fbpx Czy przyjedzie teatr? | Strzelec Opolski

Czy przyjedzie teatr?

Czy przyjedzie teatr?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Zawadzkiem sztandarowym hasłem jest twierdzenie, że nic się nie dzieje. Wszyscy narzekają, a gdy pojawi się jakaś oferta - chętnych brak. Przykładem może być planowane na 27 września przedstawienie komediowe „Mąż mojej żony”. Spektakl pierwotnie miał się odbyć na początku sierpnia. Od czerwca reklamowano widowisko, ale bilety nie schodziły. Pracownicy BiK-u doszli do wniosku, że może wakacyjny termin nie jest do końca trafiony i przełożyli występ na wrzesień. Rozwieszono dziesiątki plakatów w całym powiecie, ogłoszenie ponawiane jest w internecie... Informacja jest widoczna.

 

We Wrocławiu ten sam spektakl ma być wystawiany 7 października. Bilety kosztują od 65 do 80 złotych. W Zawadzkiem cena wynosi 35 złotych. W ubiegły czwartek, 13 września, sprzedanych było 27 biletów, a kinoteatr w Zawadzkiem może pomieścić 320 osób.

 

Kinoteatr w Zawadzkiem nie ma kasy biletowej czynnej w dzień spektaklu. Jeśli chętnych nie uzbiera wystarczająco dużo, artyści nie przyjadą, przedstawienie zostanie po prostu odwołane. Podobnie jak „Pasja”, która miała być prezentowana w minionym Wielkim Poście. Bilety kosztowały 20 złotych - też nie udało się nazbierać chętnych.

 

Ciekawe, że kiedy organizowane są w gminie wyjazdy do teatrów na Śląsku, bez problemu zbiera się cały autobus, czasem nawet dwa, a bilety są droższe... Czy mieszkańcy mają jakiś uraz do kinoteatru? A może uważają, że na miejscu powinni mieć wszystko za darmo?

 

„Mąż mojej żony” to komedia, ale pracownikom Biblioteki i Kultury przestaje być do śmiechu. Mieli plan organizowania płatnych spektakli teatralnych kilka razy w roku, ale sądząc po zainteresowaniu - nie będzie to miało sensu.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Podziel się
Konkurencja rośnie
Słodko w przedszkolu
Kielczanie znają Żędowice!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2018 - 12:17

marazm i patologia oto co sobą reprezentuje Zawadzkie najwyższy poziom kultury to  seriale w telewizji z piwskiem na brzuchu tutaj kultura nie ma siły przebicia no może jeszcze jakiś "szlagierbiesiaden"z Jessicą 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2018 - 13:21

właśnie pisownia i wypowiedzi tego forumowicza  powyżej oddają w całości poziom kultury w Zawadzkiem

Portret użytkownika Wolfik
Wysłane przez Wolfik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2018 - 13:28

Tak rozrekamowane, że dopiero dzisiaj się o tym dowiaduję, a jestem mieszkańcem gminy, brawo BIK. "Dziesiątki plakatów w całym powiecie" pewnie wysałane do urzędów pocztą z prośbą o wywieszenie w widocznym miejscu, marketingowcy uczcie się od BiKu jak się piniądz robi.

Portret użytkownika Zawadczanin
Wysłane przez Zawadczanin (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2018 - 18:50

Wielkie brawo dla ludzi krytykujących osoby pracujące w jednostkach gminnych i stanowiska jakie tam funkcjonują.

Czy nie myślicie tak, że jeżeli jest dyrektor to dobrze jest wybrać wice, żeby ktoś mógł podejmować decyzje na czas nieobecności dyrektora?

Co za sens ma w innych komentarzach dogadywanie Pani S., ma ona siedzieć w domu i nic noe robić bo wszystko będzie łączone z jej swatem?

Nic wam nie odpowiada, i wydaje mi się, że przemawia przez was zazdrość i to, że ktoś ma lepiej... Gratuluję i życzę powodzenia w takim podejściu do drugiego człowieka ... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2018 - 10:51

w przypadku kiedy łączy się dwie instytucje w celu oszczędności nie tworzy się etatu wicedyrektora bo to nie jest wielkie przedsiębiorstwo tylko instytucja zatrudniająca paru pracowników także jest to wielka wtopa na samym starcie dla dyrektora najpierw trzeba by się wziąć za robotę i czymś wykazać 

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 19 Wrzesień, 2018 - 13:48

Cała sztuka polega na trafnym określeniu, czego ludzie chcą i co im się podoba i potem na zaoferowaniu im tego, a nie na oferowaniu czegoś, co nam się wydaje, że powinno im się podobać.

Czego opisywany przypadek jest wymownym potwierdzeniem.

Portret użytkownika Qnx
Wysłane przez Qnx (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2018 - 21:10

Mistrzostwa Zawadzkiego w fifa2019, Lola, albo jakąś bijatyke typu Tekken. W 24h znaleźli by całe kino chętnych do grania i oglądania jak inni graja

Portret użytkownika Zawadczanin
Wysłane przez Zawadczanin (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2018 - 07:55

Z tego co się orientuję to mistrzostwa w fife były już organizowane, tylko w blusie. I jak dobrze widziałem na fb to długo zbierano chętnych. Swego czasu było też w Kinoteatrze, jednak na pewno nie był on wtedy wypełniony po brzegi.

Taka jest mentalność naszych mieszkańców, że wszystko by chcieli, bo nic się nie dzieje w gminie, a jak już coś jest to nie uczestniczą w tym. To po co coś w ogóle organizować? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2018 - 12:32

Być może akurat ten spektakl nie budzi takiego zainteresowania -i ok, tak bywa. Ale nie ma sensu atakowac w gazecie mieszkańców, obwiniać ich "bo my organizujemy a ci źli ludzie nie korzystają!". Trochę godności. Coś nie wypaliło, szukamy innego pomysłu. Jak widać operetka w marcu się sprzedała, warto szukać dalej. W końcu za to wymyślanie, szukanie i proponowanie ktoś bierze w BIKU pieniądze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2018 - 13:29

coś tu chyba jest całkiem nie halo z tym połączeniem miało to mieć na celu osczędności a tymczasem w BiKu nowe stanowisko wicedyrektora  a w pozostałym GOSiT nabór na nowe stanowiska konserwator i stanowisko do spraw turystyki i imprez.Panie burmistrzu takie poślizgi przed wyborami- co na te oszczędności mieszkańcy, w gminie na nic nie ma pieniędzy a tu taka rozrzutność komu wy mydlicie oczy BiK jak rozumiem to Biblioteka i Kultura  i do nich chyba należy organizacja imprez to po co w Gosicie stanowisko do spraw organizacji imprez i powielanie stanowisk -to jest jakiś cyrk na kółkach 

Portret użytkownika dyrektor GOSiT
Wysłane przez dyrektor GOSiT (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2018 - 22:06

Dzien dobry państwu.

Cuję sie wezwany do  tablicy. Oczywiście nie będę tłumaczył dlaczego  powołano BiK i jakie są decyzje personalne w tej instytucji, to nie moja częśc odpowiedzialności.

Odpowiadając za GOSiT informuję każdego że nie tworzymy nowych stanowisk, prowadzona rekrutacja dotyczy stanowiska konserwatora, gdyż z osobą zatrudniona na tym stanowisku na okres czasowy, nie przedłużyliśmy umowy. Oczywiście tą drogą informuję że nadal czekamy na odpowiednią osobę (prawo jazdy, brak lęku wysokości, może uprawnienia elektryczne, tzw złota rączka).

Stanowisko  specjalisty do spraw turystyki i organizacji imprez sportowych to jedno z dwóch też istniejących obecnie. Osoba zajmujące je, złożyła wypowiedzenie i mimo usilnych starań nie jestem w stanie spełnić żądań pracownika. Jeżeli IMPREZA "kulturalna " jest tym samym co IMPREZA "sportowa" to zapraszam takiego omnibusa do wspólpracy(wymagania: wychowawca kolonijny lub trener/instruktor sportowy, Ukończony AWF, ) jeszce raz zapraszam do współpracy.

Z poważaniem dyr GOSiT Tomasz Górski

Portret użytkownika Mieszkaniec gminy Zawadzkie
Wysłane przez Mieszkaniec gmi... (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2018 - 23:40

Do http://www.strzelecopolski.pl/comment/53924#comment-53924
Coś nie tak jest, to prawda, jednak z twoją pisownią i interpunkcją. To tak jest, gdy się chce udawać mądrale a na szkołę rzucałeś kamieniami. Teraz ktoś taki jak ja musi Ci przypomnieć, że na początku zdania piszemy z dużej litery, a jako przerywników przecinki, zaś jako pytanie znak zapytania, i na zakończenie zdania daje się kropkę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Październik, 2018 - 11:21

Jeśli chodzi o GOSIT.. zostaLy 2 panie w księgowości, które robią juz wszystko.. nie ma sekretarki, kadrowej , specjalisty ds. turystyki i przed poludniem recepcjonistki. W bIKu zaś jest dyrektor, v-ce dyrektor, ksiegowa , sekretarka , kadrowa i pani od kultury na pół etatu.BRAWO!!!

Odpowiedz