fbpx Dla chcącego nic trudnego | Strzelec Opolski

Dla chcącego nic trudnego

Dla chcącego nic trudnego

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak przyznaje sołtyska Iwona Lorek, to była spontaniczna akcja. Wieczorem w poniedziałek pojawił się pomysł, który już następnego dnia został zrealizowany. We wtorek, 5 lutego, w Ligocie Dolnej odbyła się zimowa integracja mieszkańców wioski.

 

- Nasypało dużo śniegu, jest tak pięknie, że musimy wykorzystać tę pogodę. Wystarczyły dosłownie dwa telefony, informacja rozeszła się po wiosce i udało się nam spotkać - mówi sołtyska.

 

Dla najmłodszych przygotowano kulig, były grillowane kiełbaski i gorąca herbata. Niestety z sypkiego śniegu nie dało się ulepić bałwanów, ale dzieci znalazły sobie zajęcie. W gęstym śnieżnym puchu robiły aniołki i zjeżdżały z górek. Dobre humory dopisywały również nieco starszym mieszkańcom wioski, którzy czuwali nad swoimi pociechami. Uczestników spotkania odwiedziła również siedlecka grupa wodząca niedźwiedzia.

 

Ligota Dolna jest malutka, ale ma ogromny potencjał w mieszkańcach, co udowodniła już m.in. na dożynkach gminnych w ubiegłym roku. Wtorkowe spotkanie również jest dobrym tego przykładem i potwierdza znane przysłowie, że dla chcącego nic trudnego.

 

Więcej zdjęć z integracji znajdziecie na Facebooku Strzelca Opolskiego.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ruszają nabory
Teraz wodzą, później będą świętować
Kiedy te zebrania?
Właścicielka nie chce, spółdzielnia wywiezie

Odpowiedz