fbpx Dołożą do pieca | Strzelec Opolski

Dołożą do pieca

Dołożą do pieca

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na naszych łamach już kilkakrotnie informowaliśmy o tym, że gmina Strzelce Opolskie planuje dofinansować wymianę starego kopciucha. Teraz wszystko już jest pewne. Radni podczas sesji 27 czerwca jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą programu „Oddychaj bez smogu”.

 

Maksymalna kwota dofinansowania to 33% inwestycji, ale nie może to być więcej niż 2 500 złotych. Dotacja wypłacana będzie po wymianie źródła ciepła na podstawie faktury VAT lub rachunku imiennie potwierdzającego zakup.

 

Dofinansowanie nie obejmuje urządzeń zamontowanych i użytkowanych przed dniem wejścia w życie regulaminu dotyczącego programu. Jednak jeśli wymiana starego źródła ciepła rozpoczęła się przed wejściem w życie regulaminu, wnioskodawca chcący otrzymać wsparcie, musi do wniosku dołączyć zdjęcia, które będą przedstawiać stan przed rozpoczęciem wymiany np. zdjęcie pieca, kotłowni lub tabliczki znamionowej.

 

Do korzystania z dofinansowania uprawnione są osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami budynku lub lokalu. Dofinansowanie nie będzie udzielane, jeżeli wymiana źródła ciepła dotyczy lokalu związanego z zarejestrowaną działalnością gospodarczą.

 

Przypomnijmy, że warunkiem przyznania dotacji jest likwidacja starych i nieefektywnych źródeł ciepła takich jak piece etażowe, kaflowe, typu „koza” czy stare kotły c.o., których sprawność wynosi poniżej 80%. Można je wymienić na ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, na paliwo stałe spełniające wymagania minimum klasy 5. Dofinansowany jest również montaż instalacji odnawialnych źródeł energii np. kolektorów słonecznych czy fotowoltaiki oraz podłączenie się pod miejską sieć ciepłowniczą. Wsparciem finansowym objęte zostaną tylko fabrycznie nowe urządzenia, zamontowane po raz pierwszy, a także posiadające odpowiednie normy i dopuszczenia do użytkowania.

 

Burmistrz Strzelec powołał komisję oceniającą, która będzie sprawdzała i kwalifikowała wnioski o dotacje. Dokona ona również oględzin przed rozpoczęciem wymiany źródła ciepła oraz po jej zakończeniu.

 

Nabór wniosków rozpoczyna się 2 lipca i będzie trwał do końca sierpnia 2018 roku. Druki można pobierać w kancelarii ratusza lub na stronie www.strzelceopolskie.pl, a wypełnione należy składać w urzędzie miejskim.

 

Wnioskodawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do programu w ramach danej edycji, ale nie otrzymają dofinansowania z powodu niewystarczającej liczby środków w budżecie, otrzymają dofinansowanie na realizację zadania w przyszłych latach.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Na razie nie zmienili
Wśród pszczół i miodu
Tu jest rów?
Rozgrzali Szymiszów

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Lipiec, 2018 - 12:17

  A ta bandę  nierobów i  życiowych nieudaczników  sfinansuja jak zwykle  obywatele którzy  juz dawno wymienili  ZA SWOJE  piece na ekologiczne . Za to że  jesteś zaradny i przewidujący to  od rządzących dostaniesz kopa w dupę   a jak jestes nieudacznikiem   żyjącym z zapomogi i  jestes uczulony na  jakąkolwiek prace   to  dostaniesz 6000zł na ...polepszenie  warunków bytowych . Jak powiedział pewnien  mądry strzelecki rzemieślnik ...NIE W TY KRAJU  I NIE Z TYMI LUDŹMI 

P.S. W Prószkowie 6   w K-K 5    a  dług publiczny  przekroczył   BILION ZŁ 

Portret użytkownika bonjour
Wysłane przez bonjour (niezweryfikowany) w 3 Lipiec, 2018 - 19:52

Warto poczekać i zgarnąć porządne dofinansowanie... skoro to nie ja lecz Państwo chce żebym piec wymieniał...jakby to ode mnie zależało to mocę zostać przy obecnym piecu :)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Lipiec, 2018 - 21:40

   Posłuchaj  [...] a    państwo  to   z czyjivh  pieniędzy   funduje  nierobom    piece ?    z państwowych     tzn z    ''twoich''  [ no może przesadziłem bo ty [...] nie wiesz co to podatki ]  i z pieniędzy twoich sąsiadów  z których się naśmiewasz   kiedy  wisisz na brudnym oknie w zagrzybionej jaskini  i    rzucasz złotymi myślami .. po co ci idioci  harują od świtu do nocy 

 

Przywołuję do porządku. Następnym razem zbanuję.
Admin

Portret użytkownika bonjour
Wysłane przez bonjour (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2018 - 08:19

Dlaczego mnie obrażasz?Ja Cię nie wyzywam od durni i nierobów.....  tak masz rację jestem bezrobotny , mam brudne okna i mieszkam w zagrzybiałej piwnicy. Ale dopłatę zgarnę skoro jest taka możliwość  i nie bądź śmieszny że nie wyciągnąłbyś ręki po pieniądze które Ci ktoś chce dać...Jeszcze jedno z nikogo się nie naśmiewam żeby było jasne. A na nerwy idzie kupić lekarstwo.

 

MAM PROŚĘ JEŚLI JEST TUTAJ JAKIŚ MODERATOR - USUWAJ POSTY LUDZI KTÓRZY OBRAŻAJĄ INNYCH.

 

pozdrawiam i miłego , spokojnego dnia życzę

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2018 - 08:41

On te mierne indywiduum bez wykształcenia i bez kultury bo takowa jest mu obca z racji tego że to w jego domu rodzinnym było czymś obcym nie znanym zna tylko słowa jakimi do niego się zwracano. Typowy wiejski matoł.

Odpowiedz