fbpx Droga już przejezdna | Strzelec Opolski

Droga już przejezdna

Droga już przejezdna

Artykuły : 
Numer wydania: 

Asfalt na drodze na Górze św. Anny zastąpiła granitowa kostka brukowa, która znajdowała się pod spodem. Zgodnie z ustaleniami konserwatora zabytków przywrócono dawny charakter tego miejsca.

 

Przejezdnym takie nawiązanie do historii bardzo się podoba, bo miejsce zyskało unikalny wygląd. Lokalna społeczność, która na co dzień musi poruszać się po bruku - nie jest zbyt zachwycona... Auta hałasują, trudniej przejechać rowerem...

 

- Mieszkamy w takim niezwykłym miejscu, więc z historią nie ma co dyskutować, zobaczymy, jak się sprawdzi ta droga – mówi jedna z mieszkanek.

 

- Trwałość kamienia jest większa niż asfaltu. Uważam, że był to bardzo dobry pomysł, który posłuży lata. Szum przy tego typu nawierzchni jest niestety nieunikniony - wyjaśnia starosta Józef Swaczyna.

 

Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. Odcinek drogi w centrum Góry Świętej Anny jest już przejezdny, a jego oficjalne otwarcie nastąpi na początku marca.

 

W Górze św. Anny na remont czeka jeszcze rynek, gdzie powstanie miejsce do odpoczynku dla mieszkańców i pielgrzymów, oraz odcinek drogi od restauracji Jeleń do Św. Trójcy.

 

JOK

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kościół pięknieje
Walentynkowy turniej
Zacna jubilatka

Odpowiedz