fbpx Coraz bliżej... | Strzelec Opolski

Coraz bliżej...

Coraz bliżej...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia remontu hali sportowej w Zawadzkiem. Zgodnie z umową podpisaną z urzędem marszałkowskim, który dofinansuje inwestycje ze środków unijnych, projekt ma być rozliczony do końca przyszłego roku. 16 listopada gmina otrzymała ostateczny kosztorys budowy hali - 1 etap - szeroko rozumiana termomodernizacja ma kosztować 6,1 miliona złotych. O drugim, związanym z usunięciem skarpy, wymianą parkietu i trybun na razie nie ma co marzyć - to kolejne cztery miliony.

 

Gmina obecnie skupia się na zadaniach ściśle wynikających z unijnego projektu. Zakontraktowane dofinansowanie to 2,2 miliona złotych - 85% pierwotnie szacowanej kwoty remontu. W hali nie będzie robione nic więcej niż to, co przewidziano we wniosku o środki europejskie - samorządu na więcej nie stać, szczególnie, że szykują się kolejne ważne inwestycje. W 2019 roku w budynku zostaną pomniejszone i wymienione okna, ocieplone ściany, wymieniony system CO i zastosowane odzyskiwanie ciepła. Reszta działań przewidzianych w kosztorysie będzie realizowana etapowo, na przestrzeni lat.

 

Plany burmistrza przewidują oddzielenie części hotelowej od sportowej. Pracownicy GOSiT nie wrócą już po remoncie do swoich biur, podobnie jak część sekcji sportowych, które miały pomieszczenia na parterze. Gmina będzie poszukiwać inwestora, który wykorzystałby na cele hotelowe obecne pokoje dla gości oraz pomieszczania pod nimi na parterze.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie zawiedźcie nas!
Zmiany w szóstkach
Festiwal powraca małymi krokami
Napełnieni wiedzą

Komentarze

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 27 Listopad, 2018 - 21:32

Zostawcie skarpę w spokoju!

Jak tak dalej pójdzie, to całe Zawadzkie zostanie zabetonowane. Parking przed halą jest, jak burmistrz i miasto ma tyle kasy, to wystarczy go zagospodarować, a nie budować nowy kosztem kolejnego kawałka zieleni!

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 27 Listopad, 2018 - 21:35

To ile w końcu ten remont będzie kosztować? Raz jest napisane, że 6,1 miliona, a poźniej, że 2,2mln to 85% całej kwoty. Może z różnicy dałoby się wyremontować Basen Leśny?

Prośba do MM - żeby pisać bardziej po ludzku.

Odpowiedz