero. Do wszystkiego się dokłada. Do pensji, remontów itp. A za rok doliczyć sobie Pan jeszcze 1 milion na nowy żłobek. 

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2017 - 19:30

Zapomina Pan o dotacjach celowych z budżetu państwa na realizację zadań bieżacych i inwestycyjnych w oświacie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2017 - 14:18

Ja mam pytanie z innej beczki : za którego (kiedy) to burmistrza zatrudniono radnych na etatach zależnych od Gminy, mam tu na mysli Halę Sportową i żłobek. Co to za praktyka? czy jest ona zgodna z przepisami? czy nie jest to czasem kupowanie głosów. Wg mojej wiedzy, to pani radna pracująca w instytucji przy ul Dworcowej w Zawadzkiem, znalazła dosyć intrantne zatrudnie jako pracownik umysłowy na Hali Sportowej, z kolei p. radny z Zielonej dostał stanowisko gospodarza w żłobku (dobrze, że tam juz jest ogrzewanie z sieci miejskiej, a nie pieca c.o). Co to jest? kto nastepny?-może ktoś to wyjaśni Państwo Radni (pozostali)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Kwiecień, 2017 - 13:04

No nie sposob tu nie wspomnieć o ciągnącym się jak smród od kilku lat p.dyr.Kozioł i jej męża zatrudnionego przez nią z pensjami kilkakrotnie już tutaj wymienianymi

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2017 - 20:48

Komu to przeszkadza? Chyba za wyjątkiem tego, który zaczyna posty zwrotem: - "z innej beczki". Jednak jako mieszkańca Osiedla Powstańców Śląskich przeszkadza mi to, że głosowałem za rozwaleniem mostka na koronczoku, zrobienia na jego miejscu wjazdu /połączenia drogi śród osiedlowej z ul. Stawową a następnie zablokowana miała być na wysokości bloku 17. Chciałbym się dowiedzieć jedno, dlaczego tak rada w raz z burmistrzem kręcą w tej sprawie? Dowiedziałem się również, że była ekspertyza PSP z Strzelec Op. na podstawie której zapadła administracyjna decyzja w sprawie wykonania w terminie do końca 2016 pożarowych dróg dojazdowych do bloków 17 i 19 oraz wykonania placu manewrowego na wys. 19-ki, jako iż obecnie droga osiedlowa przy tym bloku nie jest drogą przelotową co z kolei uniemożliwia tam manewrowanie pojazdom straży pożarnej. W międzyczasie SM Hutnik zwróciła się do PSP w Strzelcach OP. o przesunięcie terminu realizacji powyższej decyzji administracyjnej państwowego organu administracyjnego. A więc zadanie to zgodnie z ustalonym nowym terminem SM Hutnik będzie musiała wykonać, tzn. muszą zostać obowiązkowo wykonane dojazdy do bloków 17 i 19. Jeśli chodzi o plac manewrowy na wys. 19-ki, to do uzgodnienia z UMiG pozostaje podjęcie decyzji o tym czy SM Hutnik wykona plac manewrowy czy w jego miejsce zrobi połączenie z ul. Stawową, co byłoby lepszym rozwiązaniem. Z tego wszystkiego wynikałoby, że koszty wykonania dojazdów pożarowych i placu manewrowego lub w zamian placu połączenia z ul. Stawową obciążą SM Hutnik, a może tylko częściowo UMiG. Jakby podjęto przez SM Hutnik wraz z UMiG decyzji o wykonaniu połączenia z ul. Stawową (wraz z chodnikiem) temat mostka zostanie automatycznie rozwiązany co nie oznacza, iż mostka nie można rozebrać od zaraz i zrobić w jego miejscu porządny chodnik wg. wyniku ankiety.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2017 - 08:54

"pośmiewny ci....ul chodzi o Kielcza takiś inteligent hahaha"- inteligentnie napisał podśmiewny ci...ul hahaha!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Kwiecień, 2017 - 14:45

Mam pytanie z innej beczki wczoraj pojeżdziłem rowerem po okolicy i skąd taki smród pomiędzy Zawadzkiem a Żędowicami taki fetor że nie do wytrzymania

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Kwiecień, 2017 - 14:35

Smród ten dochodzi z nieskończonej kanalizacji pomiędzy ZAW-KOM a Żędowicami. Miała być ona robiona za pieniadze ze środków zewnętrznych, ale jak wczesniej kiedyś czytałem, to ktoś z Urzędu albo z komunalki spóźnił się z zapisem na te środki do ministerstwa i mamy smród, jeden ten co czujemy na codzień i ten drugi (dotąd nie wyjasniony) kto zawinił , że nie na czas (a było to kilka miesięcy) zdążł napisać e-maila do stosownego ministerstwa

Odpowiedz