fbpx Czy to pomyłka? | Strzelec Opolski

Czy to pomyłka?

Czy to pomyłka?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku powiat strzelecki buduje wiele chodników w różnych miejscowościach. Między innymi w Piotrówce. Przetarg na odcinek wzdłuż ul. Kościuszki ogłoszony był wspólnie z zadaniem przebudowy dłuższego odcinka chodnika przy ul. Szkolnej w Jemielnicy. Obie inwestycje kosztowały łącznie ok. 136 tys. zł, połowę kwoty dołożyła gmina Jemielnica.

 

Mieszkańcy na ogół cieszą się z chodników. Jednak ten w Piotrówce budzi wątpliwości... Zdaniem mieszkańców, miał być w innym miejscu.

 

- Zdaje się, że doszło do pomyłki - uważa Józef Cwielong, mieszkaniec Małej Piotrówki. - Od lat walczymy o chodnik od głównej drogi wojewódzkiej 426 w stronę Małej Piotrówki (w stronę Baruta) - było to omawiane nawet na zebraniu wiejskim - a oni wybudowali w kierunku przeciwnym... do centrum wsi (w kierunku Łazisk) - zaznacza.

 

W obu kierunkach biegnie droga powiatowa o nazwie ul. Kościuszki, przecina ją DW 426.

 

O chodnik w Małej Piotrówce wielokrotnie zabiegała radna gminna Jolanta Staś. W rozmowie z naszą redakcją potwierdziła, że w jej wnioskach rzecz dotyczyła Małej Piotrówki - odcinka od DW 426 do przystanku autobusowego (w stronę Baruta). Wzdłuż tego odcinka drogi biegnie rów, więc radna i inni mieszkańcy byli pewni, że zarządca drogi (starostwo strzeleckie) położy rury w tym rowie, zakryje go, a po wierzchu pobiegnie nowy chodnik...

 

Jak dowiedzieliśmy się od urzędników z gminy Jemielnica, w sprawie budowy chodnika w Piotrówce we wrześniu 2017 r. było wystosowane pismo z urzędu gminy do Zarządu Powiatu Strzeleckiego o następującej treści: Realizując wnioski zgłoszone na Sesji Rady Gminy Jemielnica w dniu 29 sierpnia 2017 r. i Komisji Rady Gminy Jemielnica w dniu 11 września 2017 r. [...] mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci szkolnych proszę o budowę chodnika w ciągu ul. Kościuszki w m. Piotrówka po prawej stronie na odcinku od drogi wojewódzkiej do istniejącego przystanku autobusowego. W innym piśmie, z października 2017 r., gmina informowała powiat, iż zadanie - dotyczące budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej ul. Kościuszki w m. Piotrówka po prawej stronie na odcinku od drogi wojewódzkiej do istniejącego przystanku autobusowego - może zostać wpisane jako wstępna propozycja wspólnych zadań na drogach powiatowych do realizacji w 2018 roku.

 

O zaistniałej sytuacji rozmawialiśmy z wicestarostą Januszem Żyłką. Zaprzeczył jakoby doszło do pomyłki.

 

- Budowę tego odcinka chodnika zrealizowaliśmy zgodnie z wnioskiem gminy Jemielnica, jaki został nam przedłożony we wrześniu 2017 roku - mówi wicestarosta. - Chodnik znajduje się po prawej stronie drogi, jest skomunikowany z drogą wojewódzką, prowadzi do przystanku autobusowego. Być może wniosek powinien być inaczej sformułowany, bardziej jednoznacznie? - zastanawia się Janusz Żyłka. - Skręcając w kierunku Baruta, chodnik po prawej stronie nie byłby w żaden sposób spełnieniem oczekiwań mieszkańców, gdyż w tym przypadku chodzi o lewą, a nie prawą stronę. Na pewno nowy chodnik posłuży lokalnej społeczności. Nie widzę przeszkód, aby w planie finansowym na rok 2019 chodnik w drugą stronę został zrealizowany. Z całą pewnością kwota wydatków w tej kwestii po stronie gminy i powiatu nie „zwali z nóg” budżetów tych jednostek. Już we wrześniu będę proponował uwzględnienie tego zadania w projekcie budżetu powiatu na rok 2019 - zapowiedział wicestarosta.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nowe rondo na krajówce
Leży w szpitalu i ma problem
Nie chcą fermy brojlerów!
Kolejne miliony dla szpitala
Stalker we wsi
Anny, Hanny i Marie...
Gwiazdy w powozach

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2018 - 14:40

Facet wklei sygnatury spraw chocby na facebooku , kazdy będzie mógł przeczytac a tak tylko trujesz dupę.

Co do chodników to ruch sie zaczyna przed wyborami  i osiąga swoje apogeum (maxymum)by po wyborach dość go perygeum (minimum) 

Portret użytkownika boro
Wysłane przez boro (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2018 - 14:48

Ja tam inwektyw nie dostrzegam- łatka strzeleckiego durnia przylgnąła prawdopodobnie od pisania tego steku bzdur, jakim częstujesz pan czytelników. A najlepsze jest to, że nawet jak jakimś cudem załatwisz  pan gordzielika czy kogo tam jeszcze to i tak tym durniem zostaniesz. Jak sobie poscielesz tak sie wyspisz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2018 - 01:31

Moze tak by kawalek nowej drogi zamiast chodnika ? pomiedzy ulica kosciuszki a madalinskiego. Nie da sie patrzec na obecny stan drogi rozjezdzony przez mieszkancow

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2018 - 13:29

szkoda kasy na jakies rubieże ... po co na piotrówke.... zamiast tego można pięknie basen w szczelcach rozbudować

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2018 - 10:31

   Jestem zauroczony  inwestycją  [  2 chodniku ]  która powstała w małym zagajniku   pomiędzy  cmentarzem a szpitalem . Urzędnicze mozgownice  zrealizowały   jeden  wybrukowany  chodnik   a tuż  obok   5-7 m  ,   2   wybrukowany  chodnik .  Rozumiem że    ratuszowe muzgownice wymyśliły  chodniki  .. jednokierunkowe'' . Jednym chodniczkiem   idziemy  od szpitala w strone cmentarza a drugim chodniczkiem idziemy   od strony cmentarza do  szpitala. Ludzie  czy   w tych urzędniczych  durnowatych łbach nie ma juz choc  kszty  oleju?   Czy w taki  tragicznie zadłużonej mieścinie  , naprawdę nie ma   pilniejszych potrzeb   ? 

Portret użytkownika boro
Wysłane przez boro (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2018 - 07:47

Panie Saszo, zapraszam na lekcję języka polskiego:

1. nie mówimy chodniku, tylko chodnika

2. Proszę się zdecydować czy pisze Pan mózgownice czy muzgownice ( podpowiem, że prawidłowo jest przez "ó"

3. krzty a nie kszty

4. nie robimy spacji przed znakami interpunkcyjnymi

5. stawiamy przecinek przed: a, który, że

6. piszemy w "tak tragicznie", a nie "taki tragicznie"

Wiem że piszesz Pan głównie po to, aby wylać całą żółć z siebie bo nikt już Pana nie słucha w realnym świecie, ale trzymajmy się chociaż zasad polskiej ortografii skoro pisze Pan na forum publicznym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2018 - 08:07

nie jestem Saszą i nie każdy miał piątki w szkole a większośc z nas  umie ocenić co jest włściwe a co  nie ma logicznego sensu, Jeżeli pięniądze sa wydawane na inwestycje, które nie mają sensu to należy to głośno i wyrażnie powiedzieć. Jeżeli  co komuś się nie podoba i  do tego ma rację to yeż chyba może to głośno powiedzieć a że nie każdy to umie robić welegancki sposób  to nie należy go wyśmiewać bo to trąci PRL

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2018 - 12:06

No i zwrocono ci uwage w szarmancki sposob, a ty dalej swoje.

"Jak zes mnie Panie Boze stworzyl, tak mnie masz (...)"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Sierpień, 2018 - 11:36

   W dniu dzisiejszym  uprawomocnil się kolejny  42   SLOWNIE  CZTERDZIESTY DRUGI    wyrkok  Sądu Rejonowego  w Strzelcach Opolskich  . Po raz  42   SLOWNIE  CZTERDZIESTY DRUGI  Sąd  przyznał rację  P.W.  a w uzasadnieniu  wyroku  nie zostawił suchej nitki  na postępowaniu  strzeleckiej policji i  strzeleckich urzędników . Strzeleccy  policjanci   zamiast  pilnować porządku na ulicach miasta w ilości 8 sztuk   wesoło spędzają  czas na sądowych korytarzach  , opowiadając bzdury  przed obliczem sądu  . No , ale skończyły się czasy komuny  gdzie sad kupowal każde  slowo milicjanta . Teraz sąd weryfikuje   bajeczki  policjantów  i  z zażenowaniem  łapie  strożów prawa na  wzajemnie sie wykluczających  .. prawdach i tylko prawdach .  Cała ta farsa  kosztowala   polskiego  podatnika jak do tej pory  ok 1500000zl   SŁOWNIE  MILION PIĘĆSET TYSIĘCY . No ale  przecież  Strzelce Opolskie to  miasto  mlekiem i miodem płynące , tak więc  kto   bogatemu  zabroni .  P.S. No chyba TEN kto   zapoznaje się z  cotygodniowymi  relacjami z  interwencji w  niezgodnie z prawem  działającej  melinie   stary młyn . 

Nwesy onetu 

1.   wczarajszy .... najeb..policjantka [ 12 lat  w  ''służbie'']  koziołkowała  samochodem 

2.   dzisiejszy  -  policjanci  brutalnie pobili     UWAGA   UWAGA  ... 70  latka   SŁOWNIE  SIEDEMDZIESIĘCIO LATKA 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2018 - 14:27

Mieszkańcy Piotrówki ryją, za przeproszeniem, ze śmiechu gdyż ewidentnie widzą, że pomylono zarówno miejsce jak i kierunek przebiegu chodnika. Bareja się kłania...

Odpowiedz