fbpx Czy jesteśmy patriotami? | Strzelec Opolski

Czy jesteśmy patriotami?

Czy jesteśmy patriotami?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jedenastego listopada obchodzimy Święto Niepodległości. To właśnie tego dnia 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Niewątpliwie powinno być to ogromne święto dla Polaków, ale czy w rzeczywistości tak jest? Czyż Halloween albo Walentynki nie są huczniej obchodzone? Na pewno każdy na swój sposób obchodzi 11 listopada. Jedni modlą się, drudzy uczestniczą w przedstawieniach, wywieszają flagi czy wracają do historii.

W Zawadzkiem obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się złożeniem kwiatów na pomniku ku czci poległych Polaków przez burmistrza Mariusza Stachowskiego. Następnie w kościele pw. Św. Rodziny w Zawadzkiem została odprawiona msza o błogosławieństwo dla ojczyzny. Po południu w kinoteatrze mieszkańcy mogli obejrzeć występ uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i wysłuchać recitalu wokalnego Magdaleny Wachowskiej oraz Mateusza Rożka w ramach XII Festiwalu Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam. Pewna grupa z Zawadzkiego postanowiła uczcić to święto, biorąc udział w Marszu Niepodległości w Warszawie. Czym dzisiaj dla ludzi jest to święto narodowe i patriotyzm?

- 11 listopada zawsze kojarzył mi się z dniem wolnym, akademiami w szkole i powiewającymi flagami na budynkach - mówi Kamil. - A co do patriotyzmu, kocham Polskę - nie kocham polityków - dodaje.

- Tego dnia trzeba pamiętać, kim jesteśmy, co jesteśmy w stanie oddać za nasz kraj... - dodaje 50-letni mieszkaniec Zawadzkiego.

- Udział w Marszu Niepodległości pozwala przeżyć to święto w sposób wyjątkowy - opowiada Bartłomiej Kowalczyk. - Morze biało-czerwonych flag, okrzyki „Polska biało-czerwoni”, wywołujące ciarki na całym ciele, możliwość spotkania wielu osobistości... To jest coś wspaniałego, tylu ludzi kochających kraj i to z całej Polski, w tym roku również w Marszu brała udział delegacja ze Szwecji, Węgier i Włoch - dodaje. - Piękne jest to, że w pochodzie uczestniczą wszyscy młodzi, starzy, zaznaczający swoją polskość, a nie tak jak inni myślą, że sami młodzi „naziści”. Według nas jest to wspólne i godne świętowanie Niepodległości! - dodają.

- W najwspanialszy sposób patriotyzm zdefiniował B. Prus „Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, żeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale - ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa” - to jest mój wizerunek patriotyzmu - definiuje Damian Kaniak.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Patron dzieci
Spotkania z burmistrzem
To coś więcej niż schola
Święci bliżej nas

Komentarze

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 18 Listopad, 2015 - 12:01

Krótko mówiąc jestem w szoku - miłym szkou. Nie żebym był stałym czytelnikiem Strzelca Opolskiego i śledził na bieżąco co Redakcja wydaje, ale objawów polskiego patriotyzmu to ja tutaj jeszcze nie widziałem... :))   Jak na razie jestem w szoku pourazowym i nie potrafię się odnieść, ale patrząc na komentarze, to polski patriotyzm się nie poleje....   Muszę chyba jeszcze kilka razy przecztać ten art. jak juz ochłonę :)))

kominiarz

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 18 Listopad, 2015 - 20:48

Pewne rzeczy ma się głęboko w sercu, a nie na sztandarze. I pewnie dlatego patriotyzm w komentarzach się nie poleje. 

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 18 Listopad, 2015 - 21:41

Bez urazy, ale to pusty nic nie znaczący slogan. Takie jest moje zdanie. Ja bym powiedział, że skoro w sercu, to i na sztandarze :) A to, że patriotyzm tutaj się nie poleje jest powodem zupełnie czegoś innego. Nie oszukujmy się - to jest specyficzna gazetka i problem w tym, że większość tutaj ma to nie tyle w sercu, co w d...  Powiedzmy to sobie jasno.

Pozdrawiam. 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2015 - 14:30

a co tu jest tak niezrozumiale naspisane? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2015 - 23:42

Udzial w marszu tzw. patriotycznym (a w realu ksenofobicznym i nacjonalistycznym) pod haslem "Polska dla Polakow" to powinien byc powod do wstydu, a nie do dumy.
 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 08:09

Trzeba się wgłebić w te słowa, ale pewnie jesteś zwolennikiem PO więc i tak nie zrozumiesz :) 
Rozumiem, że jesteś za przyjęciem ahmedów do Zawadziego?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 09:28

a dlaczego nie? Jezeli jestes katolikiem, to przypomnij sobie, co powiedzial papiez Franciszek. Przypomnij sobie, co powiedzieli biskupi, w tym biskup opolski na temat przyjmowania UCHODZCOW (a nie, jak piszesz pogardliwie, ahmedow).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 10:31

Widzę, że chcesz aby twoja córka chodziła z ręcznikiem na głowie. I aby halę sportową wysadził jakiś abdul...
Ja jednak podziękuję i będę się trzymać tego, czego ci panowie na zdjęciu!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 11:07

Prawacki belkot na poziomie szamba.

Zapraszam do zapoznania sie ze stanowiskiem Kosciola, skoro taki z Ciebie patriota, to i pewnie katolik.
Papiez Franciszek - czy rozumiesz jego slowa?

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 13:11

trzy*

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 19 Listopad, 2015 - 11:27

Stanowisko Kościoła? W sprawie czego? Uchodźców, imigrantów zarobkowych, islamizacji, wyrzynania chrześcijan przez muzułmanów w Syrii, wojny religijnej? czy w sprawie ewangelii? Potrafisz sprecyzować swoje pytanie czy jedynie będziesz powtarzał bełkot zasłyszany z TVN-u ?

A tak na marginesie - jeden z ostatnich protestów w większych miastach Polski, jakich nie zobaczymy w TVP gdzie będzie tydzień piotolenia o expose Pani premier.

https://www.youtube.com/watch?v=FwOWwjqr6Wo

Wczoraj był Szczecin. Lista miast jest długa....

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 11:36

Jak widać choroba tego z 10:33, 11:11 i z 11:27 zdecydowanie postępuje. Dajmy mu możliwość zamieszczania kolejnych wpisów i kontrolujmy postęp patologii.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 19 Listopad, 2015 - 13:12

Drogi czytelniku, jeśli są tacy, którzy chcą służyć muzułmanom za kozy, to ja na prawdę nie widzę w tym problemu...  Tylko niech wyjadą do Syrii. Tam jest ostatnio dużo miejsca i pewnie chętnie zostaną przyjęci :))

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 13:59

jakoś piszecie tylko slogany, a konkretów brak. Jak sobie przypomnam, to na łamach tego forum, przed wyborami byl poruszony temat zagospodarowania uchodźców, lub emigrantów i jak pamiętam burmistrz zawadzkiego nie ustosunkował się do tego tematu, nie odpowiedział co ustalił, czy tez jakie dostał wytyczne od Starosty w kwesti ilości i miejasca ich zagospodarowania w Zawadzkiem. Powtarzane były dane o 20-25 na halę Sportowa, i reszta do 120 osób do budynku b. technikum, i co milczy Pan burmistrz, a temat jest nadal gorący? czyżby  teraz po wyborach i zmianie władzy amnezja dopadła tych Panów, co brakło ''pleców '' w postaci braku dalszego rządzenia przez PO, no Panowie odkryjcie karty, nie chowajcie tematu pod dywan i głowy w piasek

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 14:25

Ja myslę, że do tych Panów nic nie dotarło, że nastapiła zmiana ''warty". Że to nie PO juz rozdaje karty ale inna opcja. Pan burmistrz Zawadzkiego robi spotkania z mieszkańcami celem ''konsultacji'' na temat przyszłego budżetu,swojego budzetu. Użcie słowa ''konsultacji'' jest daleko niestosownym, gdyż jest to typowe zapoznanie z budżetem, który już jest od września gotowy i wysłany do RIO, do zatwierdzenia (ma 30 dni na to). Dalej, dalece niestownym jest ujęcie w ''inwestycjach'' kwoty 160 tys zł na I etap remontu drogi ""Ligonia", która wg szacunku ma kosztować ok. 550 tys zł  na co nie dostał wczesniej alceptacji na jej realizację w tej kwocie. Nie chodzi o remont tej drogi, ale o kwotę. Dla porówniania remonty dróg Świerklańskiej ( z czego starczyło jeszcze na remont chodnika przy Krótkiej) i w 2016 Miarki do kwoty w granicach 350 tys zł,  O co więc tu chodzi ? nie o relizację tej drogi, bo można ja taniej zrobić, a nie taki full wypas na ślepej drodze a o fakt, że przy niej mieszkaja partnerzy z listy wyborczej PO p.burmistrza, z racji tej i partnerstwa z MN też funkcyjni w Starostwie i im się pewnie to należy. Jak dobrze zrozumiałem to przy Ligonia ma być robiona nowa deszczówka, kanalizacja, oświetlenie itp, dlaczego tego nie zaplanowano przy Świerklańskiej, Miarki i obiecanej na pismie przez burmistrza mieszkańcom ''wschodniej'' odnogi Paderewskiego.Co lepsi i gorsi sa w tej materii, teraz 160 tys a potem 400 na dokończenie, małymi krokami i do celu, tylko pytanie jakiego- społecznego, partyjnego, partnerskiego czy tez koleżeńskiego. Uważam, a o tym sie po ''cichu'; mówi, że nalezy nie tylko dokonać zmian u ''góry'' ale ponownie zweryfikowac ''doły''

 

Portret użytkownika czytelnik ( niezweryfikowany)
Wysłane przez czytelnik ( nie... (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 20:40

Zweryfikowany chamie2, przedstaw i pokaż  chociaż jeden artykuł pokazujący ,że w gminie Zawadzkie jest lepiej niż było w poprzednich 4 latach!!!! Dawaj...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 19:09

to napisz co jest lepsze, jak potrafisz pisać buraku.Rozwój zatrzymałeś na kilofie, łopacie, kosie i grabiach

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 19:42

Też się dziwię, żę nowa władza tak pobłażliwa, może to przez to że prezentuje wyższy poziom w każdej dziedzinie.
Najważniejsze, że największy cham w gminie dostał kopniaka, aż mu laczki pospadały.

Portret użytkownika czytelnik nierweryfikowany
Wysłane przez czytelnik nierw... (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 19:48

E tam nie zauważyłeś ,że najwiekszy cham wrócił do gminy z banicji w UM Strzelce Op.?Czyżby w Strzelcach tak mocno kopali???

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 22:33

Temat o patriotyżmie a na stronie Zawadzkiego jazda  od wielu lat ta sama Stachowski i Orgacki,Boże wszechmogący kiedy to sie skonczy,proszę obdarz tych nienawidzących się debili łaską miłości do bliżniego,bo toż oni mają się za twoich wiernych wyznawców co niedziela na kolanch w kościele głupie gęby naciągają i nic tylko Panie w konia cie robią obiecując poprawę.Macie szczęście że On jest taki cierpliwy dlatego Bogiem jest,bo dla mnie człowiek który co niedziela przerasza za te same grzech,a po 5 minutach wraca do tego samego za co przepraszał jest gówno wert.Amen.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2015 - 23:19

Z tego, co tu czytam, to widzę, że ani jedna osoba tu pisząca nie wie czym jest zaszczyt bycia "PATRIOTĄ".
Ja Wam napiszę, kogo uważam za "PATRIOTY".
"PARIOTA" TO: ktoś, kto kocha swoją ojczyznę i tą miłość potrafi okazywać. Ktoś, kto zachowuje godność.
"PARIOTA" TO: kto na co dzień nie jest trudną sprawą. stawia swoją ojczyznę na początku, udziela się na jej korzyść.,"
PARIOTA" TO, ktoś co zachowuje szacunek do symboli narodowych, do jego tradycji i stara się jej przestrzegać.
Czy choć jedna osoba pisząca tu, o patriotyzmie ma wszystkie ćnoty żeby mianować się "PATRIOTĄ"? 
Jeśli chodzi o moje zdanie, to ja nie widzę, czytając te wszystkie (nie)mądrości które tu wszyscy piszą!
Wstydzilibyście się wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2015 - 13:34

Ja uważam, iz patriotą jest także człowiek znający i szanujący swoją mowę ojczystą. Oczekuję, w związku z tym, wielkich starań z twojej strony aby w pełni zasłużyć na miano patrioty. Jak już te starania poczynisz to pouczaj na forum innych.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 15:42

Najważniejszy element tego tekstu to ostatnie zdanie - dlatego jeśli "patriota" krzyczy Polska dla Polakow, to nie jest patriotą.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 20 Listopad, 2015 - 15:41

"Patriotom" to może i nie....)))  a czy patriotą, to już on sam w swoim sumieniu rozstrzygnie, bo tego nie będziemy wiedzieć. Patriotyzm to pojęcie względne…. UB ecy mordujący wspólnie z sowiecką swołoczą polski naród również uważali się za patriotów.... Bez żadnych sugestii oczywiście to piszę, ani nie po to, żeby komuś dowalić. Chciałem jedynie zaakcentować, że pomimo wzniosłych haseł nie jest to w rzeczywistości prostym jak się to wydaje.  To, co dla jednych będzie czynem dla dobra wspólnej ojczyzny, dla innych będzie zdradą i zaprzaństwem nic nie mającym wspólnego z patriotyzmem.  Weźmy na tapetę naszego Ryżego bandytę z Brukseli. Ot patryjota w d… jeb…. _:)

kominiarz

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 20 Listopad, 2015 - 19:16

UBek i patriota to jakiś nonsens?? Komunizm jest z natury rzeczy ideą internacjinalistyczną. Więc jeśli już, to dla UBeka ojczyzną byłby ZSRR, choć raczej podejrzewałnym jakieś niskie pobudki. Co do patriotyzmu to uważam, że wiele jest dróg prowadzących do tego samego celu, ale jedno jest pewne. Patriota zawsze bedzie służył ojczyźnie, najlepiej jak potrafi i rozumie, nawet wbrew swoim interesom. Co do Donakda Tuska, to raczej karierowicz i krwiopijca niż patriota.  

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 20 Listopad, 2015 - 19:24

Oczywiście ideą internacjonalistyczną.

 

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 20 Listopad, 2015 - 22:09

Damian, a gdzie ja napisałem, że UB -ek jest patriotą? Napisałem, że ta czerwona zaraza uważała się za patriotów łącznie z ich piewcami w literaturze i poezji. I tak do dzisiejszych czasów.... bo jak dla mnie to w tych ludziach nic się nie zmieniło za wyjątkiem zamaskowanej "transformacji". Tak, że czy będzie to Tow. Bierut czy tow. Miller albo Cimoszewicz, to jeden i ten sam sort tylko w innym opakowaniu. Napisałem to celowo wsadzając kij w mrowisko, bo wszystkie te wzniosłe, piękne hasła o patriotyzmie można sobie między bajki wsadzić. Używają ich ludzie prawi jak i zdrajcy narodu.  Załóżmy Ty i ja będziemy uważać się za patriotów, a ludzi w naszym mniemaniu działających na szkodę ojczyzny za jej zdrajców. Z kolei tamci będą uważać zupełnie odwrotnie używając tych samych haseł i wykorzystując je przeciw nam. Stąd właśnie masz tyle bagna pod tym art i wszędzie dookoła. Działanie wspólnie dla małej ojczyzny w imię wspólnego dobra, to jedna wielka brednia o patriotyzmie. Działałbyś wspólnie z komunistami dla takiego "dobra" w latach 40-tych, 50- tych? Tak? Zaprzeczyłbyś tym samym całej walce niepodległościowego podziemia o wolność i wszystkim innym zrywom niepodległościowym. Dlatego te wszystkie wzniosłe definicje patriotyzmu przyprawiają mnie o mdłości.  Co do Tuska i całej tej ekipy, to nie nazwałbym tego tak delikatnie. Wielu może tego nie dostrzega, ale to współczesna Targowica. To są zdrajcy, którzy dla własnych bądź partyjnych interesów działają na szkodę państwa polskiego i powinni być osądzeni tak jak sądzi się zdrajców. 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 09:23

Stek bzdur oraz banałów zaprawiony, przez łajzę-narodowca, patriotycznym sosem. Co ty zrobiłeś konkretnego dla swojej ojczyzny aby pouczać innych? Przypuszczam, że jesteś nieudacznikiem życiowym, który kieruje się w swoich poglądach zazdrością względem innych, bardzo dobrze wykształconych, utalentowanych, pracowitych i zaradnych. To wywołuje frustrację popychającą do głoszenia haseł nacjonalistycznych. Jesteś żałosny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 17:28

To ty kominiarz napisałeś? Gdzie twój wyróżnik graficzny? Zgubiłeś go do jasnej cholery czy co?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 11:24

Kiedyś Perfect śpiewał " i tylko bla bla bla" ciekawy jestem jakimi sukcesami możecie  sie pochwalić ty i  pan Kaniak, Mistrzowie ciętej riposty,pamiętajcie że my Polacy jesteśmy w unii i nie wszystko zależy od nas,ale to było wiadome wstępując w struktury UE.Widzę od dłuższego czasu,że co nie którzy mają problem w odróżnianiu co to jest prawdziwy patriotyzm,wydaje mi się że to nie polega tylko na tym żeby wymachiwać biało czerwoną flagą i wykrzykiwać nacjonalistyczne hasła typu "Polska dla Polaków'.Zwróć uwagę ilu naszych rodaków wyjeżdza do pracy na zachód,a ilu tam mieszka na stałe i jak ci sie wydaje jak by oni się czuli gdyby byli tak traktowani jak co nie którzy z naszych tzw.Prawdziwych Polaków mają podejście do obcokrajowców.Mądrze sie wypowiedział Martin Schulz że Polacy chcą być solidarni w momencie swoich potrzeb ale w drugą stronę jest problem.

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 21 Listopad, 2015 - 17:38

Ja chcę tylko tyle, byśmy byli gospodarzami we własnym suwerennym i niepodległym kraju. 

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 21 Listopad, 2015 - 13:01

Wiesz już teraz Damian co miałem na myśli pisząc swój pierwszy post? Taka to właśnie gazetka, tacy ludzie i takie klimaty.... Nadal jestem w szoku, że pozwolono Ci tutaj zredagować tekst dotyczący POLSKIEGO ŚWIĘTA NARODOWEGO, bo czegoś takiego jeszcze na łamach Strzelca Opolskiego nie widziałem. Chyba jedynym powodem było to, żeby "łajzy narodowcy" z NPD bądź naziole z NRD owskiej SED podszywający się pod Polaków ( czyt. folksdojcze i śląscy RAŚ iści) mogli tutaj opluwać wszystko co polskie.

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !!!

kominiarz

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 21 Listopad, 2015 - 17:46

Ja nie jestem jakimś tam radykałem w swoich poglądach, ale rozumiem i pozdrawiam bardzo serdecznie.

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE. 

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 18:15

Jesteś jednak odpowiednim "surowcem'" na oszołoma-radykała. Kominiarz Cię wyedukuje - to dobry fachman. Postaraj się go nie zawieść!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 14:00

Oj,oj,oj! Tak cię sponiewierano, że się wyżalasz, mierny człowieczku, na forum? Pokaż, że jesteś prawdziwym patriotą więc Alleluja i do przodu! Nikt tutaj nie opluwa "wszystkiego co polskie" tylko kpi sobie i dworuje z takich pseudopatriotów jak ty łajzo narodowa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 14:37

Od zawolania "Czołem Wielkiej Polsce!!!" Polska nie stanie się bynajmniej wielka. Będzie natomiast bogatsza, zasobniejsza duchowo i materialnie, a przez to i wielka, w wyniku pracy i wysiłku milionów porządnych ludzi a nie przez pokrzykiwania takich cymbałów jak kominiarz i jemu podobni. Do roboty młodzieńcy, do roboty a nie wypisywać brednie na forum!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 16:37

Święta racja do roboty i pracować na PKB naszego kraju to jest patriotyzm a nie głupoty pisać kominiarz nie bądz śmieszny ze swoimi hasełkami a pan panie Kaniak coś pan dokonał że tak sie tu wymądrzasz,bo ja widze jak w żółwim tempie łazisz pan po mieście,a przypadkiem pańscy bracia nie są za granicą?Czy oni mają tam jakieś problemy że przyjechali zabrać robotę prawdziwym Niemcom.To jest obłuda co tu wypisujecie.Jeszcze raz do roboty i płacić podatki a nie co miesiąc podpisywać arbajt liste dla bezrobotnych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 17:19

Zanim zaczniesz wypisywać jakieś głupoty, to dobrze byłoby najpierw zorientować się jaki jest stan faktyczny. Ja pracuję i płacę tutaj podatki. Co do sukcesów to one przyjdą, bo dopiero zaczynamy działać jako stowarzyszenie „Nowe Zawadzkie”. Więc żółć i inne nieczystości proszę wylewać na siebie. Resztę pozostawiam bez komentarza, bo to nie twoja sprawa gdzie i w jakim tempie chodzę. 

Portret użytkownika Damian Kaniak
Wysłane przez Damian Kaniak w 21 Listopad, 2015 - 17:49

A coś ty taki ciekawy???

Pamiętaj, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. 

Z poważaniem.

Damian Kaniak

Portret użytkownika skromność prawdziwą cnotą człowieka
Wysłane przez skromność prawd... (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 22:08

Panie Kaniak dlaczego Pan kłamie?

Posługujecie się wszędzie Panstwo nazwa "Nowe Zawadzkie" sugerując ze jest to stowarzyszenie, jednak na stronie KRS niemożliwym jest znalezienie jakiekolwiek informacji na temat tego tworu.

http://www.krs-online.com.pl/zawadzkie-miasto-21603-2.html

Nie znam się na prawie, ale wydaje mi się, że powoływanie się na organizację, która nie istenie jest przynajmniej oszustwem jeżeli nie przestępstwem.

Prosze podać numer KRS organizacji by rozwiać me wątpliwości.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2015 - 19:15

I tak zostałeś kolego Damianie sam na placu boju. Kominiarz pewnie poszedł chlać do knajpy albo na kawę do siedziby DFK i nie udziela ci wsparcia. Co z niego za patriota?

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 21 Listopad, 2015 - 21:58

Jeśli sądzicie, że sprowokujecie kominiarza do tej waszej infantylnej i zidiowaciałej pyskówki, to się mylicie. Nie pod tym art. o święcie narodowym. Nie uda się wam sprowadzić wymiany zdań na takie tory. Prowadźcie sobie między sobą takie dyskusje.  Ale spokojnie... przyjdzie czas, że wam odpalę z nawiązką -:)  Ja po to tylko wsadziłem w kij w mrowisko, żeby pokazać, że patriotyzm na tej stronce to jest ale ten ukierunkowany na zachodnią granicę, a jedynych "bohaterów" jakich tutaj się czci, to ci niepokalani rycerze z Wehrmachtu. Bez odzewu.

Pozdrawiam wszystkich polskich patriotów.  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !!!

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 10:44

Ty kominiorz tutaj się pamięta o naszych fatrach i olpach bo my sa z tendy takie były czasy i służba w Wermachcie nie jednokrotne była przymusowa zawsze powtarzam tym oszołomom od Wielkiej Polski pakować manele i kierunek wschód jak coś niepasuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 11:26

Próbujesz, bardzo nieudolnie zresztą, zatrzeć swoją ewidentną porażkę intelektualną jaką poniosłeś na forum  ględzeniem o tym, że nie dasz się sprowokować. Ciebie nikt nie prowokuje, ciebie po prostu merytorycznie upokorzono i dano wyraźnie do zrozumienia, abyś swój pseodopatriotyczny bełkot uprawiał gdzie indziej i wśród mentalnie tobie podobnych oszołomów oraz ksenofobów. Prawdziwi patrioci ojczyznę noszą przede wszystkim w umyśle i w sercu a nie w gębie pełnej frazesów oraz idiotycznych haseł. Przemyśl to sobie kominiarzu.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 12:24

Jak na razie cel osiągnięty - "patriotyzm" jaki panuje na tej rozrywkowej stronce wśród poniemieckich wypierdków zdemaskowany.

Dla mnie patriotyzmem jest również pamięć o naszych bohaterach - POLSKICH BOHATERACH!  Zarówno tych, którzy oddali swoje życie, jak i tych, którzy dzisiaj potrzebują tej pamięci i naszej pomocy. Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w licznych przedsięwzięciach organizowanych przez środowiska patriotyczne. Najbliższą taką okazją będzie Świąteczna Paczka dla Bohatera., Rodacy Bohaterom i wiele innych. Ci, którzy chcą odnajdą miejsca gdzie trwają akcje.

CZOŁEM  WIELKIEJ  POLSCE !!!

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 17:09

Nikt Ci nie zabrania kultywowania pamięci bohaterów. Jeśli jednak nazywasz muzułmanów "ahmedami", to dla mnie jesteś zwykłym ksenofobem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 13:00

"Poniemieckie wypierdki" no i w tym momencie wychodzi na jaw chadziajska arogancja i buta ta mądrość wszechwładna i bezgraniczna.Kominiarz głupcze czym tu się chwalić że jesteś potomkiem tej wielkiej szlachty która jeszcze kilkadziesiąt lat temu niewiedziała że można mieć wode w dmowym kranie,że ubikacja w domu to nic wielkiego,że w słoiku można zakisić ogórki,a zegar z budzikiem to nie germaniec?Człowieku my ślązacy twoich dziadków przyjeliśmy po wojnie bez wielkiego halo,a na wschodzie RP do dzisiaj można usłyszeć że ślązak to szwab i co najgorsze  tylko gdyby nie ten ślązak(szwab) to do dzisiaj byście jeżdzili furmankami po bezdrożach.Także jak chcesz komuś w jego własnym domu przytykać to spadaj na wschodnie rubierze tam zpewnością poczujesz się jak ryba w wodzie.z pozdrowieniami Slązak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 13:49

Tutaj natomiast widzimy kolejny objaw niemieckiej buty w wydaniu zgermanizowanej ludności Śląska. 

"Ślązaku" nie mieszaj prawych Ślązaków (Polaków) na Śląsku w jednym kotle ze zgermanizowanymi zaprzańcami, w których za grosz nie odnajdzie się polskiego patriotyzmu i dla których 11 listopada nie był, nie jest i nie będzie świętem narodowym. Nie wnikam którym z nich się czujesz (chociaż wynika to z twojej wypowiedzi) i nie wmawiaj w moje usta słów, których nie wypowiedziałem, bo nie odnoszą się do wszystkich Ślązaków. Może i jesteś we własnym domu, tyle że na POLSKIEJ ziemi i pamiętaj o tym! 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 16:04

Wiesz szczekasz jak taki mały piesek bez zębów który chce zrobić z siebie rotwailera ale w zagrodzie bo podejrzewam że za płotem swojego azylu to byś ogon podkulił pod dupsko i w nogi jak każdy chadziaj.Jestem we własnym domu tylko z tą Polską ziemią to bym się zastanowił,on jest teraz Polska bo w 1945r trzech facetów(ich troje) w Jałcie podjęło taką decyzję.Dlatego to ty się baranie naucz że wyście tu przyleżli i zgrywacie przez ponad 60 lat najmądrzejszych wśród narodów a my autoktoni mamy inne zdanie tylko wy chadziaje bojownicy o wolność niechcecie tego słyszeć.ŚLĄZAK

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 17:00

Jako autor kilku postów w tym temacie zwracam ci, nacjonalistyczny błaźnie, kolejny raz uwagę na twój mizerny poziom intelektualny. Albo jesteś upośledzony od urodzenia albo zgłupiałeś przez picie gorzały. Jeżeli zachodzi to pierwsze to współczuję - zarówno tobie jak i rodzinie, jeżeli natomiast to drugie to moje gratulacje - pasuje jak ulał do wizerunku "kominiarskiego patrioty". Tak czy owak nie kwalifikujesz się absolutnie do pouczania porządnych Ślazaków - zarówno polskiego jak i niemieckiego pochodzenia -  a tym bardziej do ich obrażania. Weź się chłopie najpierw do uczciwej pracy a potem pouczaj, nie wszystkich jednak lecz wyłącznie tobie podobnych błaznów. Polak - sojusznik Ślazaka.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 17:18

Tak zwany " Ślązaku" i pseudo-Polaku dziękuję za te słowa. Właśnie takich wypowiedzi oczekiwałem ze strony "nazioli" proniemieckich skupiających się m.inn. wokół przestępczej organizacji RAŚ. Nic lepszego nie mogłem dostać na dowód tego, co napisałem wcześniej odnośnie patriotyzmu prezentowanego na stronie Strzelca Opolskiego. To właśnie tacy opluwają naszych polskich bohaterów, a ich jedyne wartości to "ojro" i kaleczony język niemiecki, którego nie potraficie się nauczyć. Dzięki właśnie takiej patologii umacniacie nasz patriotyzm, który ostatnimi czasy budzi się zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia. Nigdy z nami nie wygracie!

POLSKA  DLA  POLAKÓW  -  POLACY  DLA  POLSKI !

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 18:35

"Strzelca Opolskiego" nie mieszaj łajzo do patriotyzmu w twoim wydaniu, a wydawcy tygodnika możesz, co najwyżej, buty czyścić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 19:28

Wskaż mi chcby jeden przykład w którym oplułem polskich bohaterów,no pokaż,nie pokażesz bo takowych opluć nie ma.Widzisz skrajny idioto teraz ci wskaże polskich bohaterów którym należy się szacunek Lech Wałęsa,Tadeusz Mazowiecki,Jacek Kuroń,Bronisław Geremek i wielu wielu innych ludzi którzy wywalczyli wolność i demokrację żeby taki cymbał jak ty mógł wypisywać takie plugastwa.Oczywiście to są nowożytni bohaterowie nie bede teraz prowadził lekcji historii.Ale jak znam życie i poziom rozumowania takich imbecyli jak ty to dla ciebie to nie są bohaterowie tylko targowica a ten prawdziwy bohater w momencie jak ci których wymieniłem ryzykowali zdrowie i życie w walce o wolność siedział w ciepłych bamboszach i na kolanach tulił kotka.Wiesz Kominiarz na trasie Strzelce-Pyskowice tak gdzies pośrodku drogi jest szpital który leczy takie przypadki jak twój.Ślązak.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 20:00

Do tej plejady gwiazd narażających życie i zdrowie  zapomniałeś dodać gen. Świerczewskiego, Jaruzelskiego, Kiszczaka, Kociołka i innych zbrodniarzy, których opiewali Twoi "bohaterowie" postkomuny. Tch, którzy oddali życie za wolność Polski nie potrafisz już wymienić....

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 20:42

A nie mówiłem czysty Polak wiecznie niezadwolony.Chopie idż sie napij kefiru lepiej ci pójdzie na kiblu bo widze że cie trzymie od środka.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 21:40

"Czysty Polak'??? A ty niby kim jesteś? Domyślam się że zwykłym zafajdanym folksdojczem, który ma problemy z określeniem własnej narodowości.

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 22:21

Napewno nie takim ciu...l...em ja ty tak jak powiedziałem  łyk kefiru dobrze ci zrobi wywalisz się porządnie i ci ulży,a na drugi raz niech ci staro w niedziela nie robi takiego mocnego obiadu,bo jak nie chce dołem wylezć to te gazy do łeba pierom.Czymej sie chadziaju ida spać bo rano do roboty trzeba wstać a nie tak ja ty góno robić ipisać gupoty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 17:23

Dziękuje ci za wpis i zrozumienie normalni ludzie chcą żyć w dobrobycie i spokoju nie zależnie od pochodzenia ,ale sa tacy idioci jak kominiarz którzy próbują podburzyć ludzi przeciwko ludziom.Niechaj Śląsk nam służy wszystkim szanujmy to bo jak klasyk powiedział wolność dobrobyt i zgoda miedzy narodami nie jest dana na wieczność.Slazak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 22 Listopad, 2015 - 17:40

Ok, Ok.....  To może skoro jesteście tacy zgodni, to razem wymyślicie coś mądrego i napiszecie o naszym święcie narodowym jakim jest 11 listopada :))   W końcu to temu poświęcony jest ten art. w Strzelcu Opolskim. Doczekamy się wreszcie jakiegoś akcentu POLSKOŚCI? :))) 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2015 - 18:31

"Akcentem polskości" pod tym artykułem jesteś właśnie ty. Ponieważ z twoim umysłem jest kiepsko więc poczytaj sobie, nawet kilkakrotnie, swoje wpisy (począwszy od 18.11.br. z godz.12:01) i wtedy sobie uzmysłowisz (chociaż raczej czy cię na to stać) jak ich treść ma się do tekstu dziennikarki. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2015 - 14:57

O wracam z roboty i co widzę kominiarz dalej się poci.Ty do roboty sie daj leniu jeden,a propo kefir pomógł.Pozdr Ślązak

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2015 - 15:36

Zarówno ja oraz wielu innych (tak sądzę) bardzo ci dziękuje za linki i jednocześnie bardzo cię prosi abyś nie zaśmiecał tego forum. Ty żyjesz w wirtualnym świecie złudzeń i chorych ambicji my natomiast twardo stąpamy po ziemi i nie akceptujemy przerostu formy nad treścią. Zdaje się, że ktoś z forumowiczów, cytując słowa wielkiego klasyka, już ci doradził abyś się wyniósł i dał ludziom odpocząc od siebie. Nie bądź więc dogmatycznym egoistą i posłuchaj mądrzejszych od siebie.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 23 Listopad, 2015 - 16:35

To jest twoje zdanie, ja mam zupełnie odwrotne - to tacy jak ty żyją w wirtualnym świecie TVN -u. Dam ci taką samą radę - jak się nie podoba, to się wynieś z forum i nie zaglądaj tutaj.  Włącznie z twoim "klasykiem" od kilofa i kefiru :)) 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2015 - 17:00

Przypominam, że ostatnio przy twoich postach brakuje zwyczajowego, kończącego wypowiedź zawolania. Oceniam to jako poważne zaniedbanie obowiązków patriotycznych i przejaw kosmopolityzmu. To jest niedopuszczalne! Przywołuję więc do porządku i oczekuję natychmiastowej poprawy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2015 - 19:00

Kominiarz i co kefir ci pomógł? Chyba nie bo widzę że dalej ci ciśnie.Ślązak

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 23 Listopad, 2015 - 19:47

Chadziaj, zmień płytę!  O patriotyzmie jest art. a nie o kefirze :) 

No i co? Żadnego odzewu? Hasła tylko widzicie? Nikt nie reaguje na pomoc dla rodaków? 

kominiarz

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 00:58

No cóż..... podsumowując ostatnie wpisy "czytelników" Strzelca Opolskiego (mam na myśli tzw autochtonów) stwierdzam, że ich jedyna aktywność społeczna skupia się na chlaniu kefiru i waleniu w gacie :))  Mówiąc szczerze nie spodziewałem się niczego innego po tej grupie. Mam jednak nadzieję, że czasami zaglądają na tą stronę również osoby, dla których patriotyzm i Polska są słowami, które znaczą wiele. Dlatego proponuję jeszcze raz udział  w jakimś szlachetnym przedsięwzięciu. Okres  zbliżających się świąt  jest właśnie taką okazją by pomóc naszym rodakom i ostatnim jeszcze żyjącym bohaterom walk o niepodległość naszej ojczyzny. Podaję dwa przykłady takich akcji. Więcej można znaleźć w internecie.

http://rodakomnakresach.pl/szczecin/

http://www.mmszczecin.pl/artykul/paczka-dla-bohatera-mozesz-pomoc-wetera...

CZOŁEM  WIELKIEJ  POLSCE !!!

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2015 - 09:53

Popierając apel o pomoc "...bohaterom walk o niepodległość naszej ojczyzny.". Poszerzam go jednak i wnoszę o natychmiastową i wszechstronną pomoc również dla ciebie. Domyślasz się pewnie dlaczego - nieprawdaż?

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 10:25

Niczego innego nie spodziewałem się tutaj ze strony zgermanizowanych  "czytelników" pod art. o polskim święcie narodowym i polskim patriotyzmie. Chociaż zamiast słowa "zgermanizowanych" bardziej pasuje zdemoralizowanych. Tak właśnie powinno określać się takie osoby. Domyślasz się pewnie dlaczego?

kominiarz

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 12:14

Chyba folksdojcze nie potrafią czegoś zrozumieć....

Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2015 - 11:07

"Nie pasuje ci kominiarz z nami, to wynieś się gdzie indziej".

Ciesz się, chłopku roztropku, że takim jak ty pozwolono tutaj pozostać i dano szansę przystosować się do Polski . Jeśli ołpa nie skorzystał z tej okazji i nie wyniósł się wraz ze spieprzającymi w popłochu swoimi germańskimi chlebodawcami, to teraz nie podskakuj. Ale nic straconego. Od dawna granice są otwarte i jeśli nie podoba ci się, że kultywujemy tutaj polski patriotyzm, to pakuj się! To nie mi musi pasować i nie ja muszę się wynosić, bo tutaj jest POLSKA!  Miałeś niepowtarzalną pokoleniową szansę odżegnać się od zaprzaństwa  swoich przodków i służalczości wobec zaborcy, nie skorzystałeś, to ryj trzymaj krótko!

kominiarz

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2015 - 12:51

Jesteś egoistą, ksenofobem i aż ociekasz faszyzmem. My tu mieszkamy z dziada pradziada, polski patriotyzm to dla nas takie same pustosłowie jak twoje czcze szczekanie. Nie podoba ci się germanizm, to jedź tam, gdzie go nie ma, nie podoba się polonizm, jedź w drugą stronę. Nie masz prawa wyganiać ludzi ze swoich domów, twa wypowiedz pachnie nazizmem, nienawiścią i niezrozumieniem. My przez stylecia dawaliśmy sobie rady nie z takimi jak ty, żylismy z Niemcami, Polakami, Czechami, Austriakami i z wszystkimi się dogadywaliśmy.

Spojrzyj na swój język, "zaprzaństwo twoich przodków", "ryj trzymaj krótko", świnia do świni przy korycie tak nie gada, nie masz pojęcia i Śląsku i naszej kulturze, a to Śląsk tu przede wszystkim jest, a nie żadna Polska czy Niemcy. Nikomu nic nie pozwoliłeś, i nikomu nie dałeś żadnej szansy, to ty ją otrzymałeś, by mieszkać tu razem z nami i wspólnie cieszyć się z życia i tylko od ciebie zależy, jak tą szansę wykorzystasz.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 13:18

Typowa gadka ludzi, którzy mają problem z swoją tożsamością narodową i nie potrafią jej określić. Słowa, które mają przykryć ich służalczość  (zaprzaństwo) wobec dawnego zaborcy. Dlatego właśnie nic konkretnego o Narodowym Święcie Niepodległości, ani o patriotyzmie polskim nikt z takich psubratów nie napisze. Szczekacie tylko pod art. który takich zdemoralizowanych  narodowo patoli razi w oczy. Swoją wypowiedzią tylko potwierdziłeś moje wszystkie wcześniejsze słowa o tym portalu i jego "czytelnikach".  RAŚ ista śląski się znalazł. Takich ja ty na szczęście jest garstka, z którą sobie poradzimy. Właśnie dzięki odradzającemu się patriotyzmowi i nacjonalizmowi, który jest zdrowym odruchem w narodzie, a który mylisz z nazizmem. To przecież domena twoich ziomali. Nowy rząd, przed którym tak trzęsiecie tyłkami sprzyja temu. Tak że na twoim miejscu uważałbym ze słowami, że tutaj nie jest Polska zaprzańcu jeden!  Jeśli już, to ty mieszkasz tutaj z nami i takim jak ty pozwolono tutaj zostać. No chyba, że historii nie znasz...

.

kominiarz

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2015 - 13:37

Psubratem kominiarz, to ty sam jesteś, zaprzanym szczekaczem, zdemoralizowanym patolem narodowo. RAŚ koło d... mi lata, a garstka jest takich jak ty i całe szczęście. Wycierasz sobie gębę historią i niepodległością, mylisz patriotyzm z nacjonalizmem, a racjonalizm z fanatyzmem. Twoje obycie z innymi to groźby, nakazy i obrażanie. Cóż tacy ludzie też się trafiają, nie takich przeżyliśmy. Świętuj swoje niepodległości, białe orły i co tam jeszcze, jesteś z tym po prostu śmieszny, dopóki się nie nauczysz szacunku do innych, nie zyskasz wśród nich poważania. U nas, na Śląsku w szczególności.

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2015 - 13:40

Wlasnie taka nienawisc spowodowala fale uchodzcow z bliskiego wschodu i Afryki. Panowie znaja historie i nie potrafia z niej wyciagnac wnioskow. Wojna skonczyla sie 70 lat temu, lecz jak widac tylko w podrecznikach do historii...

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 14:04

Na całym świecie, nie wyłączając Europy konflikty narodowościowe nie zostały zażegnane i nic w tym rewelacyjnego. Taka jest rzeczywistość. Nie mieszajcie jednak konfliktów narodowościowych ze zwykłym zaprzaństwem pewnych osób, które uległy zgermanizowaniu i nadal są zafascynowane wpływem dawnego chlebodawcy. Mowa jest również o patologii w części tego samego środowiska, która z regionalności usiłuje stworzyć narodowość. Mówimy tutaj o zdradzie narodowej (zaprzaństwie) którą należy zwalczać, a nie o nienawiści do innego narodu. Jeśli już to mówimy o wrogości i wręcz nienawiści zaprzńców do własnej państwowości. No ale tej różnicy jak widać nie chcecie dostrzec...

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2015 - 15:21

Kominiarz, nie kompromituj się do reszty! W poście z godziny 12:14 piszesz o służalczości wobec zaborcy. Wspominasz pewnie swoich przodków z kresów , bowiem moi antenaci, zyjący na tej ziemi od wielu pokoleń, nie byli pod żadnym zaborem. Chyba, że jako zaborcę potraktujemy Prusaków, którzy w połowie XVIII wieku odebrałli te ziemie Habsburgom i nastąpiła zamiana jednych Niemców na drugich. Obawiam się jednak, że tak subtelnie to ty historii nie interpretujesz - patrz twoje prymitywne i obraźliwe wypowiedzi na forum.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 19:35

O "moją" interpretację to ty się nie martw...  Może lepiej odnieś się do innych spraw które tutaj poruszyłem i które są niewygodne z tego co widać, bo jakoś są przez wszystkich "specjalistów od kefiru" przemilczane :) 

kominiarz

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2015 - 20:02

Co ci tu je przemilczane? Zaprzaństwo? Zamknąc ryje? Co je niewygodne? Tyś mi sam jest trocha niewygodny, ale co z tym poradzić? Co ci widłami mom tłumaczyć nasza kultura? Swojech pedzioł i tyla. Jak nie dotarło, to trudno.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 09:15

Poległeś na teście z historii. Kompromitacja. Podkuliłeś ogon i szybko zmieniasz temat. Nie wypada, oj nie wypada. Patriota tak łatwo się poddaje?

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 24 Listopad, 2015 - 19:59

Ja, kominiorzu, w twojej opini my som patologami, jo tyż, i to zaprzanymi. Nos sam zgermanizowali. Prowokujesz, zeby my co złego pedzieli na Polska, bo to by boła woda na twoj młyn. Dzisiej my som w Polsce, downiyj byli my w Niymcach, zdarzoło się tyż i w Czechach i zawsze trzimali my sie kupy, zyli w zgodzie, a wojny i niezgoda przichodzioły do nos z ausyn. Poloki tyż nom wciskali przekryncono historia przez 40 lot, ale przeżyli my to. Niymcy tyż tu urzondzali świat po swojymu. Poloki nie som złe, do sie z nimi zyć, tak samo z Niymcoma i inkszymi nacjoma. Ty tyż kominorzu siejesz sam fermynt i niezgoda, zodyn ci nie broni byc Polokiym i czuć sie nim, to ty bronisz innym czuć sie po swojymu, Ślonzok na ciebie działo jak płachta na byka, Niymiec to ino ziomal, co niy mo prawa sie tu urzondzac.

My ciebie tyż przetrzimiymy, jak nie zmondrzejsz, to gupi umrzesz. Wszyscy z ciebie sie sam śmiejom, tak ci sie Niymcy nie podobajom, a godosz tak samo jak oni 80 lot tymu. Tyż taki chcesz być? Przegonić, spolonizować, wyplynić? Kup se lepiyj flaszka piwa, siednij do lusterka i posuchej, co godosz.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 24 Listopad, 2015 - 21:15

Widzisz.... powiedziałeś dokładnie wszystko tak jak to  z wami jest. Takim ja wy wszystko jest jedno czy tu jest Polska, Niemcy, Czechy, czy Psia Buda, byle żeście się w niej dobrze urządzili :)  Na mnie nie Ślązak działa jak płachta na byka, tylko takie  patologiczne łajzy jak wy bez poczucia narodowości i państwowości. Nie mieszaj do tego wszystkich Ślązaków, bo wasi dziadowie, którzy walczyli z germanizacją i o wolną Polskę w grobie się przewracają. To właśnie odróżnia takich zaprzańców od Ślązaków, którzy nie wstydzili się i nie wstydzą swojej polskości. Właśnie dlatego, że tacy jesteście nie potraficie zrozumieć czym jest patriotyzm. Dlatego też z uporem osła powtarzacie, że "Poloki" wam coś wciskali, że historię przeinaczali itd. Nie potraficie zrozumieć, że tak samo miał cały polski naród włącznie z wami i tak samo był ciemiężony przez narzuconą nam siłą władzę. To z was się śmieją i drwią w całej Polsce nazywając szwabami. I żeby było jasne - nie mówię tego o wielu innych Ślązakach, którzy wiedzą jaki szacunek mają mieć do swojej ojczyzny Polski i którzy mówią o sobie, że są Polakami. Może tak nie jest? Jesteście wszyscy tacy zgodni i jednolici pod tym względem?

kominiarz

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 07:49

"Szwab" to nie obraza. Die Schwaben, to mieszkancy niemieckiego landu Baden-Württemberg. Jednego z najbogatszych i najlepiej gospodarczo rozwinietych regionow RFN (Mercedes-Benz, Porsche, Bosch). Ja bym powiedzial, ze to raczej komplement.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 08:56

Zgadza się to ich nie obraża,i fakt region schwabia jest naprawdę fajny ,ich dialekt podobnie jak bayerisch już mi jakoś nie przypada do gustu ;)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2015 - 22:19

  Wytłumacz to  warszawiakom którzy w ten sposób określali   namiestników i burzycieli  warszawy .

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 13:15

Nie wszystko co pisza jest swiete. Pomysl logicznie. To tak jakby ktos chcial ciebie obrazic i nazwal ciebie Einsteinem...

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 28 Listopad, 2015 - 10:25

Szwab, to Szwab. Jaki by nie był "piękny"  język tego landu dla ślonzoka, to nie zmienia faktu, że jest to w ustach Polaka słowo obraźliwie określające Niemca, ale nie tylko. W pogardliwy sposób mówi się tak także na mieszkańców naszego  regionu, którzy sami uważają się za Niemców  i raczej o to tutaj bardziej chodzi niż o rodowitych Niemców tam za miedzą. Coraz rzadziej  bowiem mówi się tak w odniesieniu to dzisiejszych Niemców i jeśli już to w kontekście historycznym.  Dlatego zgermanizowany Ślązak, to Szwab, a nie Einstein :)  Znaczy tyle co splunięcie w twarz. Jakkolwiek byście nie chcieli tego znaczenia zdewaluować przywołując Einsteina dla porównania, to każdy z was rozumie co oznacza pogardliwie wypowiadane "Szwab".  To, że  niektórzy piszą, że ich to nie obraża, to jakoś rozumie - wiadomo, jak po kaczce spływa :). No i jeszcze jedno -  o ile obraźliwe znaczenie tego słowa w odniesieniu do Niemca (zaznaczam Niemca) traci na znaczeniu, to do "germańca" ze Śląska wprost przeciwnie. Jest to proste - czy może być gorsza menda i szmaciarz niż folksdojcz?  Niemiec, to ktoś obcy, z zewnątrz, a tamte ścierwa na własnym podwórku wychowane.  Zwłaszcza dzisiaj, kiedy te ich zaprzaństwo wynika z własnej, nieprzymuszonej woli.

kominiarz

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 12:02

...obraźliwe tylko w języku "marnych polaczków", nikt inny w ten posób nie interpretuje, tylko ,że "marnym polaczkom" nikt tego nie przetłumaczy i nawet splunięcie nic nie pomoże, bo to zwykły tuman.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 12:17

Takie "skundlałe ścierwo" jak kominarz to ze swiecą szukać...ale nie można się dziwić nie wiadomo jak krzyżówka ( Rus ,Prus,Austiak albo wszystko w kupe)stąd taka zgryźliwość.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 12:45

Dderz w stół i miernoty sie odzywaja...poskarż sie mamusi( nie zjedź dzisiaj kaszki!!) albo tupnij nóżką i....pod stół.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 25 Listopad, 2015 - 10:01

Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 09:15

Poległeś na teście z historii. Kompromitacja. Podkuliłeś ogon i szybko zmieniasz temat. Nie wypada, oj nie wypada. Patriota tak łatwo się poddaje?

Jak zwał, tak zwał wypierdki poniemieckie. Forum tej rozrywkowej gazetki, to nie sala wykładowa Wydziału Historycznego na Uniwersytecie i nie obowiązują tutaj zwroty jak na wykładach, czego zresztą jesteście wybitnym przykładem  jako specjaliści od kefiru :))  Dla mnie zaborca (okupant itd.) to każdy panoszący się na polskiej ziemi. To, że w ogóle podnosicie taką kwestię jest odznaką waszego zeszwabienia czyt. zgermanizowania i zaprzaństwa jakiemu dobrowolnie poddali się wobec zaborcy wasi pradziadowie, a wy nadal w tym duchu zaprzaństwa się wychowujecie. Jeśli już, to wy schodzicie cały czas na inne tematy, bo dostajecie bólu dupy na wszystko, co dla Polaka jest oznaką patriotyzmu i polskości. Ten region jest pod tym względem szczególny. Jak to się mówi - same gebelsy tutaj :))

kominiarz

Portret użytkownika Joachim Piela
Wysłane przez Joachim Piela (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 10:25

Ty to masz problem z sobą poprawnym pisaniem i wyrażaniem swoich myśli wróc może do lepianki tam podołasz wyzwaniom jakie niesie z sobą życie w demokratycznym otwarym kraju,który czepie olbrzymie zyski z bycia członkiem wielkiej Uni Europejskiej.A kysz ,kysz poczwaro bez wiedzy ,wstydu i najważniejszej cechy Partioty Honoru to podejrzewam coś czego nigdy nie doświadczysz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 12:34

Jesteś jednak jeszcze głupszy niż myślałem. Ty kominiarzu jesteś po prostu matołem. Twój wpis dobitnie to potwierdza.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 13:33

Nie deprecjonuj kominiarzu tego forum i nie próbuj go dopasowywać do swoich "standardów". Wypowiadają się tutaj ludzie o różnych poglądach, lecz jest jedno co większość z nich łączy - są nieporownywalnie od ciebie mądrzejsi i bardziej wiarygodni. Ty jesteś zwykłym łobuzem i harcownikiem, który próbuje zaistnieć w przestrzeni publicznej poprzez wypisywanie głupot. Na nic więcej cię nie stać.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 25 Listopad, 2015 - 11:14

Wielka unia europejska... Hahhaha. Dla każdego rozumnego Polaka "wspólna" Jewropa w obecnym kształcie oznacza utratę suwerenności. Co do honoru, to lepiej gdyby takie służalcze wypierdki poniemieckie głosu nie zabierały. 

Tu jest POLSKA nie Bruksela!

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 11:18

Faktycznie fantasta z Ciebie a który to kraj utracił swoją suwerenność i ludzią żyje się gorzej po przystąpieniu do uni tylko suche fakty poproszę nie trele morele jak zawsze.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 25 Listopad, 2015 - 14:51

Jeśli dla ciebie pełniejszy tyłek oznacza suwerenność, to być może jej nie utraciłeś :)  Trzeba być jednak idiotą by tego nie dostrzegać, a z takim trudno dyskutować i nie ma to najmniejszego sensu. Dla mnie utrata suwerenności to ograniczanie działań politycznych danego państwa na rzecz innego (w tym wypadku Jewropy). Suwerenność to niczym nieskrępowane samodzielne decyzje państwa we wszystkich dotyczących go sprawach (ekonomicznych, politycznych i militarnych).  No i tutaj każdy myślący już widzi jak wygląda suwerenność Polski po wejściu do Eurokołchozu. Jak to jednak w życiu bywa - każden ch.. na swój strój i obrońcy Eurokowchozu wywracają kota ogonem usiłując  wmówić nam, że jesteśmy nadal suwerennym państwem. Tyle że od tego czasu narzucono nam Jewropejskie standardy życia społecznego od multikulti poprzez wychowanie w duchu gender regulując to prawem, które również zostało nam narzucone i karząc zamiast pederastów wywracających moralność do góry nogami, tych, którzy nazywają rzecz po imieniu. To może taki nieistotny z pozoru szczegół, ale wpływający znacznie na transformację społeczeństwa na siłę i wbrew jego woli. O gospodarce dużo by mówić... ale chyba trzeba być ślepym by nie dostrzec, że narzuca się nam decyzje ekonomiczne niekorzystne dla nas. Pakiet klimatyczny jest tutaj jednym z wyrazistych przykładów. O sprawach tych decyduje Rada Unii, a państwo członkowskie nie może się od tych decyzji uchylić mimo swojego sprzeciwu. Ostatnim i chyba najbardziej widocznym dla wszystkich przykładem jest narzucenie nam przyjęcia kwot imigrantów. Oczywiście w jakimś stopniu dzieje się to za przyzwoleniem naszego bandyckiego i antypolskiego rządu, który właśnie odesłaliśmy w pizdu..!  . Co widać, słychać i czuć :)  A szefa tej mafii mam nadzieję postawimy przed Trybunał Stanu za zdradę ojczyzny.

kominiarz

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 25 Listopad, 2015 - 15:03

Tak jeszcze odnośnie tej "wielkiej unii europejskiej" to właśnie na naszych oczach obserwujemy jej rychły koniec, który będzie miał miejsce za sprawą idiotów rządzących państwami Eurokowchozu. Przynajmniej niektóre z tych państw już są stracone, na czele z Francją i tymi waszymi zafajdanymi Niemcami. No chyba, że tym razem "rozwiążą ostatecznie kwestię muzułmańską" i znowu wywrócą świat do góry nogami.  Właśnie ciekawy film dzisiaj leciał na TVP Historia. "Pod władzą sułtanów". Jak znalazł na dzisiejsze czasy....

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2015 - 17:18

Tako rzece kominiarz - ekspert wybitny i powszechnie szanowany. Tak na marginesie to gdzie ty kominiarzu pracujesz? Pytam gdyż wygląda na to, ze jedynym twoim zajęciem jest wygłupianie się na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2015 - 13:24

Niedobrze jest z tobą. Odpowiadasz sam sobie w drugiej osobie liczby pojedynczej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2015 - 20:28

 Posłuchak buraku .  Mnie z kominiarzem nie  mieszaj . 

Mam takie same poglądy jak on  a może trochę bardziej radykalne i  tak troszkę dziwię się kominiarzowi że wchodzi w polemikę z takim  śmieciem jak ty .

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2015 - 09:16

Trudno cię bęcwale nie mieszać z kominiarzem jeżeli, jak piszesz, masz takie same poglądy jak on. Ty durniu piszesz coś o polemice? Nie błaznuj.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 26 Listopad, 2015 - 15:01

Ej chłopie, chłopie.... a właściwie to nie wiadomo co... Pewnie jakiś obojnak rodzaju nijakiego :)  Wiesz co obojnaku? Ty już wiesz co.... :)  Myślę, że kojarzysz co masz zrobić? :))) 

kominiarz

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 27 Listopad, 2015 - 09:55

Jakoś poglądów "buraka" wyzywającego od "bęcwałów" również nie dostrzegłam za wyjątkiem pyskówki i odnoszenia się do mojej osoby, a nie do tematu art.  No chyba, że zawłaszczasz sobie wszystkie wypowiedzi wszystkich "czytelników"  którzy nie potrafią się podpisać. Co do "poglądów kominiarza" to jeśli nikt na tym rozrywkowym portalu nie wypowiada się w podobnym tonie, to nie znaczy że jestem w takich poglądach odosobniony. To, co w ostatnim czasie można zaobserwować, to jest istne tsunami takiego myślenia. Społeczeństwo się budzi, a co najważniejsze idzie nowe pokolenie patriotów, które zmieni porządek w tym kraju. To, co było tłamszone przez 26 lat dochodzi do głosu z coraz większą siłą. Beton już pęka...

kominiarz

Portret użytkownika Jan Kowalski
Wysłane przez Jan Kowalski (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2015 - 11:36

Nie dostrzegłaś mówisz haha,no cóż jeśli chodzi o podpis to kominiarz to żaden podpis ja podpisuję sie Jan Kowalski i co ma za znaczenie co kto napisze czyli jak sie podpiszę TY to jednak lubisz się czepiać banalnych rzeczy zero konkretów bo na nich zawsze polegniesz  na całej lini,wiemy haha.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2015 - 15:32

"...idzie nowe pokolenie patriotów...' na czele z kominiarzem wraz z jego "drużyną" kominiarczyków wrzeszczących "damy radę". Dobrobyt kraju i społeczeństwa bierze się z pracy i z przestrzegania norm prawnych a w szczególności z płacenia podatków oraz z rozsądnego inwestowania i konsumpcji tej reszty jaka zostaje po uregulowaniu danin. "Tsunami" poparte gromkimi, bez mała rewolucyjnymi, okrzykami nierobów oraz nieudaczników takich jak ty kominiarz nie jest potrzebne dla budowania bogactwa naszej ojczyzny. Wygląda na to, ze nie będzie lepiej chociaż, z pewnością, weselej. Oby w tej wesołości nie był to śmiech przez łzy. Kolejny raz zwracam ci uwagę abyś nie pouczał, na tym forum, mądrzejszych od siebie i nie "szprycował" ich pseudopatriotycznym bełkotem. Oni są tzw. państwowcami a ich pojęcie patrioyyzmu jest zgoła inne od twojego przez co jesteś dla nich po prostu egzotycznym, zmanierowanym durniem, którego bezskutecznie (jak widać) próbują edukować.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 27 Listopad, 2015 - 12:53

O! Jednak potrafisz? Robisz postępy? To w takim razie jest szansa, że za kilka lat dojdziesz do tego, że można korzystać z zarejestrowanego konta i wtedy jest się rozpoznawalnym użytkownikiem forum bez podejrzeń o podszywanie się pod jakiegokolwiek niezweryfikowanego dupka jak "Jan Kowalski niezweryfikowany" :))  Rozumiej jednak, że niektórzy potrzebują na to więcej czasu :))  Dalej czekam na konkrety, a nie banały jak podjazdy osobiste w moim kierunku. Czym takim konkretnym się popisałeś Janie Dupa. Upss przepraszam, Kowalski :)
 

kominiarz

Portret użytkownika Jan Kowalski vel Kamieniarz
Wysłane przez Jan Kowalski ve... (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2015 - 13:16

Ale bzdury piszesz konto założyć każdy może i każde będzie fikcyjne jeżeli tylko tego będzie chciał nazwą kominiarz się ośmieszasz nie wskazujesz siebie z imienia i nazwiska bo sie boisz i tyle.Wiesz dobrze że nikt nie będzie sprawdzał kto kryje się za pseudonimem K jak k,rety...no chyba że służby haha bo za nawoływanie do nienawiści jest paragraf i dobrze o tym wiesz.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 27 Listopad, 2015 - 14:09

Widzisz... gdybyś był ciut bardziej inteligentny, to może spróbowałbym wytłumaczyć ci jak to jest w przypadku zarejestrowanego konta. Po tym co tutaj wypisujesz, przypuszczam jednak, że twój bystry umysł tego i tak nie pojmie :)   Nadmienię jednak, że miałem na myśli rozpoznawalność, a nie konto z danymi osobowymi. Może chociaż to zrozumiesz :).

Co do "nawoływania do nienawiści" to może zanim cokolwiek napiszesz o  art 295 k p k , to najpierw przeczytaj sobie jego treść żeby nie wyjść na idiotę :).

No i dalej żadnego odniesienia się do treści powyższego art. o patriotyzmie. Jeśli sprawia ci to problemy, to może poproś kogoś z kolegów ze szkolnej ławki o pomoc :)

kominiarz

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 28 Listopad, 2015 - 14:37

Zamiast pitolenia baranów i odpowiadania na ich kretyńskie wpisy kompletnie nie na temat i w całości poświęcone wycieczkom osobistym w moją stronę, może coś z ostatnich wiadomości =>

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-nie-draznic-imigrantow-swietami-b...

To jest coś na potwierdzenie moich słów. Jewropa idzie już ku upadkowi. Nie tylko we Włoszech dzieją się takie rzeczy. U nas takie coś nie będzie nawet do pomyślenia, a młode pokolenie patriotów, o którym pisałem będzie stało na straży naszej ojczyzny, naszej kulturowości i polskości. Gdyby tak było w innych państwach Europy, to nie doszłoby to takiego rozkładu moralnego i zgnilizny narodów.

POLSKA  DLA POLAKÓW - POLACY  DLA  POLSKI !!!

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 15:06

Ty nie jesteś nie byłeś i nigdy nie będziesz Polakiem,jesteś polaczkiem udawanym katolikiem skamlącym na swój marny los nie potrafiącym trzeźwo myśleć ponieważ żółć zalewa ci już mózg,przez to bredzisz tu głupoty straszne.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 28 Listopad, 2015 - 16:43

Jak widać byli absolwenci podstawówki dalej nie potrafią nic konkretnego napisać za wyjątkiem osobistych ataków. Czyżby lata germanizacji aż tak bardzo otępiło te środowisko? Może chociaż napiszecie czy podoba się wam taka Jewropa jaka jest obecnie?

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 19:07

Wszystko nam się podoba pis najbardziej on zrobi porządek z takimi wiechrzycielami jak ty.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 20:30

Kominiarzu najwyższy czas się postarać i napisać coś mądrego.....tylko czego ja oc ciebie wymagam,,, PS.Chwalić się ,że skończyłeś  tylko podstawówkę  trochę wstyd!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 20:43

Jak wytłumaczyć wyraźny brak logiki w pierwszym zdaniu twojego, kominiarzu, postu powyżej gdzie bajdurzysz coś o absolwentach. Widocznie już przed 17:00 się schlałeś (wsółczuję rodzinie). Pouczam cię więc durniu (mam nadzieję, że jutro wytrzeźwiejesz), że prawie cała, dorosła populacja Polaków to absolwenci szkoły podstawowej więc dlaczego obrażasz ogół rodaków? Niektórzy z nich kształcili się potem dalej, zdobywając tytuły i stopnie naukowe lecz nadal pozostają również absolwentami szkoły podstawowej. Niektórzy natomiast, na pewnym etapie swego życia uznali, że szkoda tracić czas na dalszą naukę. Ty jesteś takim właśnie typem, który uznał, że zamiast nauki a potem uczciwej pracy lepiej uprawiać demagogię bogoojczyźnianą i wywrzaskiwać gromkie hasła o nacjonalistycznym i ksenofobicznym nastawieniu. Tym nie zrekompensujesz braków w wykształceniu i wstrzemięźliwości od solidnej pracy.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 29 Listopad, 2015 - 22:56

Dalej nic w temacie....  Całe te wasze zgermanizowane i antypolskie towarzystwo wzajemnej adoracji nie potrafi napisać nic konkretnego i na temat za wyjątkiem infantylnych inwektyw. Co najwyżej warto przytoczyć złotą myśl intelektualną, do której chcę się odnieść => 

Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2015 - 19:07 

"Wszystko nam się podoba pis najbardziej on zrobi porządek z takimi wiechrzycielami jak ty."

Odp. :))))  To jest boskie! :) Gratuluję. Jesteś właśnie typowym obrazem tych absolwentów podstawówki, o których wspomniałem. Dziękuję za ten wpis :)

 Co do rządów PiS to właśnie już zaczęli robić porządki, co słychać, widać i czuć :)  Najbardziej w tych zmianach cieszy mnie to, że wreszcie w Polsce zaczyna być po polsku (w ogromnym skrócie mówiąc).  Dzisiaj mija 185 rocznica Powstania Listopadowego, co zostało w należyty sposób upamiętnione przez władze państwowe i szeroko odnotowane w TVP. Jakoś tego w takim formacie brakowało za panowania hrabiego Bula z Komórowskich. No a jako że tak bardzo uwielbiacie te "nacjonalistyczne i ksenofobiczne" hasła, to proponuję uczcić pamięć naszych walecznych przodków.

CZEŚĆ  I  CHWAŁA  BOHATEROM  !!!

Polecam również ciekawy art.  Strona jak sądzę także przypadnie wam do gustu :))

http://onrlodz.com.pl/publicystyka/artykuly/331-powstanie-listopadowe

kominiarz

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2015 - 08:42

"Dalej nic w temacie....  Całe te wasze zgermanizowane i antypolskie towarzystwo"... nie zgermanizowane i nie , zdecydowanie antykominiarskie! "Marny polaczku" ty dalej nic nie rozumiesz,twoja edukacja zakończyła się na podstawówce( nie wiadomo ile klas) stąd cały czas odwoływanie się owej szkoły,spróbuj na nowo rozpocząć naukę- nie bój się, to nie boli, czas pośięcany na dyrdymały i obrażanie spożytkuj w lepszy sposób, ale o jednym pamiętaj w Polsce jest wielu wykształconych ludzi,których edukacja , nie zakończyła się na podstawówce- tak jak twoja.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 30 Listopad, 2015 - 10:37

czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2015 - 08:42

Yntelygencie, nikt nie każe ci czytać moich wpisów i odnosić się do nich. Jeśli jednak jesteś na tyle zainteresowany samym art i wchodzisz na tą stronę, to wysil się chociaż trochę i skleć kilka sensownych zdań, bo jak na razie to niczym twoja yntelygencja nie zabłysnęła. Rozumiem, że masz z tym problemy, ale przynajmniej spróbuj... :))

kominiarz

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2015 - 13:05

Zapewne uczy się od najlepszego ynteligenta "marnego polaczka" z komina., mistrza obrażania wszystkich i wszystkiego ,ot taka  doopa życiowa.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 30 Listopad, 2015 - 09:56

Po poniemieckich wypierdkach nie spodziewałem się i nie spodziewam niczego innego. Patrząc  z góry na dół na wpisy nie zobaczy się z waszej strony nic co dotyczyłoby treści art. Próbujecie jedynie zaszczekać temat niewygodny dla takich zafajdanych zaprzańców jakimi jesteście. Żadnego słowa o polskim święcie narodowym i o patriotyzmie, a jeśli już to jest to samo opluwanie.  Jedynie co mnie zdziwiło, to fakt że taki art. ukazał się na łamach Strzelca Opolskiego. Tak jak napisałem wcześniej, stało się tak chyba tylko dlatego, żeby  "łajzy narodowcy" z NPD bądź naziole z NRD owskiej SED podszywający się pod Polaków ( czyt. folksdojcze i śląscy RAŚ iści) mogli tutaj opluwać wszystko co dotyczy polskiego patriotyzmu. 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2015 - 11:39

Do treści artykułu nikt nie ma obowiązku się odnosić tym bardziej, że brak jest takim jak ja śmiałości i wiedzy aby polemizować z poglądami na patriotyzm takiego koryfeusza wiedzy jak ty... Jesteś żałosny! Wyszydzono cię wielokrotnie na forum, zdewaluowano twoje zapatrywania, obnażono twoją niewiedzę i ociężałość umysłową, a ty dalej swoje. Jesteś widocznie nienormalny i wręcz bezwstydny aby uprawiać taki masochizm. Apel do rodziny i znajomych tego osobnika: otoczcie go opieką i zablokujcie dostęp do internetu. Niech swoim plugawstwem nie psuje wizerunku zdecydowanej większości swoich rodaków, wykształconych, zaradnych, rozsądnych i pracowitych.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2015 - 13:09

Chłopczyku kominiarski , plujesz od wielu dni ,ale uwazaj dzisiaj silne wiatry i możesz sam siebie opluć( chyba nawet już jesteś opluty).

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 1 Grudzień, 2015 - 11:09

Osioł. Ten zwierzak znany jest z tego, że zapiera się kopytami stając jak wryty i wydaje dźwięk iaaaa iaaa nie wiedząc w sumie dlaczego tak robi :)) Po prostu osioł tak ma :)  Wykorzystuje się go jako zwierzę juczne, a jedynym jego zainteresowaniem jest żarcie trawy. Czego więcej wymagać od osła? Po co więc zadajecie sobie tyle trudu i usiłujecie cokolwiek tutaj wypocić? Patriotyzm nie jest dla osła. Zajmijcie się tym, do czego stworzyła was natura :) 

Ostatnio wspomniałem o obchodach rocznicy Powstania Listopadowego i pamięci o naszych bohaterach. Ważne byśmy pamiętali również o tych, którzy jeszcze żyją. O tych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim, o tych którzy nie złożyli broni i po niemieckiej okupacji walczyli z sowiecką. Ci ludzie są jeszcze wśród nas i często żyją w ubóstwie. Zachęcam do pomocy. Środowiska patriotyczne stale zajmują się takimi akcjami, a święta Bożego Narodzenia są znakomitą okazją by dołączyło się szersze grono. Polecam jedną z akcji, w której ja biorę udział. 

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/9098832,wsparcie-dla-weterano...

Oczywiście nie wymagam tego od osłów, którzy za chwilę zaryją swoim wielkim łbem o beton i zaryczą iaaaa :)))

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2015 - 11:49

Twój udział w tej akcji ma pewnie charakter li tylko symboliczny gdyż z zasiłku nie jesteś w stanie efektywnie pomagać. Zapisz się więc do grona weteranów - być może uzyskasz jakąs pomoc (np. w leczeniu zwichniętej psychiki, na wyżywienie). Zastanów się nad tym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2015 - 14:05

Amen.

Portret użytkownika s
Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2015 - 16:18

ciebiesię już nawet na uszy ciepło. Kominiorz, kominy pucować ino dej pozor, co sie wongla nie nażresz.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 6 Grudzień, 2015 - 21:58

Puk puk..... Ja tylko na chwilkę. 

Wspominałem jakiś czas temu, że Jewropa jaką znamy jeszcze trochę odejdzie w zapomnienie. Mało tego! Polska opluwana dzisiaj przez lewackie media będzie stawiana za wzór. To tylko jeden z małych kroków ku temu. Jeszcze trochę i będzie po tej waszej NRD ówce Angeli. Z ostatniej chwili => 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Exit-poll-Front-Narodowy-zwycieza...

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 09:34

cale szczescie, ze dali Ci tylko na chwilke przerwe w funkcji osla! Nikt nie opluwa Polski ani Polakow, tylko szajbusow ktorzy mysla ze sa super-Polakami, a w gruncie rzeczy sa tym, czego Polska na pewno nie potrzebuje i robia wiecej szkody niz pozytku. Niestety sa to z reguly ludzie o b. niskim intelekcie, trzeba im (tobie szczegolnie!) to czesto powtarzac, nie sa w stanie samemu do tego dojsc, a zrozumiec wcale.

Byc moze juz po swietach (stracisz  prace, osiol w Betlejce nie bedzie przez nastepne 11 miesiecy potrzebny) beda otwierane pierwsze placowki ORMO, to sie pewnie zalapiesz.

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 7 Grudzień, 2015 - 09:46

Co można odpowiedzieć śmieciowi, który  w ten sposób pisze o polskim rządzie i prezydencie RP i który wtóruje szwabskiej lewackiej prasie? 

kominiarz

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 10:10

Narobisz se w koncu problemow tymi obelgami. Daj na wstrzymanie. Fakt, ze podpisujesz sie tylko pseudonimem nie czyni cie niewidocznym w sieci.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 10:55

Ty zaczales. Wiec postrzegam cie jako prowokanta zaistnialej sytuacji. Wyrazanie swoich opinii to jedna sprawa - obrzucanie drugiego blotem, to juz zupelnie inna sprawa. 

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 7 Grudzień, 2015 - 11:08

Pierwszy wpis pod art. który przyczynił się do zaistniałej sytuacji => 

"Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2015 - 19:02 

Same barany na zdjeciu"

Dalsze to już tylko "rozwinięcie akcji" a w odpowiedzi na rzeczowe wpisy bluzgi w postaci "łajzy narodowca" i  osobiste ataki. 

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 12:04

czytajac tresci "kominiarza" dostaje sie (zbyt czesto!) wrazenie, ze te teksty to bezposrednie tlumaczenie z niemieckiego, poniektorych wywrotnikow lat 30-tych 20-wieku. Jak moze cos takiego sie uchowac wlasnie w Polsce, w kraju w ktorym z powodu takich maniakow tylu ucierpialo?

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 7 Grudzień, 2015 - 13:23

Tak jak to wcześniej napisałem => za duży wpływ TVN -u i lewicowych zagranicznych mediów. To, co piszesz o "maniakach lat 30-tych" w bandyckich Niemczech nie ma nic wspólnego z dbaniem o interesy własnego narodu i z krytyką działań antypolskich. A jeśli już mowa o maniakach z lat 30-tych, to jeszcze trochę i będziesz świadkiem neomaniaków. Do takich skrajności niestety doprowadza polityka lewicowej babuszki z NRD. Skrajności rodzą skrajność, a to do czego doszło w Niemczech i zachodniej Jewropie przekroczyło już wszelkie normy przyzwoitości i maniactwa lewicowego. O ile w Polsce przemiany te (chociaż z wielkim oporem) zachodzą stopniowo i w ostatnim momencie, to niestety w Niemczech może tak już nie być pięknie. No i jeszcze jedno - nie mieszaj "maniaków" w Niemczech do środowisk patriotycznych w Polsce, bo jest to wielkim nadużyciem i perfidnością. 

kominiarz

Portret użytkownika bulsara1
Wysłane przez bulsara1 (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 14:21

genau! I to jest wlasnie to! Nie jestes za nami lub masz inne zdanie? Wtedy jestes wrogiem i musisz byc tepiony. Ci w latach 30-tych tez odbierali wszystko w taki sposob jak ty i kazda krytyka, inne zdanie byly warte wyzywania, bojki i tepienia. Z ta jednak roznica, ze wtedy o ile w ogole, to mieli do dyspozycji jedna gazete i jedna stacje radiowa. Wyjazd do nastepnej wioski, czy tez miasta? Raz na ruski rok. Ty zas zyjacy w epoce internetu moglbys sie informowac wszystkimi gazetami swiata i podrozujac po calym swiecie, zobaczyc jak to jest naprawde? 

Nikt nie musi mieszac tamtych z dzisiejszymi maniakami. Sami to zalatwiaja, i zeby nie bylo watpliwosci, uzywaja przerobek nazistowskich plakatow. Zobacz plakat na ktorym  zapraszaja na 11.11 do Wroclawia. 

Palenie kukiel przedstawiajacych Nie-Polakow? I ty sie oburzasz, ze ktos opluwa Polske? Nie to nie Polske opluwaja, lecz ludzi ktorzy nie zauwazaja na jaka droge nie powinni nigdy zejsc. 

Portret użytkownika .kominiarz_
Wysłane przez .kominiarz_ w 7 Grudzień, 2015 - 20:16

No i cóż takiego bulwersującego jest w tym linku, który mi wysłałeś? :)    Ok, OK.... wiem o jaki plakat chodzi, tyle, że cuś linki chyba pomyliłeś...  Co do plakatu, to są trzy rodzaje prawdy i tutaj akurat mamy do czynienia z tą trzecią :)  Za dużo jesteście wszyscy pod wpływem pewnego rodzaju prasy i to są właśnie tego efekty. 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_nQOd8ACFfuLHH9YTQSQ9L2hFqD8...

kominiarz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2015 - 18:32

Ach jak mi ciebie żal kominiarzu za twoją krótką i wybiórczą pamięć. Czy twój wpis z 18.11.2015 r. z godz. 12:01 (piąty chronologicznie post pod tekstem) jest nawiązaniem do tego co widział na zdjęciu ten od baranów? Nie. Ty, w tzw. rozwinięciu akcji, przypuściłeś nieoczekiwany, bezprzedmiotowy i szyderczy atak na tygodnik. Jesteś, jak to już ktoś napisał, prowokatorem. Oprócz tego jesteś również nacjonalistycznym manipulatorem, który został przez większość forumowiczów wyśmiany i zdemaskowany jako typowy nieuk  z tupetem chama, potrafiący tylko serwować infantylne linki.

Odpowiedz