fbpx Co z tą flagą? | Strzelec Opolski

Co z tą flagą?

Co z tą flagą?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pytanie Czytelnika
 

Jakiś czas temu do redakcji „Strzelca” zadzwonił mieszkaniec Piotrówki, który mówił o fladze na maszcie w Małej Piotrówce.

 

- Na małym skwerku stoi maszt, a na nim obok siebie wisiały dwie flagi: Unii Europejskiej i Polski. Niestety od jakiegoś czasu biało-czerwona flaga jest potargana - mówił. - Nie wypada, żeby coś takiego było na maszcie. Czy nie należy jej zdjąć? - pytał.

 

Obie flagi swego czasu zawiesił jeden z mieszkańców. Jednak skwerem zarządza sołectwo. Sołtyska wsi Irena Dworaczek zdecydowała, żeby zdjąć zniszczoną flagę jeszcze zanim sprawa dotarła do „Strzelca”. Przez dłuższy czas maszt po jednej stronie był pusty - powiewała na nim tylko flaga unijna. Tuż przed 11 listopada - tj. setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - na maszcie zawisła też nowa flaga Polski.

 

- Nie zostanie tu na stałe - zapowiada sołtyska. - Nie chcę, żeby znów się potargała. Będziemy ją wieszać tylko z okazji większych świąt państwowych.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sto balonów i drzewo dla Polski
Dwóch księży, dwóch posłów
Z serdecznościami
Marcinowe spotkanie

Komentarze

Portret użytkownika Ja
Wysłane przez Ja (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2018 - 11:30

Pani Sołtyska - a czy flaga europejska  zostanie na stałe bo "one się nie targa" ? To może trzeba kupić taką polską żeby się nie targała.
Jak ma wisieć jakaś flaga to obydwie, a nie jedna.

Odpowiedz