fbpx Czujnik już wisi | Strzelec Opolski

Czujnik już wisi

Czujnik już wisi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zgodnie z zapowiedzią, gmina Jemielnica zakupiła czujnik jakości powietrza. Został on zamontowany przy ul. Szkolnej w Jemielnicy, wcześniej - w fazie testowej - mieścił się przy Leśnej.

 

Aktualny stan powietrza można sprawdzać na stronie www.syngeos.pl, klikając w zakładkę „Panel” i wybierając na mapie Jemielnicę.

 

- Możliwe jest również zainstalowanie specjalnej aplikacji Syngeos w telefonie w celu szybkiego dostępu do aktualnego poziomu zanieczyszczeń - podaje wójt Marcin Wycisło.

 

Pomiar powietrza dotyczy zawieszonych w nim pyłów PM2,5 (tj. o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra) i PM10 (o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów). Powietrze z przekroczonymi normami tych pyłów jest zanieczyszczone i lepiej w takich warunkach pozostać w domu.

 

W gminie wciąż powraca temat smogu i wyziewów z kominów. Nie wszyscy używają dobrej jakości paliwa, niektórzy spalają w piecu śmieci, inni stosują kiepski węgiel.

 

- Walka ze smogiem to w pierwszej kolejności diagnoza aktualnego stanu powietrza - przekonuje wójt. - W tym celu został zakupiony czujnik. W dalszej kolejności należy mówić o higienie palenia w piecach CO, a także podejmowaniu działań długofalowych - rezygnacji z opalania węglem, gazyfikacji, termomodernizacji i instalowaniu odnawialnych źródeł energii - dodaje.

 

Czujnik kosztował 1500 zł, miesięczny abonament związany z wyświetlaniem pomiarów w internecie wynosi 50 zł.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Spotkali się z mistrzem
Sędzia Wesołowska w Jemielnicy
Gmina kupiła karczmę
Wniosek o gaz

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 13:27

  Czujnik już  wisi .  I CO TO ZMIENIA ?   Od   ZWIASU CZUJNIKA  powietrze  czyściejsze nie będzie   . Ponieważ      strzeleckiej czy  hymelnickiej  wierchuszce to  ZWISA   czy  czujnik  WISI  , STOI CZY LEŻY .  Od mieszania  herbata   nie robi się słodsza 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 15:32

Sprawdzilem - na stronie syngeos sa dane ze Strzelec, Jemielnicy i Zawadzkiego.
W Strzelcach 350% normy, w Jemielnicy 400% normy, w Zawadzkiem tylko 120%...

Cos tu nie tak! Gdzie znajduje sie zawadczanski czujnik? w jakims pomiesczeniu? Bo wilgotnosc powietrza w Strzelcach i Jemielnicy to okolo 84%, a w Zawadzkiem tylko 49%!!!!!

Czyli ktos w Zawadzkiem falszuje wyniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 16:26

Te rodzaje czujników są bardzo czułe i podatne na lokalne wahania zanieczyszczenia powietrza. Do tego obowiązkowo nakeży je również kalibrować. Zdaża się że dwa czujniki na jednej ulicy pokazują różne dane. Poprzeglądaj sobie inne regiony i miasta na mapie syngeos.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 17:21

 '' My  obywaytele    miasta i gminy  strzelce opolskie   gratulujemy    staroście i burmistrzowi   miasta i gminy strzelce opolskie    wykonania   350%   normy. Aleksander  STACHANOW  ktorego jesteście   bezpośrednimi  spadkobiercami  jest z wAS    dumny . Wnioskujemy  o przyznanie odznaczenia    czerwonej gwiazdy  za   sukcesywna  utylizację  mieszkańców  miasta i gminy  strzelce  opolskie ''. 

Portret użytkownika Maks25
Wysłane przez Maks25 (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 19:03

 Uurząd gminy w Jemielnicy  umieścił czujnik przy ulicy Szkolnej tylko chyba z tego powodu , żeby mieć " lepszy"  wynik jakości powietrza, tylko w jakim to jest celu??. Ten odczyt nigdy nie będzie miarodajny dlaJemielnicy. Przy ulicy Szkolnej jest zabudowa szeregowa, w tym dwie szkoły opalane gazem. W tym miejscu nigdy nie będzie takiego smogu jakim codziennie oddychamy np. na ulicach Starej Koloni ,Dobisa, Nowej Koloni.  Może trzeba  zmienić miejsce, aby wszystkim otworzyły się oczy czym oddychamy i pójść w ślady Kadłuba abty starać się aktywnie o gaz w Jemielnicy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Marzec, 2018 - 19:48

 ''  Nosz kur..    w  najczystsztm miejscu  hymelnitz  najczystszym siedlisku   solidnych ślązaków i   najczystszym siedlisku  niemieckiej 5 kolumny    jest  norma przekroczona o  400%  .. to  o ile procent przekroczona jest norma    na terenie o którym forumowicz pisze  w poście wyżej ? 

  To znaczy że  można domniemywać że   strzelecka wierchuszka  ..ciula    strzelczan w podobny sposób.  ''    Nic nie śmierdzi  poniewaz czyjnik umieszczono    wewnątrz  Rossmanna ?

Portret użytkownika konsek
Wysłane przez konsek (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2018 - 09:08

Co to za dziwna logika, że władza nas oszukuje? Przecież to nie urząd pali w piecu bele czym. W artykule stoi, że władza ustawiła czujnik, żeby ludzie się zastanowili, czym palą i jakie to ma konsekwencje. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Marzec, 2018 - 12:41

Sikam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Marzec, 2018 - 07:20

Hurra mamy czujnik. Jako jedni z niewielu....i jako..... jedyna wieś....wookoło tylo Zawadzkie i Strzelce i Zdzieszowice..... gratuluje naszej gminie i pozdrawiam....

Odpowiedz