fbpx Dostali nowy sprzęt | Strzelec Opolski

Dostali nowy sprzęt

Dostali nowy sprzęt

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strażacy-ochotnicy z gminy Jemielnica otrzymali w ostatnim czasie nowy sprzęt. W ubiegłym tygodniu przedstawicielom jednostek oficjalnie przekazał go wójt Marcin Wycisło.

 

Wyposażenie jednostek było finansowane z dwóch źródeł. Część sprzętu zakupiła gmina - został na to rozpisany przetarg. Wydano 28 tys. zł.

 

Dzięki środkom gminnym OSP Barut otrzymała: 2 pary specjalnych butów strażackich, 2 kombinezony na szerszenie, 4 hełmy bojowe, 6 latarek do hełmu, 6 zestawów uchwytów do hełmu, 3 pary rękawic strażackich, 2 sztuki szelek św. Floriana, 4 pasy strażackie bojowe, antenę do radiotelefonu, szperacz ładowalny, smok ssawny, 2 prądownice sportowe.

 

OSP Jemielnica udało się doposażyć w specjalne ubranie strażackie, 3 pary rękawic strażackich, 3 pary butów bojowych, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji, podnośnik 150 cm, kurtynę wodną z regulacją, 2 sztuki siodełek wężowych, 4 pasy strażackie bojowe, 4 duże zatrzaśniki aluminiowe, 2 sztuki szelek, komplet oznaczeń funkcyjnych, zestaw opatrunków oparzeniowych, 2 zestawy uzupełniający do torby ratowniczej.

 

Jednostka OSP Łaziska otrzymała: zestaw do stabilizacji, wielofunkcyjne narzędzie podręczne (np. do rozcinania pasów, otwierania zaworów), 3 sztuki szelek św. Floriana, zabezpieczenie na poduszkę powietrzną kierownicy, przenośny megafon, zestaw uzupełniający do torby ratowniczej.

 

Drugą część sprzętu udało się pozyskać dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Z projektu pn. „Nabycie wyposażenia i sprzętu ratownictwa niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa” zakupiono:

 

- dla OSP Łaziska: defibrylator oraz zbijak do szyb hartowanych;

 

- dla OSP Gąsiorowice: torbę ratowniczą z noszami i szynami, zbijak do szyb hartowanych;

 

- dla OSP Jemielnica: zestaw wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych do podnoszenia wraz z butlą na sprężone powietrze i osprzętem do zasilania z butli sprężonego powietrza, zbijak do szyb hartowanych, nóż do pasów bezpieczeństwa;

 

- dla OSP Barut: zestaw węży do agregatu hydraulicznego, zbijak do szyb hartowanych.

 

- Koszt zakupionego sprzętu to 25 886 zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości wyniosło 98,44%, a wkład własny gminy Jemielnica - 1,56% (tj. 404,14 zł) - podaje Norbert Gawlik z urzędu gminy w Jemielnicy.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Z serdecznościami
Śladami świętego
Tak się integrują

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 09:57

Dziekujemy kochany wojcie, ze dbasz o naszych strazakow. Bede na Ciebie glosowal, namawiam wszystkich do tego, olpy i olmy, ciotki i ujki, a nawet moja glupkowata sasiadke...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 19:45

My twierdzimy jasno i wyraźnie - chcemy nowego Wójta Gminy Jemielnica.

Ludzie nie dajcie się zamydlicz oczu i nie dajcie się otumanić. Przeczytajcie prawdę. Pieniądze Gmina Jemielnica ma głównie z budżetu Państwa. To rząd tak prowadzi gospodarkę finansową Państwa aby gminy otrzymywały kasę na inwestycje, na realizację zadań. A więc to że tu są prowadzone inwestycje to głównie zasługa rządu na czele z Premier Morawieckim. Warto dpowiedzieć że to rząd jeszcze daje kasę na 500 plus czy wyprawka szkolną aby polskiej rodzinie żyło się lepiej, aby ludzie nie wyjeżdzali, przede wszystkim młodzi ludzie bo to największy skarb, to przyszłość narodu. To robi rząd, a co na to wszystko Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło. Wymienię kilka bo lista nie ma końca.                                                             - rząd daje wspomnianą kasę aby Polskiej rodzinie żyło się lepiej, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali, a co robi Wójt Marcin Wycisło. A no Pan Marcin Wycisło też chce żeby żyło się lepiej ale żyło się lepiej nie rodzinom a Prezesowi i Wiceprezesowi Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji. Tak jest Panie Wycisło to Pan swoich mieszkańców pozwala doić z kasy aby prezesi zarabiali ogromne pieniądze. Chyba widzicie różnice midzy rządem - dać a wójtem - brać. Panie Marcinie Wycisło jesteśmy pewni że Pan jeszcze nigdy nie był w Izbicku. Dlatego proszę jedź Pan w końcu do tego Izbicka i powiedz Pan wszystkim mieszkańcowm ile razy powtarzam ile razy tam jest tańsza woda i kanalizacja.                                                                     - jak już mówimy jak Pan Marcin Wycisło lubi doić ludzi z kasy to trzeba dopowiedzieć jak lubi dojić kasę dla siebie. Rząd chce aby zarabiali wójtowie mniej. A w Gminie Jemielnica szukali za wszelką cenę sposobu aby Wójt nie zarabiał mniej. Panie Wycisło rząd mówi jasno mniej mniej to mniej, czy Pan tego nie umie uszanować. Czy Pan ma rząd w czterech literach?? Prawda jest oczywista i dobrze znana, ludziom by Pan zabierał (co widać na przykładzie strzeleckich wodociągów) a siebie by Pan jeszcze dołożył. Kto twierdzi że wójt powienien zarabiac dużo to zawsze może mu dożożyć ze swojej powtarzam ze swojej wypłaty.                             - Panie Marcinie Wycisło ja się wcale nie dziwię że Pan leci na kasę, jak wy na zwykły kołocz na dożynkach lecicie i jecie tak że aż wam się uszy częsą. Ale wiadomo za darmo to i sól słodka. I tu moje pytanie Panie Wycisło czy dożynki się zawsze muszą kojarzyć z darmochą dla elity. Pracujecie za publiczne pieniądze czy wam jeszcze mało. Panie Marcinie Wycisło na niektórych dożynkach organizatorzy nawet dla nzwykłych ludzi nie umieli rozwinąć białego obrusu. na staołach. Nie rozumiem jak Pan mógł na to nie zaregować. A może szlachta od plepsu miała być oddzielona??                                                                                                                

Szannowni mieszkańcy, zmieńmy to jesienią, dajmy sobie szansę. Dajmy sobie szansę aby w gminie jemielnica żyło się lepiej. A młodzi ludzie zauważyli że tu się dba o mieszkańca a nie o prezesa. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 07:12

500+ i wyprawka szkolna są na kredyt.

Rząd wydaje więcej niż ma pieniędzy ze ściąganych podatków (deficyt budżetowy). Po brakujące pieniądze idzie do banków. PiS zadłuża Polskę i przyszłe pokolenia, które będą spłacać latami dzisiejsze 500+.

 

Rząd podnosi podatki, bo kredyty nie wystarczają na 500+ i inne inicjatywy.

Przykłady niedawnych podatków, które niedawno zostały uchwalone:

  • „Oplata“ paliwowa
  • Zwiększenie „skałek“ ZUSowskich
  • „Danina“ solidarnościowa dla ludzi o wysokich dochodach

 

Rząd nie ma swoich pieniędzy. Wszystkie pieniądze rządu to nasze podatki!

Jeżeli rząd komuś obieca 300 złotych, to komuś innemu musi zabrać, bo rząd nie ma swoich pieniędzy. A ponieważ armia urzędników jest kosztowna, to aby dać komuś 300 złotych rząd musi zabrać 330 złotych, bo 30 złotych sam przeje/zmarnuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 18:34

Wskaż rząd który nie zadłużał.Nie było takiego zejdź na ziemię to za rządów PO dokonała się masakracja zadłużenia przede wszystkim samorządów lokalnych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 18:43

No i co z tego, ze kazdy zadluzal... Jezeli kazdy zadluzal, a PiS jest najlepsza partia swiata, to powinien nie zadluzac!!!!

Czy wedlug Ciebie, jezeli inni zadluzali, to z tego tytulu PiS tez moze zadluzac nas? To glupia logika!!!!!! Idac twoja logika, moge powiedziec, ze PiS moze gazowac ludzi, bo Hitler tez tak robill.... ABSURD!

PiS rozdaje pieniadze na potenge, a mlodzi ludzie beda to dziesiecioleciami splacac...Takie cos mialo miejsce w GRECJI, gdzie panstwo zbankrutowalo i OBCIELO LUDZIOM EMERYTURY O 30%, bo nie bylo na splate dlugu....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 20:19

Zadłużanie się poprzez zaciągania kredytów, emisję obligacji i bonów skarbowych nie jest niczym zdrożnym. W niektórych sytuacjach jest to wręcz wskazane. Pod jednym wszakże warunkiem: pożyczane pieniądze przeznaczane są na rozwój i na inwestycje a nie na konsumpcję. Ja wiem, że zaraz odezwie się pisowski mądrala i powie, iż 500+ to inwestycja na przyszłość. Uprzedzam więc taką argumentację i zarzucam entuzjastom dobrej zmiany naiwność, a sam proceder rozdawnictwa pieniędzy ponad możliwości budżetu państwa traktuję jako nieodpowiedzialny zabieg bezwstydnego kupowania elektoratu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 11:29

"My twierdzimy jasno i wyraźnie - chcemy nowego Wójta Gminy Jemielnica."

Napisz coś więcej o was - piszesz bowiem w liczbie mnogiej i jak mniemam reprezentujesz jakąś grupę społeczną, stowarzyszenie, partię, itp. Ja także chcę nowego wójta lecz nie innego. Popieram obecnego włodarza gminy. Przypuszczam, sądząc po treści i formie wypowiedzi, że utrzymujesz siebie i swoją rodzinę głównie z moich oraz z innych, pracujących uczciwie obywateli, podatków.

 

Portret użytkownika wątroba
Wysłane przez wątroba (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 15:45

Możesz sobie chcieć żeby było jak było, tylko kogo obchodzisz? Waszą kochaną sprzymierzoną parię PO gonią aż im laczki spadają. A teraz już najwyższy czas na śmieszność pseudoniemiecką.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 17:00

Co to za roznica czy ktos jest niemcem czy jest innej narodowosci?

Jakby sie ty czul, jakbys pojechal na przyklad do Kanadye i by cie wyprosili z autobusu czy z restauracji, mowiac, ze nie chca przebywac z ludzmi z dzikich krajow? Jakby ci powiedzieli, ze nie chca (cytujac ciebie) "psedo-ludzi"? Że wstep tylko dla anglikow, francuzusow, amerykanow, kanadyjczykow, niemcow, szwedow i wlochow?

PiS to taka katolicka partia, a Jezus wielokrotnie uczył, że nie wolno dyskryminować ludzi ze wzgledu na pochodzenie. Mówił do Żydów, ktorzy prześladowali Samarytańczyków...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 10:17

Współczuję ci. Nazajutrz po wyborach samorządowych zapłaczesz. My potrafimy zadbać o nasz heimat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 14:19

Podczas ostatnich wyborów mniejszość tzw. niemiecka o mało co nie wyleciałaby ze starostwa. Po nastęnych już jej tam nie będzie. A emertytów, którzy dają się ogłupić w Jemielnicy też już coraz mniej. Zobaczymy jak odnają się w realnym świecie ci wspaniali menadzerowie z  mniejszości jak ich się odetnie od państwowego cyca.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2018 - 13:23

Ja bym proponowal skasowac dozynki w ogole. Zeny tegp swieta nie obchodzic....

Wtedy zaoszczedzimy co roku 100 000 zl. W perspektywie 10 lat, to milion zl oszczednosci.

ZAOSZCZEDZONA KASE MOZNA DAC NA WALKE ZE SMOGIEM!!!!

Odpowiedz