Dramat, którego nie widać

Dramat, którego nie widać

Artykuły : 
Numer wydania: 

W mikołajkowe popołudnie w Kolonowskiem zawyły syreny. Strażacy wyruszyli na ulicę Haraszowskie. Doszło tam do pożaru jednego z domów, zamieszkałego przez rodzinę wielopokoleniową: na parterze mieszkają rodzice, na piętrze, gdzie doszło do nieszczęścia, syn z żoną i dwiema córkami. Ogień pojawił się w salonie. Mieszkańcy piętra byli w pracy i w szkole. Jeden z domowników na parterze, gdy poczuł dym, od razu wezwał straż, ale żywioł rozprzestrzeniał się bardzo szybko.

 

- O 15:00 skończyłam pracę, odebrałam córki ze szkoły, kiedy podjechałyśmy pod dom, zjeżdżały się wozy strażackie - mówi załamana pani Ania, mieszkanka domu. - Powiedziałam strażakom, że w kuchni jest butla gazowa, wytłumaczyłam, gdzie się znajduje. Strażacy spisali się na medal. To dzięki ich sprawnym działaniom udało się ocalić parter domu. Czekamy na rzeczoznawców. Dom był ubezpieczony, wyposażenie - nie - informowała krótko po pożarze.

 

Ogień gasiły cztery jednostki straży pożarnej: ochotnicy z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich oraz dwa wozy zawodowców ze Strzelec. Nieznane są przyczyny pożaru.

 

W salonie spłonęła kanapa i inne meble oraz jedna z belek podtrzymujących sufit i część sufitu. Wysoka temperatura i gęsty dym sprawiły, że całe piętro nie nadaje się do użytku. Popękały wewnętrzne szyby w oknach, wszystkie pomieszczenia są czarne od sadzy i przesiąknięte zapachem dymu.


W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tragedia na drodze
Pożar w Łaziskach
Tylko tutaj i tylko teraz
Znak utrudnia widoczność
Nie czuje się bohaterem
Praca w policji
Praca w straży granicznej
Weselnym krokiem do domu męża

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2017 - 14:44

Zauważyłeś psycholu, że nikt (poza moim wpisem) nie reaguje na twoje brednie? Zaiwaniaj do spowiedzi i proś o rozgrzeszenie za krzywdy jakie wyrządzasz ludziom twoimi pomówieniami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2017 - 20:19

  Te   10 letnie krzywdy   JUŻ ZOSTALY  WYCENIONE   ,    będziemy wypisaywac   FAKTURKĘ 

 Oj będzie się działo ... BOJCIE SIĘ  przestepcy   pod krawatem i w bialych kołnierzykach ... pętla się  zaciska na tlustych gardełkach ....IDZIEMY PO WAS ...

   Całuje i pozdrawiam  -   Do zobaczenia  [ PRZY KASIE .]..wasz  najukochńszy  PSYCHOL 

Odpowiedz