Czy będzie się gdzie leczyć?

Czy będzie się gdzie leczyć?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Lekarze w szpitalach w całej Polsce masowo wypowiadają umowy opt-out, czyli zawierające wyrażenie zgody na pracę w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień. Od listopada w całej Polsce na nadgodziny nie zgadza się już ponad 3 tysiące lekarzy. Z tego powodu wiele oddziałów szpitalnych nie może zabezpieczyć obsady lekarskiej. W Oleśnie zamknięto do odwołania dwa oddziały, kłopoty ma wiele szpitali w województwie dolnośląskim, łódzkim, śląskim...

 

Czy praca szpitala w Strzelcach Opolskich jest zagrożona?

 

- Nie - zapewnia starosta Józef Swaczyna. - W naszej placówce nie mamy problemu z tą klauzulą.

 

Z informacji przekazanych przez dyrekcję szpitala wynika, że opt-out wymówił jeden rezydent.

 

- To dlatego, że tylko ta osoba wyraziła w umowie zgodę na ponadnormatywny czas pracy, większość lekarzy jest u nas zatrudniona na umowy cywilno-prawne - wyjaśnia dyrektor szpitala w Strzelcach Opolskich Beata Czempiel.

 

Dyrektorka nie jest jednak spokojna o przyszłość:

 

- Trudno zapewnić całodobowe dyżury na oddziałach - przyznaje. - Kłopoty z kadrą lekarską ma praktycznie każda lecznica w Polsce i te kłopoty nie znikną dopóki nie zwiększą się nakłady na służbę zdrowia, nie pojawią się w budżecie państwa realne pieniądze na podwyżki - mówi.

 

bea

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tragedie i dachowanie
Bezpieczeństwo po strzelecku?
Uratowana w święta
Czy to ta sama osoba?
Helikopter chwilowo niepotrzebny
Nasz powiat liderem!
Dzieci mają wielkie serca
Przy żywej szopce
Polsko-ukraińskie świętowanie
Światełko pokoju
Superkucharze w Suchej

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2018 - 21:43

Jak na tyle lat pracy , solidne  wykształcenie i efekty pracy ( widać w każdym zakątku gminy )  nie są to jakieś oszałamiające wynagrodzenia .  Jako mieszkaniec Strzelec  uważam ,że  przyzwoite . Niech zarabiają i niech się miasto rozwija dalej 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 05:33

"Jak na tyle lat pracy , solidne  wykształcenie i efekty pracy ( widać w każdym zakątku gminy )  nie są to jakieś oszałamiające wynagrodzenia .  Jako mieszkaniec Strzelec  uważam ,że  przyzwoite . Niech zarabiają i niech się miasto rozwija dalej"

Niech zadłużają to miasto, nasze dzieci niech emigrują  za dobrze płatną pracą, niech dalej zezwalają na degradację środowiska,itd 

Ktoś będzie musiał za tą "przyzwoitą"  pracę kiedyś zapłacić! Tylko kto?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 16:58

 Po co ęt : siejesz zamęt  i tkwisz w realiach PRL - u :

1. gmina ma mikroskopijne zadłużenie ( ostatnio był publikowany rządowy raport )

2. emigrują ci co chcą 

3. młodzi fachowcy i świetnie wykształceni młodzi ludzie  również przyzwoicie zarabiają

4. degradacja środowiska ? O tego są służby państwowe i prokurator - nie dopatrzyły się przestępstw , bo dawno by zamknęli burmistrza i podwładnych

Na pewno nie Ty zapłacisz za czyjąkolwiek pracę , bo jesteś sfrustrowanym , nudzącym się LENIEM

Na pracowitych mieszkańcach  wynagrodzenia włodarzy nie  robią  jakiegoś specjalnego wrażenia - są adekwatne ,

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:32

  ad 1. By sprostać tym zadaniom gmina zaciągnie kredyt w wysokości 5 mln zł - mówi Urszula Killman, skarbnik gminy. - Łączne zadłużenie wyniesie w 2017 r. ok. 11 mln zł. 
....11   milionow ? ..TO PIUKUŚ 

ad.2.  a ja myślałem że .. EMIGRUJĄ CI   KTÓRYCH SYTUACJA ŻYCIOWA DO TEGO ZMUSZA  ..no ale  widac że   ..tak sobie bo maja taki  kaprys 

ad3.  świetnie .. kronospan , perl stream . intersilesia  + - 1800  netto .. pwenie że świetnie   bo ..za górami za lasami  zaraniają ..1500

ad.4.   slużby   ktore sa na burmistrzowym cycku    .. nie dopatrzyły sie w strzelcach    nieprawidłowości ...POWAZNIE ?  znaczy się że  smród z perl streamu   ,  jakieś gówna  lecące z kominów kronospanu czy  ścieki z intersilesi to ... wymysł z..złych ludzi ? 

ad. 5  no pewnie że na nikim w strzelach nie robia wrażenia zarobki na poziomie 15000zł  i premie na poziomie 10000zł .. przecież  strzelczanie  zarabiają...dduuuużo   więcej 

Portret użytkownika bomba
Wysłane przez bomba (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 10:02

pewnie pani radna danka pisze...bo ona lubi w ulotkach ludzi nazywać leniami szczegolnie tych ze świątecznymi pozdrowieniami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Styczeń, 2018 - 17:24

Czytałem życzenia od radnej Foryt i  jestem takiego samego zdania ,że obecnie w naszym mieście  nie pracują tylko leniwi , bo pracy jest mnóstwo ,  co rusz  ulotki  , ogłoszenia. Lepsza , gorsza, ale praca jest .

Natomiast pensje urzędnicze są wysokie   i zatem trzeba  wymagać  rzetelnej pracy .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:16

   TO     SZOK ..... im  gorzej tym lepiej    a może  ...  IM  lepiej   kiedy INNYM   gorzej ...   misato upada  , ludzi ubywa ,   zadłużenie   rośnie ... a    ci którzy     ZA TO ODPOWIADAJĄ  I  NADZORUJĄ   TEN ROZBÓJ  W BIAŁY DZIEŃ ... pobierają  uposażenia na poziomie   kwitnących  metropolii 

  P.S. Mam pytanie  ... ile zarabia właściciel firmy  ,  którego  zadlużenie rok do roku   wzrasta  no i oczywiście   w zwiazku z taka sytuacją ..jak wysoką wyplaca sobie i swoim pracownikom  premie od   ..strat   zwiazanych z prowadzoną działalnością . Może zapytamy   burmistrza ..przecież prowadził   firmę  '' z powodzeniem'   może dlatego że   TAKĄ  WŁAŚNIE prowadził  politykę finansową ..a teraz  ..no coż ... państwowy grosz to  .. niewyczerpane źródło  ...hulaj dusza   piekła nie ma 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:18

1. ma też mikroskopijne dochody

2. emigruja ci co muszą

3 ilu ich jest wiekszosc nie zarabia wiecej jak 2,5  a i pozostaja nam jeszcze 500+ i emeryci

4. Goc ma ziecia w prokuraturze  okregowej

5, podatki place jak wszyscy a ze czlowiek znatury jest leniwy...........

6. na emerytach szczegolnie tych ze wsi robia wrażenie i to ogromne bo tych na miejscu zarabiających dobrze wiekszosci starcza od pierwszego  do pietnastego. Tych co chcą zeby im szlo lepiej wyjezdzaja w niedziele wieczorem i wracaja w sobote na ranem- kosztem swoich rodzin.

7 itp i itd

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:45

To jest lista,ktorą  otrzymałem jako informacja publiczna po wyroku sądu  II sab/OP 128/17 nie jest ona kompletna bo nasze  władze wstydzą sie swoich zarobków. Skoro je zdobyli żetelną -błąd celowy- pracą to dlaczego starają się je ukryć przed elektoratem. Brakuje na tej liście jeszcze paru nazwisk ale i te zostaną opublikowane.  Z poważaniem SP

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 22:25

   Zapodaj kolejne informacje o   marnych dochodach   wysokiej klasy  strzeleckich   menagerow od   zadluzania i nic nie robienia ..  i te  10000  premie   się należy    ja ci premię   ty mi premie a to wszystko ..na krechę 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 09:56

Tłuszcza nawiedzonych populistów i nierobów z utęsknieniem oczekuje na "sensacyjne" informacje o zarobkach samorządowców. Zamiast tego oczekiwania weżcie się chahary do porządnej roboty albo do nauki!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 10:51

   Tłuszcza nawiedzonych  PLACI za fanaberie  chaharów samorządowcow i   opłaca sowite  etaty tych chaharów . Zaglądanie do kieszeni  sasiada to   nie elegancki  zwyczaj .  Ale  kiedy sąsiad  pracuje w budżetówce to   zarobki sąsiada    ZGODNIE Z PRAWEM  są ogólnie dostępne    tak jak ogólnie dostępne są  pobory  burmistrza Nowego Jorku  czy  prezydenta USA . Natomiast  pobory   chaharów strzeleckich są   ukrywane przed   społecvzeństwem  które  składa sie na te swoite pobory . Po raz kolejny   strzeleckie chahary   w rażący sposób naruszają  zapisy polskiego prawa . 

  P.S.  Rodzi się  pytanie  .. dlaczego chahary  ukrywaja pobory ?   Przeciez    jeżeli chahary są tak dobrymi menagerami  to   przy tak niskich poborach  chahary  zostana  ..rozchwytani .. na  wolnym rynku  ..  i nie będą musieli wstydzić sie  swoich niskich    chaharskich ...pensyjek . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 13:13

To jest prawda , ZADEN ze strzeleckich samorządowcow nie  ma najmniejszych szans  w pracy  na wolnym rynku . nieudacznicy kurczowo trzymają się wyłącznie  budzetowych stołkow - mierny ale wierny . Starosta  powiatu strzeleckciego to taki nieuk, który musiał kończyć szkolę przystosowania zawodowego dla murarzy ,to etap niżej niż zawodowka  . A jak się zabrał za biznes to oszukał ludzi i musiał uciekać   na Nimcy . Miernota do potęgi n  , ale za to wierny majnszosci . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 14:46

Przemądrzałe sieroty z tzw. wolnego rynku, pracujące za najniższą pensję krajową, trzeba się było uczyć a nie teraz zazdrościć lepiej wykształconym i mądrzejszym od was. W tym roku wybory więc spróbujcie w nich wystartować! Podejrzewam jednak, że mimo pewnych uproszczeń myślowych jakie stosujecie, macie jednak poczucie świadomości swoich wątłych sił oraz mizernego intelektu. Szczekajcie dalej! Prawideł i logiki rynku pracy, a szerzej gospodarki rynkowej, waszym ujadaniem nie zmienicie!

Portret użytkownika Tomtom
Wysłane przez Tomtom (niezweryfikowany) w 7 Styczeń, 2018 - 15:29

Najlepiej politologia na UO albo europeistyka ... :) :) :) zawsze przy korycie sa ci , co sie na niczym nie znaja ale duzo do powiedzenia maja. Ps. Czemu politycy sie nie zajmna fizyka, matematyka tylko sie pchaja do pieniedzy i ekonomii na ktorej sie nie znaja....

 

Portret użytkownika Tomtom
Wysłane przez Tomtom (niezweryfikowany) w 8 Styczeń, 2018 - 09:14

Nie tylko. W sejmie politolodzy zajmuja 4 miejsce pod względem ilości.

Pozdrawiam