fbpx Darmowy internet w Kolonowskiem? | Strzelec Opolski

Darmowy internet w Kolonowskiem?

Darmowy internet w Kolonowskiem?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Komisja Europejska chce zwiększyć dostępność darmowego internetu dla obywateli w miejscach publicznych: w parkach, na skwerkach, w budynkach służby zdrowia czy urzędach. W związku z tym ogłoszono konkurs na pozyskanie bezpośrednio z Brukseli pieniędzy na tworzenie takich punktów w różnych miejscowościach. Burmistrz Kolonowskiego dowiedział się o możliwości pozyskania środków od jednej z firm telekomunikacyjnych, działających na terenie gminy i podchwycił temat.

 

Urzędnicy mieli jeden dzień i przygotowali wniosek, który 7 listopada, w pierwszym dniu naboru, złożono do Komisji Europejskiej. Możliwe do uzyskania dofinansowanie to 15 tysięcy euro. Za te pieniądze będzie można kupić sprzęt i zapłacić za instalację tak zwanych hotspotów. Póki co, gmina nie zdradza pomysłu, gdzie taki punkt darmowego internetu miałby powstać. Norbert Koston chce najpierw wiedzieć, czy nasz samorząd środki dostanie.

 

Po unijne pieniądze zgłosiło się 21 672 gmin z całej Europy, w tym trzy z naszego powiatu. Poza Kolonowskiem, także Jemielnica i Ujazd. Komisja Europejska przyjęła zasadę „kto pierwszy, ten lepszy”. Do rozdania było 2800 bonów na wspomniane 15 tysięcy euro. Składanie wniosków zaczęło się o godzinie 13:00, a z informacji uzyskanych od burmistrza wiemy, że Kolonowskie swój złożyło w ciągu pierwszych 10 minut. Na razie nie wiadomo, czy się udało, ale brawa dla urzędników za refleks!

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Niemiecki zwyczaj, polski hymn...
Tęsknią za młodością, a nie za epoką
Pierwsza sesja
Telewizja w kościele
Wszystkiego najlepszego
Gmina ma 14 pojazdów...

Komentarze

Odpowiedz