fbpx Co z toszeckim gimnazjum? | Strzelec Opolski

Co z toszeckim gimnazjum?

Co z toszeckim gimnazjum?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W wyniku reformy edukacji, od września stopniowo wygaszane będą gimnazja. Oznacza to, że szkoły podstawowe znów będą ośmioklasowe. Co w takim razie stanie się z toszeckim gimnazjum? Czy znów będzie tu szkoła podstawowa jak kiedyś?

- Na stole jest kilka propozycji. Jest propozycja, żeby powstała szkoła podstawowa. Kolejna to utworzenie zespołu szkół, czyli szkoły podstawowej z ewentualną szkołą ponadgimnazjalną, gdyż w Toszku nigdy takiej nie było, a niektórzy rodzice, kiedy dowiedzieli się, że gimnazjum będzie zamykane, zaproponowali otwarcie właśnie takiej placówki. Chcieliby, żeby dzieci nie musiały dojeżdżać do szkoły średniej, lecz by miały ją na miejscu. Obie opcje są do rozpatrzenia - mówi burmistrz Grzegorz Kupczyk. - Na pewno wariant dzielony, czyli podział klas na starsze i młodsze nie wchodzi w grę, bo na to zgody kuratorium nie będzie. Myślimy także o utworzeniu oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, żeby te dzieci które nie mieszczą się w przedszkolu, mogły uczęszczać do takiego oddziału. Jednak jeszcze na dzisiaj nie mamy konkretów - dodaje.

Problemu natomiast nie będzie w sołectwach, gdzie znajdują się szkoły podstawowe. W Kotulinie, Paczynie i Pniowie powstaną klasy od 1 do 8.

Burmistrz zapowiada, że wkrótce ma odbyć się spotkanie z dyrektorami szkół, z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli, rodziców i rady miasta, żeby ustalić optymalne rozwiązanie dla gminy, dzieci, jak i nauczycieli. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Sabina Grzesik-Kandziora

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Comber, jakich mało!
Bawiły się dzieci z gminy

Odpowiedz