fbpx Czytanie to frajda | Strzelec Opolski

Czytanie to frajda

Czytanie to frajda

Artykuły : 
Numer wydania: 
Poczytaj mi, poczytam Tobie - to wspólny projekt biblioteki i świetlicy szkolnej PSP w Zawadzkiem. Powstał on z połączenia ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz realizowanego w tym roku w szkole projektu „Postaw na rodzinę”.

Na 10. spotkaniach, które odbywały się w drugim semestrze nauki, zaproszeni do szkoły goście odczytywali kolejne rozdziały książki Beaty Kołodziej pt. „Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata”. Po odczytaniu fragmentów dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, technicznych lub ruchowych. Malowały, jak wyobrażają sobie Soliludów, wykonywały jajko smoka Solonia i układały dla niego jadłospis złożony ze zdrowych produktów.

Gośćmi PSP w Zawadzkiem byli: rodzice - Krzysztof Wanat z synem Maćkiem, Monika Szymocha z synem Kasprem, Katarzyna Kopeć z synem Dawidem, Anna Oleszko z córką Amelką, Marcin Loński z synem Michałem, Jolanta Piaszczyk z wnuczkami Zuzią i Pauliną Adamskimi oraz dyrekcja szkoły - Małgorzata Rabicka ze Stiwenem Koniecko - uczniem z zajęć wyrównawczych, Beata Brzezińska z uczniami z zajęć logopedycznych: Maćkiem Zakrzewskim, Szymonem Łyżwą, Rafałem Zebralą i Maćkiem Wanatem. W czytanie dzieciom zaangażowali się również: nauczyciel nauczania zintegrowanego Danuta Bartosik i pedagog Barbara Michael-Konarska z uczniami z klasy czwartej, Janiną Szulc, Oliwią Najman, Weroniką Michną, Martą Wiśniewską oraz Michałem Jerominkiem. Inicjatorki projektu Marzena Jaskólska i Dorota Malik dziękują za udział wszystkim gościom. Dzięki nim wielu uczniów przekonało się, że czytanie może być świetną zabawą, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 2 Lipiec, 2013 - 12:41

Czy tworzenie liczebników porządkowych za pomocą kropki jest zgodne z polską ortografią? Kropka generalnie służy do oznaczania końca zdania, a moda na tworzenie za jej pomocą liczebników porządkowych żywcem jest wzięta z angielskiego, gdzie jest normą.

Na 10. spotkaniach razi. Czy nie powinno być Na 10-ciu spotkaniach?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Lipiec, 2013 - 22:35

W artykule nie jest użyty liczebnik porządkowy, lecz główny.
Na dziesięciu" spotkaniach.
Porządkowy: na 10. spotkaniu czyli na dziesiątym.
To moja opinia, mogę się mylić, a co do reguł, to odsyłam do sjp.pl

Odpowiedz