fbpx Co z rozbudową szkoły? | Strzelec Opolski

Co z rozbudową szkoły?

Co z rozbudową szkoły?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Za miesiąc pierwszy września, a wciąż nie ruszyły prace związane z rozbudową szkoły w Staniszczach Małych. Pierwotnie planowano, że zakończą się one wraz z wakacjami... Planu nie udało się jednak zrealizować. W ubiegłym tygodniu dokumenty związane z budowa przesłano do starostwa, gdy to wyda pozwolenie na budowę, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania.

 

Dzieciaki 1 września przyjdą nie tylko do szkoły, ale też na plac budowy. Władze gminy planują, że prace uda się zakończyć do 31 grudnia.

 

- Mamy nadzieję, że złożone w przetargu oferty będą rozsądne cenowo i szybko uda się podpisać umowę z wykonawcą - mówi wiceburmistrz Konrad Wacławczyk.

 

Nowa część szkoły, o czym już pisaliśmy, będzie składała się ze świetlicy i jadalni, które będzie można połączyć w jedną dużą salę oraz niewielkiej kuchni i zaplecza sanitarnego. Sale zlokalizowane zostaną od strony obecnego boiska, a pomieszczenie kuchenne i toalety od strony przedszkolnego placu zabaw.

 

Plac zabaw zostanie ulokowany mniej więcej w tym samym miejscu, co dotychczas, a wychodzić się na niego będzie z nowego obiektu. Dobudowa sprawi, że nie będzie już obecnego wejścia do przedszkola - zostanie ono połączone z nowym budynkiem, dzięki czemu znikną dość niebezpieczne schody. Szatnia przedszkolaków straci okno, ale zyska nową przestrzeń na ustawienie mebli.

 

Rozbudowa szkoły sprawi, że zlikwidowanych zostanie część miejsc parkingowych przy szkole. To niewątpliwie utrudnienie, bo na parkingu już dziś bywa ciasno. Budynek za to zyska podjazd dla wózków, którego do tej pory tu nie było. Organizowany w szkole w Staniszczach Małych lokal wyborczy wreszcie będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych (pozostałe działające w gminie lokale i szkoły są już dla nich przystosowane).

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wiek nie ma znaczenia!
Czekaliśmy na to 20 lat!
Cuda w pudełku

Odpowiedz