fbpx Co z budynkami dla strażaków? | Strzelec Opolski

Co z budynkami dla strażaków?

Co z budynkami dla strażaków?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dodatkowy boks dla OSP Staniszcze Wielkie miał być gotowy na wiosnę, a dopiero ruszyła budowa. Burmistrz tłumaczy, że spowodowane jest to ogromem prac, jaki ma do wykonania spółka komunalna KGK. Gmina swojej firmie zleca wszystkie mniejsze inwestycje. Ostatnio KGK robiła parking przy oddziale przedszkolnym w Kolonowskiem.

 

Strażacy z Wielkich mogą się cieszyć, ale ci z Fosowskiego nie bardzo. Budowa ich remizy znów zostanie przesunięta na kolejny rok kalendarzowy. Gotowy jest projekt i wszystkie ustalenia, ale nadal nie został zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego dla Fosowskiego. Plan radni uchwalili w grudniu 2017 roku, ale wojewoda zakwestionował część zapisów. Po szeregu wyjaśnień i ustaleń oraz powtórzeniu części procedury związanej z konsultacjami z mieszkańcami wiosną radni przyjęli nowy plan, ale wojewoda znów wniósł uwagi. W dodatku nie dotyczą one poprawionych części dokumentu, ale tych, które nie zmieniły się od grudnia ubiegłego roku.

 

Burmistrz Norbert Koston tłumaczy, że taka postawa organu nadzoru nie jest w żaden sposób niezgodna z prawem.

 

- Obecnie służby wojewody zmieniły sposób oceniania dokumentów planistycznych, inaczej interpretowane są przepisy, stąd wiele uwag do planów w całym województwie - mówi Koston. - Zarówno planiści, jak i urzędnicy muszą się do tych nowych zasad przyzwyczaić.

 

Uwagi wojewody są obecnie wprowadzane przez urzędników, ale trwający sezon urlopowy nie ułatwiał komunikacji pomiędzy służbami burmistrza i wojewody. W Kolonowskiem mają nadzieję, że z początkiem września uda się uzyskać pełne wyjaśnienia w sprawie planu. Nie wiadomo nawet, od którego momentu trzeba będzie powtórzyć procedurę: czy plan znów trzeba będzie wykładać do wglądu mieszkańcom, czy wystarczy, aby rada podjęła nową uchwałę.

 

Cała sytuacja ma jeden plus: w tym roku ceny wszystkich robót budowlanych poszły drastycznie w górę, firmy mają pełne ręce roboty, ciężko jest z materiałami. Może po wyborach sytuacja się uspokoi i garaż uda się wyremontować za niewygórowaną cenę?

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zrób sobie misia
Co to były za wakacje?!
Kampania ruszyła?
Nic się nie zmieni

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2018 - 14:41

Taki Gospodarz jak postrzegają go na zewnątrz... W planie zagospodarowania wychodzą wiedza i mądrości Kostonia... Najwyższy czas by zmienić tego zarozumialca,wrzechwiedzącego gbura, któremu się wydaje że jest pępkiem świata i mieszkańcy gminy jedynie na jego kandydaturę zagłosują bo to on przecież jest z MN a lepszego od niego kandydata na burmistrza nie ma nigdzie. Mam nadzieję że tym razem mieszkańcy nie dadzą się omamić obietnicą tego pana a Gmina uwolni się od układów i układzików!

 

Odpowiedz